Księżna Diana jako niania
Fot. East News
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

„To był najlepszy czas w jej życiu”. Zanim Diana Spencer została księżną, pracowała za 5 dolarów za godzinę!

Weronika Kostyra 21 listopada 2017 17:00
Księżna Diana jako niania
Fot. East News

 

Zanim Diana Spencer wyszła za mąż za księcia Karola, została księżną i Królową Ludzkich Serc, była nieśmiałą nastolatką, która pracowała w przedszkolu oraz jako opiekunka do dzieci za 5 dolarów za godzinę. Dopiero po pewnym czasie jej pracodawczyni odkryła, że nieśmiała osiemnastoletnia Diana to Lady Diana Spencer.

 

Księżna Diana była nianią

Mary Robertson, amerykańska bizneswoman, w 1980 roku zamieszkała w Londynie i potrzebowała pomocy w opiece nad swoim małym synem, Patrickiem. Skontaktowała się z lokalną agencją opiekunek, gdzie jedyną osobą dostępną w niepełnym wymiarze godzin była 18-letnia Diana Spencer. W wywiadzie dla „Inside Edition” była pracodawczyni zdradziła szczegóły tego mniej znanego faktu z życia księżnej.

Księżna Diana jako niania
Fot. East News

Diana Spencer w 1980 roku

 

Diana przyszła na spotkanie i od razu została zatrudniona za 5 dolarów za godzinę. Do jej obowiązków poza opieką nad dzieckiem należało też robienie prania, zbieranie zabawek czy zmywanie naczyń. Pewnego razu mama chłopca znalazła pod kanapą dowód wpłaty do banku z nazwiskiem Diany. Ponieważ sama pracowała w dziale finansowym zorientowała się, że jest to bank obsługujący przede wszystkim arystokratów i rodzinę królewską. W ten sposób wyszło na jaw, że niania Patricka wywodzi się z jednej z najstarszych rodzin Anglii.

 

Jak zareagowała Diana, kiedy jej tożsamość wyszła na jaw? „Ach to… czy chciałaby pani, żebym poszła teraz z Patrickiem na spacer?”, zapytała niewzruszona. Mary Robertson wspomina jednak, że „to był początek końca”. Diana opiekowała się Patrickiem przez trzy dni w tygodniu, a przez pozostałe dwa pracowała w żłobku. Niestety media szybko się o tym dowiedziały. Jej pracodawczyni przeżyła kolejny szok, kiedy przeczytała w gazecie, że opiekunka jej dziecka spotyka się z następcą tronu.

 

Księżna Diana jako niania
Fot. East News

Diana i Patrick

 

Zainteresowanie dziennikarzy nie było dla niej łatwe: „Pewnego razu powiedziała – Kiedy wyjdziesz rano do pracy, zobaczysz reporterów i fotografów na końcu ulicy. Spytałam: Dlaczego tam stoją? Odpowiedziała – Są tam… z mojego powodu”. Następnym razem Mary zobaczyła Dianę dopiero w telewizji, kiedy obejrzała relację z jej królewskiego ślubu. „Myślałam, że nigdy więcej jej nie zobaczymy, ani nie będziemy mieli z nią kontaktu”. Tymczasem przez następne 16 lat korespondowały ze sobą. Diana regularnie dopytywała o swojego byłego podopiecznego. „Wiele razy zapraszała nas do siebie, ale nie zdawałam sobie sprawy, że mogą to być wołania o pomoc”.

 

Mary Robertson bardzo przeżyła śmierć Diany i wciąż wspomina czas, kiedy zajmowała się jej synem. Wie, że Diana także bardzo ceniła ten czas, w jednym z listów napisała podobno, że był to „najlepszy czas w jej życiu”.

 

Księżna Diana jako niania
Fot. East News

Diana podczas pracy w żłobku

 

Zobacz także: Zanim książę Karol poznał Dianę, miał romans... z jej siostrą! Zdradzamy kulisy tego burzliwego związku

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?