Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Chcieli okazać wsparcie w walce z koronawirusem... Księżna Meghan i książę Harry znaleźli się w ogniu krytyki!

„Pokazali jak schematyczny i pozbawiony znaczenia jest ich post”

Olga Figaszewska 21 marca 2020 16:14
Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Wydaje się, że księżna Meghan i książę Harry po opuszczeniu brytyjskiej rodziny królewskiej w końcu odetchną z ulgą i będą cieszyć się nowym życiem. Rzeczywistość bywa jednak brutalna. Zwłaszcza teraz, gdy świat opanowała pandemia koronawirusa. Zaniepokojeni sytuacją Księżna Meghan i książę Harry starają się wspierać Wielką Brytanie w walce z COVID-19. Z tej okazji wydali specjalne oświadczenie i znaleźli się jednak w ogniu krytyki.

Księżna Meghan i książę Harry w ogniu krytyki

 
To bardzo trudna sytuacja dla nas wszystkich. Ważne, by zachować spokój i nie bagatelizować powagi sytuacji. Wirus jest już w większości państw na całym świecie. A to oznacza, że by zwalczyć koronawirusa potrzebne jest odpowiedzialne podejście do kwestii ochrony zdrowia. W tej walce wszyscy powinniśmy się jednoczyć. By uspokoić poddanych królowa Elżbieta II wydała specjalne oświadczenie.
 
„Tak jak Filip przybyłam dziś do Windsoru. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób i rodzin w Wielkiej Brytanii i na całym świecie wkracza w okres wielkiej troski i niepewności. Wszystkim nam radzi się, abyśmy zmienili nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i regularne wzorce dla większego dobra społeczności, w których żyjemy. A w szczególności w celu ochrony najbardziej narażonych osób w społeczności”, napisała królowa.
 
Elżbieta II jest przekonana, że szybko uda nam się przystosować do nowych warunków i wypracować pewne metody działania. Podkreśliła, że będzie wspierać swoich poddanych.
 
„Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby utrzymywania ze sobą kontaktu i upewniania się, że bliscy są bezpieczni. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być też pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi do odegrania naszych ról”, dodała w liście.
 
Przykład z królowej Elżbiety II wzięli także księżna Meghan i książę Harry, którzy postanowili wesprzeć Wielką Brytanię i cały świat w walce z koronawirusem
 
,,Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy siebie nawzajem. Potrzebujemy siebie nawzajem, aby uzyskać prawdę, wsparcie i czuć się mniej samotnym w tym przerażającym czasie”, głosiło oświadczenie książęcej pary Sussex.
 
Meghan i Harry zapowiadają, że mają zamiar publikować sprawdzone informacje dotyczące koronawirusa i będą dzielić się ze wszystkimi inspirującymi i niesamowitymi historiami, które będą podnosić na duchu.
 
„Nasza gotowość, jako narodu, do stawienia czoła temu, czego wszyscy doświadczamy przez COVID-19, jest niesamowita. Ta chwila jest tak naprawdę świadectwem ludzkiego ducha.
(...)
 
Wszyscy jesteśmy w to zaangażowani i jako globalna społeczność możemy wspierać się nawzajem w tym procesie - i budować cyfrowe sąsiedztwo, które będzie bezpieczne dla każdego z nas”, czytamy.
 
Ten wpis wykpił Richard Kay. Brytyjski krytyk na łamach Daily Mai porównał oświadczenie królowej ze słowami książęcej pary.
 
„Nie dało się, by ich napisany prosto z bajecznie drogiej rezydencji post bardziej kontrastował z przemyślaną reakcją królowej i innych royalsów przebywających w ojczyźnie w obliczu narodowego kryzysu…”, podkreślał.
 
Był wyraźnie zdegustowany, rozczarowany oświadczeniem książęcej pary. Co więcej, uważa ich gest za pokazowy.
 
„Czy oni poważnie sugerują, że nie powiedziano nam prawdy? I powinniśmy zaufać właśnie im, bo tylko oni wiedzą, co się obecnie na świecie dzieje? (...) Pokazali jak schematyczny i pozbawiony znaczenia jest ich post”, stwierdził. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

These are uncertain times. And now, more than ever, we need each other. We need each other for truth, for support, and to feel less alone during a time that can honestly feel quite scary. There are so many around the world who need support right now, who are working tirelessly to respond to this crisis behind the scenes, on the frontline, or at home. Our willingness, as a people, to step up in the face of what we are all experiencing with COVID-19 is awe-inspiring. This moment is as true a testament there is to the human spirit. We often speak of compassion. All of our lives are in some way affected by this, uniting each of us globally. How we approach each other and our communities with empathy and kindness is indisputably important right now. Over the coming weeks, this will be our guiding principle. We will be sharing information and resources to help all of us navigate the uncertainty: from posting accurate information and facts from trusted experts, to learning about measures we can take to keep ourselves and our families healthy, to working with organisations that can support our mental and emotional well-being. In addition, we will focus on the inspiring stories of how so many of you around the world are connecting in ways big and small to lift all of us up. We are all in this together, and as a global community we can support each other through this process – and build a digital neighbourhood that feels safe for every one of us. We look forward to sharing more over the days and weeks to come...

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Harry, książę Harry, Meghan
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.