Rocznica ślubu Kate i Williama
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Z okazji dziesiątej rocznicy ślubu Kate i Williama królowa przygotowała dla księżnej niezwykły prezent!

Tak monarchini chce podziękować Kate za wytrwałość i lojalność wobec „Firmy”

Gabriela Czernecka 14 kwietnia 2021 13:44
Rocznica ślubu Kate i Williama
Fot. Getty Images

Książę William i księżna Kate 29 kwietnia będą świętować dziesiątą rocznicę ślubu. Jak podają brytyjskie media z tej okazji królowa Elżbieta II postanowiła wręczyć księżnej Kate wyjątkowy prezent. Co takiego?

Dziesiąta rocznica ślubu Kate i Williama 

Ślub księcia Wiliama z Kate Middleton był jednym z najważniejszych wydarzeń w 2011 roku. Ślub stulecia śledzili przed telewizorami dwa miliardy widzów, a na ulicach samego Londynu pojawiło się milion turystów i mieszkańców, którzy choć przez chwilę chcieli nacieszyć oczy młodą parą. Tłum skandował imię Kate, machał chorągiewkami i słychać było radosne okrzyki.

ZobaczDziewięć lat temu stanęli na ślubnym kobiercu. Przypominamy historię miłości Kate i Williama!

Książę William i Kate Middleton powiedzieli sobie tak 29 kwietnia 2011 roku. Podczas uroczystości Kate ślubowała mu miłość, pocieszenie, szacunek i wsparcie w chorobie i zdrowiu, ale wbrew tradycji nie ślubowała mu posłuszeństwa. Od tamtej pory księżna Kate nosi tytuł księżnej Cambridge i świetnie radzi sobie z wykonywaniem królewskich obowiązków. Dziś małżeństwo sprawdza się w roli trójki rodziców - George’a, Charlotte i Louise’a, a niebawem będzie świętowało dziesiątą rocznicę ślubu. Z tej okazji, królowa Elżbieta II postanowiła przygotować dla młodej pary wyjątkowy prezent. 

ślub Kate i Williama
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II uczci dziesiątą rocznicę ślubu

Według doniesień brytyjskich mediów, królowa Elżbieta II chce w wyjątkowy sposób odznaczyć księżną Kate za to, jak świetnie radzi sobie w wypełnianiu królewskich obowiązków. Nie ma wątpliwości, że Kate świetnie odnalazła się w roli księżnej - nie popełnia wpadek, przestrzega protokołu, wiernie stoi u boku męża i obowiązki królewskie godzi z wychowywaniem trójki dzieci. Nic dziwnego, że Brytyjczycy ją ubóstwiają i są pewni, że któregoś dnia równie dobrze sprawdzi się w roli królowej. 

„William i Kate przetrwali 10 lat małżeństwa i królewskich obowiązków bez żadnego zgrzytu. Tak więc Jej Wysokość z ogromną chęcią doceni ich dekadę lojalnej i wiernej służby, a zwłaszcza uczci wkład Kate w Firmę”, mówi biograf Duncan Larcombe w rozmowie z Daily Star.  Nie da się jednak nie zauważyć, że obecnie sytuacja w rodzinie królewskiej nie jest zbyt dobra. Śmierć księcia Filipa mocno wstrząsnęła Windsorami, którzy przygotowują się właśnie do uroczystości pogrzebowych księcia. Wszyscy mają jednak świadomość, że cały świat będzie obserwował ich wzajemne relacje szczególnie, że na pogrzebie pojawi się książę Harry, który po wywiadzie z Oprah Winfrey po raz pierwszy będzie miał okazję skonfrontować się z całą rodziną. 

prezent królowej dla Kate
Fot. Getty Images

Królowa uczci dziesiątą rocznicę Kate i Williama w wyjątkowy sposób

Dlatego też dla królowej obecność Kate i Williama, którzy wiernie tkwią u jej boku i udzielają jej ogromnego wsparcia zdaje się być ważniejsza niż kiedykolwiek: „Jak każda para Kate i William mieli swoje wzloty i upadki, awantury i napięcia. Ale ich oddanie królowej i temu krajowi wciąż jest niezachwiane…”, wyjawia pisarz w rozmowie z Daily Star

Za ich oddanie i stanowienie przykładu dla innych członków rodziny, monarchini postanowiła ich wynagrodzić. Co planuje więc królowa z okazji dziesiątej rocznicy ślubu Kate i Wiliama? Podobno Elżbieta II chce w szczególny sposób oddać hołd Kate - w końcu ona dobrowolnie dołączyła do rodziny królewskiej i musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Z pewnością w social mediach pojawi się jakieś zdjęcie pary, upamiętniające ten wyjątkowy dzień. Według jednego z tabloidów, monarchini planowała uroczystą kolację z Williamem i Kate, ale jej plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Pojawiają się za to głosy, że być może królowa zdecyduje się wręczyć Kate jakiś rodowy diament bądź inną biżuterię, która ma dla niej wyjątkowe znaczenie. 

Zobacz równieżJak wyglądało pierwsze spotkanie księżnej Kate i księcia Williama? Nie planowali wtedy być razem

Jak na razie plany królowej pozostają tajemnicą. Jedno jest jednak pewne, jak mówi królewski biograf: „Cokolwiek zdecyduje, jako królowa i babcia, nie przepuści tej okazji bez złożenia hołdu Kate i Williamowi. Zadbała o coś szczególnego, co będzie przypominało im latami o tym wyjątkowym dniu”. 

Kate, William, królowa
Fot. Getty Images

królowa Elżbieta II, księżna Kate
Fot. Getty Images

Kate świetnie odnalazła się w roli księżnej. Nie popełnia wpadek, nie łamie królewskiego protokołu, wie, jak radzić sobie pod presją i doskonale radzi sobie podczas publicznych wystąpień. Brytyjczycy cenią także jej wyczucie mody. Oto elementy garderoby w stylu księżnej Kate! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…