Książę Karol i Camilla Parker Bowles MT
Fot. East News
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Książę Karol płakał całą noc przed ślubem z księżną Dianą. Tak twierdzi autorka jego biografii

Weronika Bruździak-Gębura 23 marca 2017 07:00
Książę Karol i Camilla Parker Bowles MT
Fot. East News

To małżeństwo nie było udane i nikt nie ma co do tego wątpliwości. Właśnie okazało się, że Książę Karol przed ślubem z księżną Dianą płakał całą noc. Rodzina zmusiła go do poślubienia kobiety, której nie kochał. Tak twierdzi autorka najnowszej biografii księcia, Sally Bedell Smith.

Polecamy też: Smutne życie księcia Karola. Czarny PR, niespełniona miłość i niechlubny rekord oczekiwania w kolejce do tronu

Nowa biografia księcia Karola

Autorką nowej biografii najstarszego syna królowej Elżbiety II jest Sally Bedell Smith, amerykańska historyczka i pisarka, na co dzień pracująca dla „Vanity Fair”. Smith ma na koncie biografię Elżbiety II, księżnej Diany, rodziny Kennedych oraz Billa i Hillary Clintonów. Jej najnowsza książka: „Książę Karol: Namiętności i Paradoksy Nieprawdopodobnego Życia”, ukaże się na rynku już 4 kwietnia.

Nowa biografia księcia Karola ma między innymi odsłonić kulisy ślubu księcia Karola z księżną Dianą. Zdaniem autorki książę Karol, wciąż zakochany w swojej byłej dziewczynie, Camilli Parker-Bowles, został zmuszony przez rodzinę do ślubu z młodą arystokratką, Dianą Spencer. Ostatecznie do ślubu księcia przekonał ojciec, książę Filip, który napisał do syna list.  Ponaglił go, by w końcu podjął decyzję, bo bez niej nadszarpuje wizerunek i reputację Diany. W wyniku nacisków ojca, Karol w końcu oświadczył się pannie Spencer w lutym 1981 roku. Para pobrała się w lipcu tego samego roku. Ich małżeństwo było nieudane, pełne zdrad i cierpienia. Od 1985 roku było fikcją. Ostatecznie zakończyło się rozwodem w 1996 roku. Wszystko z powodu miłości księcia Karola do innej kobiety - Camilli Parker-Bowles.

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles poznali się w 1970 roku na meczu polo. Randkować zaczęli rok później. Mieli podobne poczucie humoru, a on, zdaniem autorki jego biografii, cenił w niej to, że jak nikt inny potrafiła go słuchać. Po dwóch latach rozstali się, gdy książę zaczął służbę w Royal Navy w 1973 roku. Wśród powodów była nie tylko odległość, która dzieliła zakochanych, ale też podejście księcia, który w wieku 24 lat nie był gotowy do ślubu. Problemem była też przeszłość Camilli, która wcześniej spotykała się z Andrew Parkerem-Bowlesem, którego w końcu poślubiła w tym samym roku, w którym rozstała się z Karolem. Mimo to, byli partnerzy pozostali przyjaciółmi, a kiedy małżeństwo Diany i Karola zaczęło się sypać, zostali kochankami, przez co księżna Diana wiele wycierpiała. Camilla i Karol pobrali się w 2005 roku i są razem do dzisiaj.

Polecamy też: Zdrady, próby samobójcze i głośny rozwód. Ten serial odsłoni kulisy małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.