A ma zaledwie trzy lata!

Gabriela Czernecka 22 kwietnia 2018 09:00

Lada dzień na świecie pojawi się trzecie dziecko księżnej Kate. Narodziny kolejnego dziecka książęcej pary mają jednak szczególne znaczenie dla księżniczki Charlotte, gdyż będą równoznaczne z przejściem małej Charlotte do historii. Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu! 

Płeć trzeciego dziecka Kate i Williama nie ma znaczenia?

Jak się okazuje w przypadku księżniczki Charlotte nie jest ważne, czy księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę, gdyż wciąż pozostaje w linii do sukcesji brytyjskiego tronu. Jeszcze do 2011 roku jeśli królowa lub księżna urodziła dziewczynkę, automatycznie była przesuwana w dół w linii sukcesji.

Tak było choćby w przypadku siostry księcia Karola, księżniczki Anny. Córka królowej Elżbiety II urodziła się w 1950 roku i niestety w kolejce do brytyjskiego tronu jest po swoich młodszych braciach. W linii sukcesji do tronu brytyjskiego zajmuje obecnie trzynastą pozycję (licząc już trzecie dziecko Kate i Williama).

Sukcesja brytyjskiego tronu: księżniczka Charlotte - miejsce

To w 2011 roku wprowadzono zmianę do królewskiej kolejki, którą zatwierdzono w akcie Sukcesji brytyjskiego tronu z 2013 roku. Do tego czasu pierwszeństwo do sukcesji mieli męscy potomkowie rodu, a kobieta mogła zasiąść na tronie tylko i wyłącznie gdy król miał same córki. W taki właśnie sposób Elżbieta II zasiadła na tronie.

Elżbieta wraz z młodszą siostrą Małgorzatą były jedynymi dziećmi króla Jerzego VI. Takie prawo obowiązuje od 2011 roku, tak więc na tronie ma okazję zasiąść księżniczka Charlotte, która urodziła się w 2015 roku. 

„W ustalaniu sukcesji do Korony, płeć osoby urodzonej po 28 października 2011, nie może być precedensem w wypadku tej osoby lub jej potomków do przejęcia tronu przed inną osobą (niezależnie od daty urodzenia)”, pisze The Sun, cytując Sukcesję. Księżniczka Charlotte nie traci więc swojego miejsca i kiedyś może zostać królową! Obecnie zajmuje czwarte miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Zobaczcie w naszej galerii słodkie zdjęcia małej Charlotte!  

1/6
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
1/6

Księżniczka Charlotte, a dokładnie Księżniczka Charlotte Elizabeth Diana urodziła się 2 maja 2015 roku. Jej rodzicami są książę William i księżna Kate. Dziewczynka zajmuje czwarte miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu.

2/6
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
2/6

Księżniczka Charlotte z dnia na dzień podbiła serca Brytyjczyków.Niemal natychmiast okrzyknięto, że jest wierną kopią swojej babci, księżnej Diany.

3/6
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
3/6

Dziewczynka podbiła serca Brytyjczyków nie tylko swoimi uroczymi minkami, ale także… stylizacjami! Księżniczka Charlotte zawsze ma na sobie sukienkę, buty z paseczkiem oraz rozpinany sweterek. Jej słodkie stylizacje stanowią inspirację dla wielu młodych mam, które podobnie ubierają swoje córki.

4/6
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
4/6

Jak zdradziła w jednym z wywiadów księżna Kate, ulubionym kolorem księżniczki Charlotte jest… różowy. Dziewczynka uwielbia także słodycze, balony i wszystko, co… jest puszyste! 

5/6
Książę George, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William HN N DESKTOP
Copyright @Getty Images
5/6

 „Jeśli chodzi o Charlotte to widzę, że posiadanie córki to zupełnie inna sprawa. Uczę się więc, jak to jest mieć córkę, jak to jest mieć dziewczynkę w rodzinie”, powiedział o córce książę William.

6/6
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
6/6

Według zagranicznych mediów, choć księżniczka Charlotte ma niecałe trzy lata już uczy się języka hiszpańskiego i jest na dobrej drodze, by wkrótce być dwujęzyczna.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.