Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images
KROLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry oficjalnie żegnają się z fanami 

Zamieścili w sieci poruszający wpis

Olga Figaszewska 31 marca 2020 08:45
Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry oficjalnie żegnają się z fanami na Instagramie. 31 marca zakończą wypełnianie obowiązków książęcej pary i zaczynają nowe życie z dala od brytyjskiej rodziny królewskiej. W sieci zamieścili poruszający wpis.

Pożegnanie Meghan i Harry'ego: ustępują z funkcji

Na początku roku książęca para Sussex ogłosiła swoją decyzję o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej i ustąpieniu pełnionych dotychczas funkcji. To oznacza, ze zrezygnowali z większości przywilejów. Oznajmili, że chcą zarabiać na własne utrzymanie i pragną zapewnić Archiemu szczęśliwe dzieciństwo.
 
,,Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany ”, pisali wówczas w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.
 
Harry i Meghan zamieszkali w Los Angeles, gdzie budują swoje życie na nowo z dala od medialnego szumu i królewskiego protokołu.  

Swoje funkcje mieli pełnić do 31 marca 2020 roku. Nadszedł czas pożegnania. Dlatego Harry i Meghan opublikowali w mediach społecznościowych ostatni post. W oświadczeniu podziękowali wszystkim za wsparcie i zaznaczają, że wkrótce znów się pojawią. Harry i Meghan zapowiadali już, że pracują nad nowym projektem, więc ich powrót to kwestia czasu.

„Wszyscy czujemy, że świat jest w tym momencie szczególnie wrażliwy. Jednocześnie jesteśmy pewni, że każda istota ludzka ma potencjał i możliwość, by coś zmienić (…) Obecnie najważniejsze jest zdrowie i dobro każdego na świecie, a także odnalezienie rozwiązań wielu problemów, które pojawiły się w związku z pandemią. Podczas gdy wszyscy będziemy poszukiwać dla siebie ról do odegrania w globalnej zmianie, w nowym rozdziale naszego życia chcemy skupić się na zrozumieniu, jak najlepiej możemy wnieść w nią wkład. Chociaż nas już tutaj nie będzie, praca trwa. Dziękujemy tej społeczności – za wsparcie, inspirację i wspólne zaangażowanie na rzecz dobra na świecie. Wkrótce się do Was odezwiemy. Byliście świetni! Do tego czasu, dbajcie o siebie i innych ”, napisali.
 
Życzymy im wszystkiego dobrego. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

As we can all feel, the world at this moment seems extraordinarily fragile. Yet we are confident that every human being has the potential and opportunity to make a difference—as seen now across the globe, in our families, our communities and those on the front line—together we can lift each other up to realise the fullness of that promise. What’s most important right now is the health and wellbeing of everyone across the globe and finding solutions for the many issues that have presented themselves as a result of this pandemic. As we all find the part we are to play in this global shift and changing of habits, we are focusing this new chapter to understand how we can best contribute. While you may not see us here, the work continues. Thank you to this community - for the support, the inspiration and the shared commitment to the good in the world. We look forward to reconnecting with you soon. You’ve been great! Until then, please take good care of yourselves, and of one another. Harry and Meghan

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.