książę Harry i książę William konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry wywołał burzę. Potwierdził plotki o romansie Williama z Rose Hanbury?

Wystarczyło jedno zdanie

Olga Figaszewska 20 grudnia 2022 11:15
książę Harry i książę William konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

W mediach zawrzało, a wszystko za sprawą nowego dokumentu  Netfliksa „Harry i Meghan”. Książęca para Sussex opowiedziała o wyjściu z brytyjskiej rodziny królewskiej, ochronie prywatności i relacjach z najbliższymi. Wspomnieli również o najpiękniejszych wydarzeniach z ich życia, jakim był ślub i narodziny dzieci. Książę Harry nie szczędził jednak gorzkich słów w kierunku najbliższych. Zdaniem wnuka Elżbiety II nie chcieli ochronić jego małżonki przed atakami prasy. Pewna wypowiedź, dotycząca księcia Williama odbiła się szerokim echem w mediach. W ten sposób Harry potwierdził plotki o romansie brata z Rose Hanbury?

Plotki o romansie księcia Williama

W 2019 roku media na całym świecie donosiły o rzekomym romansie księcia Williama z długoletnią przyjaciółką żony. Prasa podawała, że uczucie między księciem Cambridge i Rose Hanbury miało rozpocząć się, gdy Kate była w trzeciej ciąży.  „Tak, to jest romans. Nie czytałem artykułów, ale wiem o tym romansie. Każdy o nim wie”, pisał wtedy Giles Coren, dziennikarz, który zajmuje się brytyjską rodziną królewską.

Kate miała zerwać z nią kontakt i zażądać od Williama, by Rose Hanbury została wykluczona z życia towarzyskiego. Od lat była blisko rodziny królewskiej, a jej mąż David Cholmondeley przyjaźni się z księciem Cambridge. W jednej chwili kontakty między małżeństwami zostały zerwane.

Księżna Kate miała postawić ukochanemu ultimatum. „Wyraziła się jasno. Nie chce ich więcej widzieć i poprosiła Williama, żeby usunął ich z towarzystwa. Niezależnie od ich wysokiego statusu społecznego”, donosił The Sun. Potem pałac wydał oświadczenie, w którym zaznaczono, że to plotki stanowią naruszenie praw człowieka, a kontynuowanie takiego działania, będzie miało swoje konsekwencje prawne.

Sprawdź też: Wielka Brytania: Książę Harry i Meghan Markle wspominają swoje wesele

Książę William, księżna Kate, Rose Hanbury, 2016 rok
Fot. REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Książę William, księżna Kate, Rose Hanbury, 2016 rok

Rose Hanbury, marzec 2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Rose Hanbury, marzec 2022

Ksiażę Harry, książę William Harry i William odsłonili pomnik Diany, 2021
Fot. Rex Features/East News

Książę Harry o bracie. Czy potwierdził plotki o romansie księcia Williama?

Książę Harry w nowym dokumencie Netfliksa nie ukrywał jednego. Ma za złe swojej rodzinie, że nie chronili Meghan przed atakami prasy. Była cały czas wystawiona na ostrzał fotoreporterów. Z trudem znosiła kolejne artykuły na swój temat, przeżywała każdą plotkę. Z kolei pałac otworzył parasol ochronny nad księciem Williamem, by ukrócić wszystkie informacje, które pojawiały się w tym czasie na jego temat i pozamałżeńskiej relacji. Nie chciano dopuścić do skandalu.

„Byli szczęśliwi, mogąc kłamać, by chronić mojego brata. Nigdy nie byli skłonni powiedzieć prawdy na nasz temat ”, skwitował książę Harry w dokumencie Netfliksa.

Wnuk Elżbiety II nie powiedział wprost, że mogłoby chodzić o plotkę na temat domniemanego romansu Williama z Rose. Jednak internauci od razu połączyli wszystkie fakty. Uważają, że rodzina królewska wykorzystała Meghan i nie powstrzymywała nagonki na aktorkę, by chronić wizerunek przyszłego następcy tronu. Jeden z internautów w komentarzu porównał księcia Williama do Karola: „Nie dbają o swoją reputację na tyle, by nie zdradzać, ale uwierzcie, będą oburzeni, jeśli ktokolwiek odważy się im coś zarzucić". 

 Czytaj też: Wielka Brytania. Rodzina królewska reaguje na głośny dokument księcia Harry’ego i Meghan Markle 

Książę Harry, książe William, uroczystości pożegnalne Elżbiety II, 2022
Fot. Reuters pool/Associated Press/East News

Książę Harry, książe William, uroczystości pożegnalne Elżbiety II, 2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.