Księżna Kate podczas wizyty z księciem Williamem w Polsce, Warszawa, 17.07.2017
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News
Królewskie życie

Księżna Kate ma swoje sposoby na wychowanie dzieci. Oto trzy zasady, których się trzyma

Okazuje się, że stosuje je wielu rodziców!

Marta Nawacka 4 stycznia 2022 15:52
Księżna Kate podczas wizyty z księciem Williamem w Polsce, Warszawa, 17.07.2017
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Życie w rodzinie królewskiej pełne jest obowiązków. Jednak księżna Kate nie zapomina o swoim najważniejszym zadaniu, jakim jest wychowywanie trójki dzieci. Na co dzień żona księcia Williama stara się stosować do trzech zasad, które według niej zapewnią jej pociechom najlepsze warunki do rozwoju. Jakie sposoby stosuje księżna?

Życie na dworze

Życie młodych książąt zdecydowanie różni się od życia innych dzieci w ich wieku. Wśród panujących na dworze zasad i obowiązków, księżna Kate i książę William starają się, by ich pociechy: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, mieli jak najzwyklejsze, pełne radości dzieciństwo. Żona wnuka królowej Elżbiety II stara się przy tym przestrzegać trzech zasad w ich wychowaniu, które według niej stwarzają najlepsze warunki do rozwoju rodzeństwa.

Czytaj też: Księżna Kate w duecie z Tomem Walkerem. Zagrała na pianinie podczas świątecznego koncertu

Księżna Kate i książę William z dziećmi na przedstawieniu, 11.12.2020
Fot. Aaron Chown / Avalon/Photoshot/East News

Księżna Kate i książę William z dziećmi na przedstawieniu, 11.12.2020

Księżna Kate i książę William z dziećmi na przedstawieniu, 11.12.2020
Fot. Aaron Chown/PA Pool/Associated Press/East News

Księżna Kate i książę William z dziećmi na przedstawieniu, 11.12.2020

Trzy zasady księżnej Kate na wychowanie dzieci

Pierwszą z nich jest... zabawa na dworze. Księżna Kate najczęściej zachęca swoje pociechy do spędzania czasu na świeżym powietrzu, bardzo często wspólnie przebywają także w ogrodzie. Zdaniem żony księcia Williama nie ma lepszej zabawy niż ta na dworze. Ulubionym czasem księżnej są te momenty, które spędzają całą rodziną na wsi i zabawa pochłania ich tak bardzo, że nawet nie zwracają uwagi na to, czy są brudni.

Drugą ważną zasadą dla księżnej Kate jest czas dla rodziny. Żona księcia Williama bardzo lubi, gdy spędzają te chwile aktywnie, np. na przejażdżkach rowerowych lub wspólnych podróżach. Księżna jest zdania, że nic tak nie zbliża rodziców i dzieci, jak czas spędzony razem.

Ostatnią zasadą, jaką księżna Kate stara się wcielać w życie jest by być jak najbardziej obecnym rodzicem. Zawsze, mimo natłoku obowiązków, stara się jak najbardziej uczestniczyć w życiu swoich dzieci, poświęcać im czas, rozmawiać, rozwiązywać ich spory i kłótnie oraz słuchać o ważnych dla księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louis'a rzeczach. Według żony księcia Williama trzymanie się tych zasad pomaga im również wieść jak najbardziej zwyczajne życie, czego książęca para od początku chciała dla swoich pociech.  

Zobacz także: Księżna Kate nie ma powodów do radości? Jedna rzecz nie daje jej spokoju

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.