Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry pojawili się na ogłoszeniu listy 100 najbardziej wpływowych osób według TIME

To pierwsze publiczne wystąpienie pary od czasu MEGXITu

Ksenia Krasko 23 września 2020 07:17
Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Magazyn TIME jak co roku ogłosił listę stu najbardziej wpływowych osób na świecie, jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa, uroczystość miała nieco inny charakter – większość gości łączyła się online, a całość była transmitowana przez telewizję ABC. Na ceremonii pojawili się między innymi Sandra Oh, Jennifer Hudson, John Legend i The Weeknd, ale największym zaskoczeniem była przemowa księżnej Meghan i księcia Harry’ego. To pierwsze publiczne wystąpienie pary od czasu rezygnacji z obowiązków królewskich i przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych.

Księżna Meghan i książę Harry na ceremonii magazynu TIME

Para pojawiła się we wtorek na antenie ABC, aby uczcić doroczną listę najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu TIME. Chociaż Meghan i Harry brali udział w kilku konferencjach, związanych z tematem koronawirusa, TIME100 special to ich pierwszy wspólny publiczny występ telewizyjny od początku roku.

„Mamy sześć tygodni do wyborów, a dziś jest dzień rejestracji wyborców”, zaczęła mowę księżna Meghan. „Co cztery lata wmawia nam się to samo, że to najważniejsze wybory w naszym życiu. Te rzeczywiście takie są. Kiedy głosujemy, nasze wartości są wprowadzane w życie, a nasz głos jest słyszalny”, podkreśliła, namawiając do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA.

Książę Harry wystosował bezstronny apel do użytkowników sieci. „Zbliża się listopad [03.11 data wyborów - przyp. red.], więc ważne jest, abyśmy odrzucili mowę nienawiści, dezinformację i negatywne nastawienie w internecie. To, na co jesteśmy narażeni i co robimy online, ma realny wpływ na nas wszystkich”, zaznaczył.

„To, na co jesteśmy narażeni w sieci, ma wpływ na nasze życie w trybie offline. Może sprawić, że będziemy życzliwi, albo okrutni”, wtórowała mężowi Meghan. „Kiedy zło przeważa nad dobrem, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, osłabia to naszą zdolność do współczucia i zdolność do empatii. [...] Czas nie tylko nad tym pomyśleć, ale i działać”, dodał książę Harry.

Księżna Meghan zachęciła również do „uhonorowania tych osób, które dodały nam w tym roku odwagi, jak na przykład naukowców, badaczy i lekarzy, którzy prowadzą walkę z Covid-19”. Do swojej listy dodała także „niezliczone głosy przemawiające z pasją i celem przeciwko niesprawiedliwości i nierówności”, oraz osoby, które „cicho maszerują w pokojowym proteście, aby bronić tego, co jest sprawiedliwe i co słuszne”.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej unikają wypowiedzi politycznych, jednak Harry się nie powstrzymał. „Nie będę mógł głosować w Stanach Zjednoczonych, ale wielu z was może nie wiedzieć, że przez całe życie nie mogłem też głosować w Wielkiej Brytanii”.

Para odniosła się również do osób, wyróżnionych przez magazyn TIME. „Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy dołączyć do Was w tym historycznym momencie”, przekazali. Jak wypadli? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TIME (@time)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TIME (@time)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.