Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan zmaga się z rasizmem na co dzień? Książę Harry wyjawił smutny sekret żony

Książę Sussexu współczuje swojej ukochanej

Redakcja VIVA! 1 listopada 2020 10:11
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

W brytyjskiej rodzinie królewskiej nigdy wcześniej nie miało to miejsca. Książę Harry poprowadził wywiad z Patrickiem Hutchinsonem dla magazynu GQ. Panowie dyskutowali przede wszystkim na temat rasizmu. Podczas rozmowy, która odbyła się zdalnie, książę Harry przyznał, że Meghan Markle styka się z nim niemalże na co dzień. 

Książę Harry o Meghan Markle w wywiadzie dla GQ

Wraz z decyzją o opuszczeniu brytyjskiego dworu królewskiego, Meghan Markle i książę Harry starali się odpocząć od nieustającego blasku fleszy i mocno ograniczyli swoją obecność w mediach. Pomimo, że tzw. "Megxit" nadal budzi spore kontrowersje, kurz powoli zaczyna opadać, a para książęca powoli wznawia swoją działalność publiczną. Światło dzienne ujrzała niedawno pierwsza od tego czasu sesja zdjęciowa Meghan i Harry'ego, która ukazała się na łamach magazynu TIME. Para książęca wzięła również udział w gali tygodnika, podczas której ogłoszono listę stu najbardziej wpływowych osób na świecie. Mieli także okazje poprowadzić serię wywiadów z kilkoma z osobistości, które na tej liście się znalazły.

Książę Harry najwidoczniej spełnij się w tej roli, ponieważ współpracę nawiązał także w magazynem GQ. Przeprowadził on ostatnio wywiad z Patrickiem Hutchinsonem, aktywistą, o którym świat usłyszał po jego heroicznym zaangażowaniu podczas protestów Black Lives Matter w Stanach Zjednoczonych. Panowie dyskutowali przede wszystkim właśnie na temat rasizmu. Podczas rozmowy książę Harry wyznał, że nigdy nie rozumiał w pełni tego zjawiska oraz problemu. Wychowując się oraz funkcjonując na brytyjskim dworze królewskim książę Sussexu nie miał bezpośredniej styczności z aktami rasizmu. Zrozumiał, z jakim obciążeniem emocjonalnym się on wiążę dopiero dzięki swojej żonie, Meghan Markle. 

"Chociaż wychowano mnie w rodzinie królewskiej i mam odpowiednie wykształcenie, przez lata nie wiedziałem, czym jest rasizm. To smutne, ale zajęło mi to wiele, wiele lat, by zdać sobie sprawę z tego, jak może być dotkliwy. Dotyka mnie szczególnie wtedy, gdy pochodzę dzień lub tydzień w butach mojej żony, która styka się z nim na co dzień", wyznał książę Harry.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GET READY: Prince Harry and Duchess Meghan are hosting a @TIME #Time100Talks episode on improving the digital world and creating more compassionate communities online. “Engineering a Better World” will take place virtually on October 20 and is open to all at time.com/TIME100talks. As episode curators, the Sussexes were personally involved in developing the theme (which is reflective of their Archewell focus), topics and selecting guests: @tristanharris , @alexisohanian, @TeenagerTherapy, @safiyanoble, @rachel.cargle, No Upside and @maria_ressa. (Per @/Scobie via the bird app 🐦) Whew, the way these global platforms just place all their faith in Meghan and Harry. The influence and power of it all. 😄 (Photos: 📸 Matt Sayles)

Post udostępniony przez The Sussex Set | Podcast (@sussexset)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.