Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Meghan i książę Harry mają kolejne kłopoty!

Strona ich fundacji padła ofiarą hakerów

Sabina Zięba 11 kwietnia 2020 09:05
Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Wydawałoby się, że wyprowadzka z Wielkiej Brytanii to koniec kłopotów dla Meghan i Harry'ego, jednak nic bardziej mylnego. Choć para zrezygnowała z królewskich obowiązków, chciała kontynuować pracę charytatywną. Gdy w zeszłym tygodniu Sussexi ogłosili uruchomienie organizacji, nie spodziewali się, że... zostaną ofiarą hakerów!

Strona Archewell ofiarą hakera

Kilka dni temu brytyjski magazyn The Telegraph donosił, że księżna Meghan i książę Harry powołali do istnienia nową fundację. Podobno złożyli dokumenty w Stanach Zjednoczonych w zeszłym miesiącu i obecnie planują, jak najlepiej prowadzić działalność charytatywną oraz towarzyszącą jej stronę internetową. Wiadomo, że nazwali ją Archewell - od greckiego słowa arche, które oznacza „źródło działania”. Zwrot ten stał się też inspiracją dla imienia ich syna.

W oświadczeniu wydanym dla CNN tłumaczyli: „Podobnie jak wy, koncentrujemy się na wspieraniu działań na rzecz rozwiązania globalnej pandemii Covid-19, ale w obliczu ujawnienia tych informacji czuliśmy się zmuszeni do podzielenia się historią tego, jak to się stało”.

Jak się jednak okazuje, zbyt wcześnie podzielili się z mediami wesołą wiadomością. Witryna przyszłego stowarzyszenia została zaatakowana przez hakera. Jak donosi Page Six, 9 kwietnia adres URL archewellfoundation.com przekierowywał odwiedzających na YouTube do utworu „Gold Digger” Kanye Westa. Następnie przekierowanie przestało być aktywne, a witryna wyświetla się jako błąd z komunikatem „Ta strona nie jest dostępna”.

Internauci okrzyknęli hakera geniuszem. Wszystko dlatego, że uważają, iż podlinkowanie owego utworu bezpośrednio uderza w Meghan i nawiązuje do jej intencji w poślubieniu księcia Harry'ego. Piosenka ta bowiem opowiada o kobiecie, która jest z danym partnerem wyłącznie dla pieniędzy.

Jakim cudem parę Sussex spotkała taka komplikacja? Według informacji Daily Mail, nie zarejestrowali oni poprawnie nazwy domeny swojej witryny. To cenna lekcja!  

Książę Harry, księżna Meghan, urodziny królowej Elżbiety II
Fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.