Jakub Badach, Kuba Badach, Viva! 20/2017
Fot. Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Kuba Badach zadebiutował na Instagramie!

Aleksandra Kwaśniewska skomentowała to w zabawny sposób!

Redakcja VIVA! 14 lutego 2020 17:51
Jakub Badach, Kuba Badach, Viva! 20/2017
Fot. Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE

To jeden z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny… Człowiek wielu talentów. Dwukrotny laureat nagrody przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategorii Wokalista Roku. A na co dzień współpracuje z największymi polskimi gwiazdami. Trzy lata temu na wydał swój pierwszy solowy album „Oldschool”. Teraz Kuba Badach zadebiutował na Instagramie! Ale to nie koniec niespodzianek, bo mąż Aleksandry Kwaśniewskiej będzie jurorem w nowym programie telewizji Polsat! O czym mowa?

Kuba Badach w nowym show Polsatu

To już pewne! Kuba Badach wraz z Natalią Nykiel i Igorem Herbutem zasiądzie w jury nowego program Polsatu - The Four. Bitwa o sławę.

,,Zdecydowałem się usiąść na fotelu juroroa "The Four. Bitwa o sławę", w muzycznym show telewizyjnym, gdyż po różnych propozycjach tego typu, po raz pierwszy poczułem, że może się z tego zrodzić nowa jakość. To dla mnie również szansa na zorientowanie się, "co w trawie piszczy" i jak śpiewa młode pokolenie", czytamy w oświadczeniu stacji.

,,Cieszę się, że obok mnie znajdą się artyści, których wrażliwość i dorobek cenię i szanuję. Myślę tu zarówno o jurorach, prowadzącej "The Four. Bitwa Sławę", jak i o wszystkich muzykach akompaniujących. Ich nazwiska gwarantują najwyższą jakość muzycznych spotkań", dodał Kuba Badach.

Czy ze względu na nowe wyzwanie zawodowe podjął decyzję o założeniu Instagrama?

Kuba Badach: konto na Instagramie

Wraz z żoną niewiele mówią o swoim życiu prywatnym i rzadko zapraszają media do swojego świata. Na Instagramie dzielą się z fanami uroczymi kadrami z podróży. Dotychczas zdjęcia mogliśmy podziwiać na profilu Aleksandry Kwaśniewskiej. To się zmieni, bo Kuba Badach właśnie założył swój profil!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#notozBogiem 🚀

Post udostępniony przez Kuba Badach (@tenkubabadach)

A to w zabawny sposób skomentowała jego żona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#światsiękończy #badach #ma #instagrama...

Post udostępniony przez Tak Zwana Kwaśniewska (@aleksandraleksandrowna)

Kuba Badach w wywiadzie VIVY!

Kuba Badach swoje ogólnopolskie życie koncertowe zaczął jako dziecko. Był rok 1990, sala Filharmonii Narodowej, na widowni cały rząd Tadeusza Mazowieckiego. Jak wspomina ten czas? O tym artysta opowiedział trzy lata temu w rozmowie z Piotrem Najsztubem.

„Miałem 13 lat i to był odjazd! Reżyserem był Laco Adamik, producentem Jan Zylber. Spotkali się ze mną w legendarnym klubie jazzowym Akwarium, posłuchali mnie i powiedzieli: „OK, bierzemy tego łepka”. Przyszedłem na próbę i zobaczyłem legendy: Czesława Niemena, Michała Urbaniaka, Grzegorza Ciechowskiego. Adam Makowicz grał po mnie, więc dla niego na scenie stał fortepian Steinway…”, mówił.

Muzyka była dla niego zawsze najważniejsza. A co z karierą? „Chciałem się rozwijać jako muzyk, a nie robić karierę. Dla mnie kariera i sława to są produkty uboczne”, dodał w VIVIE!.

 W życiu prywatnym i zawodowym… jest szczęściarzem! Miłość całkowicie go odmieniła. W 2012 roku wraz z Aleksandrą Kwaśniewską stanęli na ślubnym kobiercu. ,,Wydawało mi się, że facet po trzydziestce już nie czuje motyli w brzuchu… Że to przytrafia się tylko nastolatkom, a potem człowiek się staje coraz bardziej racjonalny, cyniczny”, mówił Kuba Badach.

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

 Wraz z Aleksandrą Kwaśniewską tworzą zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Ukochana uczestniczy w jego życiu muzycznym. Zawsze może liczyć na jej obiektywną opinię. W wywiadzie z Piotrem Najsztubem artysta wyznał, że jego żona ma świetny słuch: „Nie byłbym w stanie być z kobietą, która „nie słyszy” muzyki”,. Nagrali nawet wspólnie piosenkę na urodziny Natalii Kukulskiej. „Ola napisała nowy tekst do jej przeboju „Sexi Flexi”. Zaśpiewaliśmy ją w duecie i daliśmy nagranie w prezencie. Tekst zaczynał się od słów „Hej, Natalia, jesteś stara!” i był hitem wewnętrznym”, wyznał. 

Kuba Badach, VIVA! październik 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.