księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate dosadnie skomentowała wyprowadzkę księżnej Meghan i księcia Harry'ego

Decyzja książęcej pary Sussex mocno wpłynęła także na nią...

Gabriela Czernecka 13 marca 2020 14:07
księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Księżna Kate i książę William oraz księżna Meghan i książę Harry mieli okazję po raz ostatni spotkać się publicznie. Podczas Dnia Wspólnoty Narodów oczy całego świata zwrócone były ku nazywanych kiedyś wspaniałą czwórką książęcym parom. Nie dało się nie zauważyć, że w stylowym pojedynku zdecydowanie wygrała księżna Meghan, ale internauci dostrzegli, że mimo rozłąki między Meghan i Kate oraz Williamem i Harrym relacje wciąż są napięte. Obie pary próbowały uniknąć konfrontacji. Okazuje się, że ta sytuacja sporo kosztowała księżną Kate, dla której konflikt z Meghan przyczynił się do utraty przyjaźni, jaka łączyła ją z Harrym. Więcej o obecnej relacji Kate z Meghan i Harrym pisze brytyjski Daily Mail.

Księżna Kate komentuje wyprowadzkę Meghan i Harry'ego

Wspaniała czwórka po raz ostatni pojawiła się razem publicznie w poniedziałek 9 marca, w Dzień Wspólnoty Narodów. Książęca para Sussex i książęca para Cambridge na uroczystą mszę przybyli osobno, ale w kościele siedzieli niedaleko siebie. Dało się więc zauważyć, że księżna Kate i książę William którzy jako drudzy przybyli do kościoła, robili co mogli, by uniknąć jakiejkolwiek konfrontacji z książęcą parą Sussex. Na ich dyskretne powitanie, czyli skinięcie głowy, odpowiedzieli równie kurtuazyjnie, a ich uśmiechy znikły tak szybko, jak tylko się pojawiły.

William i Kate, o czym otwarcia piszą brytyjskie media, tego dnia nie nawiązywali kontaktu z Meghan i Harrym. Wręcz otwarcie - unikali spojrzeń w ich stronę, zachowując się tak, jakby w ogóle ich tam nie było. Nic dziwnego, że wielu zaczęło zastanawiać się jak decyzja Meghan i Harrego o odejściu z królewskiej rodziny wpłynęła na księżną Kate. W końcu przez lata przyjaźniła się z księciem Harrym. Ich bliska relacja została wystawiona na ciężką próbę, gdy w życiu księcia Harry'ego pojawiła się Meghan. Według informatora magazynu Daily Mail cała sytuacja związana z decyzją książęcej pary Sussex mocno wpłynęła nie tylko na relacje braci...  

Ta nietypowa sytuacja kosztowała księżną Cambridge sporo nerwów: „Szczerze mówiąc, myślę, że Kate ciężko to wszystko przeżyła. Ona, Harry i William byli kiedyś takim szczęśliwym trio. Uważa, że to, co się stało, jest bardzo smutne”, twierdzi. Jak dodaje przyjaciel Meghan i Harry'ego: „To nie było łatwe dla nikogo. Myślę, że oboje są bardzo emocjonalni i rozczarowani sytuacją jaka się wydarzyła w ostatnim czasie”, zdradza. 

Odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej i rezygnacja z pełnienia obowiązków z ramienia królowej miała jak widać ogromny wpływ nie tylko na dalsze funkcjonowanie rodziny Windsorów. Faktycznie, kontakt obu par będzie teraz nieco utrudniony, ale książęca para Sussex zapowiedziała już, że wciąż zamierza odwiedzać Wielką Brytanię i nadal wykazuje chęć współpracy z panującą monarchinią oraz bezpośrednimi następcami brytyjskiego tronu: księciem Karolem i księciem Williamem. Mamy więc nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczymy wspaniałą czwórkę razem!  

Księżna Meghan i książę Harry, książę William, księżna Kate Dzień Wspólnoty Narodów
Fot. Getty Images

Księżna Meghan, książę Harry, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.