Książę William, księżna Diana
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William opowiedział poruszająco o swoich uczuciach po stracie mamy

„Nigdy nie zapominasz o szoku, smutku i bólu”

Olga Figaszewska 28 kwietnia 2019 10:01
Książę William, księżna Diana
Fot. East News

Od tragicznego wypadku w Paryżu, w którym straciła życie księżna Diana minęły już 22 lata. Synowe „Królowej Ludzkich Serc” wciąż nie mogą pogodzić się z jej stratą. Gdy odeszła, książę William miał zaledwie 15 lat. Mimo upływającego czasu, wciąż jest to dla niego trudna sytuacja, w której nie czuje się zbyt pewnie. Podczas najnowszego przemówienia postanowił otwarcie opowiedzieć o swoich uczuciach. Jego wyznanie chwyta za serce.

Książę William o stracie matki

To nie pierwszy raz, kiedy William tak szczerze wypowiada się na temat śmierci mamy, życia rodzinnego i utraty dzieciństwa. „To nie jest żałoba jak u każdego innego. Większość ludzi kiedy straci ukochaną osobę może wybrać czy chcą się dzielić tym co czują lub nie”, mówił w wywiadzie dla „GQ”.

Jest gotowy, by rozmawiać otwarcie o swoich uczuciach, a także pamiętać o mamie lepiej wspominając ją podczas wystąpień publicznych. Ale dojście do tego zajęło mu 20 lat. I nie ukrywa, że śmierć księżnej Diany odcisnęła na jego życiu i życiu jego brata straszne piętno.

„Harry i ja, chcieliśmy pożegnać się z nią wyjątkowo szybko, coś w rodzaju: do zobaczenia później. Oczywiście, gdybym wtedy wiedział, co się wydarzy, nie byłbym tak zblazowany i zachowałbym się inaczej. Ta rozmowa telefoniczna wciąż siedzi mi w głowie, jest ciężarem”, wyznał w dokumencie „Diana, Our Mother: Her Life and Legacy”.

,,Nigdy nie zapominasz o szoku, smutku i bólu"

Książę William w ostatnim czasie przebywał z wizytą w Nowej Zelandii. Wyłosił przemówienie w meczecie Christchurch, w którym 15 marca doszło do ataku terrorystycznego. „Terrorysta usiłował zasiać podział i nienawiść w miejscu, w którym gości wspólnota i bezinteresowność. Myślał, że może zmienić to miejsce. Jestem tu, by udowodnić światu, że mu się to nie udało ”, mówił.

Te tragiczne wydarzenia skłoniły Williama do refleksji. W poruszających słowach opowiedział uczuciach, które towarzyszyły mu po stracie matki.

„Miałem powody do tego, aby zastanawiać się nad żalem, nagłym bólem i stratą w moim życiu. Z bliska widziałem smutek w innych chwilach tragedii, tak jak dzisiaj. Zdałem sobie sprawę z tego, że oczywiście żałoba zmienia twoje spojrzenie na życie. Nigdy nie zapominasz o szoku, smutku i bólu. Ale nie wierzę, że smutek zmienia to, kim jesteś. Smutek, jeżeli na to pozwolisz, ujawni, kim jesteś. Może ujawnić głębie, której nie znałeś”, zwierzył się. 

księżna Diana, Diana Spencer
Fot. East News

Pogrzeb księżnej Diany, księżna Diana, książę William, książę Harry, książę Karol
Fot. Fiona Hanson/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?