Księżniczka Charlotte - oficjalne zdjęcie
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły! Kate i William sporo wydali na edukację córki...

Czego będzie się uczyć?

Gabriela Czernecka 3 września 2019 06:42
Księżniczka Charlotte - oficjalne zdjęcie
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły! Już w czwartek 5 września mała księżniczka rozpocznie naukę w szkole Thomas's Battersea. To tam obecnie uczy się książę George, starszy brat Charlotte. Okazuje się, że już w pierwszym roku szkoły, jedyną córkę Kate i Williama czeka sporo pracy. Książęca para Cambridge będzie musiała wydać sporą sumę na edukację córki...

Szkoła księżniczki Charlotte

Księżniczka Charoltte wkrótce rozpocznie naukę w szkole Thomas's Battersea, w której uczy się także jej brat, książę George. Mała księżniczka rozpocznie szkołę 5 września. Przypomnijmy, że to koedukacyjna placówka, w której dzieci noszą granatowe mundurki składające się z marynarki i bluzki z dekoltem w serek z herbem szkoły na piersi. Pałac Kensington potwierdził właśnie, że tego dnia będą towarzyszyć jej rodzice. Przypomnijmy, że do tej pory uczyła się w szkółce Willcocks w Kensington. Choć ma dopiero cztery lata, to czeka ją sporo zajęć! 

W pierwszym roku nauki w elitarnej placówce, dzieci w pierwszej klasie uczą się języka francuskiego, podstaw liczenia, sztuki, muzyki, aktorstwa i baletu. Uczniowie będą sporo rysować, słuchać czytanych historii, ale przede wszystkim dowiedzą się, jak wyglądają dobre relacje między ludźmi. Szkoła stawia na to, by dzieci od samego początku uczyły się tego, jak czerpać radość z życia. Zagraniczne serwisy podają, że klasą księżniczki będzie opiekować się nauczycielka, której zadaniem będzie spędzanie z dziećmi sporo czasu na świeżym powietrzu oraz przekazywanie im w prosty sposób zasada ekologii.

Ile kosztuje szkoła księżniczki Charlotte?

Koszty edukacji księżniczki Charlotte są naprawdę spore, ale co ciekawe, Kate i William więcej zapłacili za naukę księcia George'a. Dlaczego? Księżniczka jest już drugim dzieckiem pary posłanym do tej szkoły, za czesne podstawowe bez zajęć dodatkowych książęca para Cambridge będzie musiała zapłacić ponad 18 tysięcy funtów, czyli około 91 tysięcy złotych). W porównaniu rok nauki George'a kosztował ich ponad 19 tysięcy funtów, czyli około 93 tysięcy złotych. 

Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Fot. East News

Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!