Książę Filip, 2018 roku
Fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Książę Filip nie żyje? Materiał stacji BBC wywołał prawdziwą burzę

Internauci mają złe przeczucia...

Olga Figaszewska 6 marca 2021 11:04
Książę Filip, 2018 roku
Fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Filip od połowy lutego przebywa w szpitalu. Pałac Buckingham poinformował, że małżonek Elżbiety II przeszedł operację z powodu wcześniejszej choroby serca. Jego stan się poprawia i 99-letni książę przebywa pod specjalistyczną, najlepszą opieką. Tymczasem stacja BBC Scotland opublikowała archiwalne, czarno-białe nagranie z udziałem Filipa. Zostało ono wyemitowane przez przypadek w trakcie innego programu. Fani brytyjskiej monarchii są zaniepokojeni i uważają, że dziennikarze wiedzą więcej na temat zdrowia księcia Filipa. Obawiają się najgorszego.

Jaki jest stan księcia Filipa? Internauci snuja teorie spiskowe

Przypadkowe nagranie opublikowane niedawno przez BBC Scotland, wywołało prawdziwą burzę w sieci. Materiał przedstawiał archiwalne, czarno-białe nagranie księcia Filipa i pojawił się w nagle, w trakcie  transmisji obrad parlamentu.

„Przepraszamy za przerwę i pracujemy nad naprawieniem usterki”, napisała stacja. Rzecznik informował, że to była jedynie usterka techniczna, która szybko została naprawiona, a transmisję przerwanego programu znów wznowiono.

Zdaniem użytkowników sieci to była część nekrologu księcia Filipa. Internauci sugerują, że stacja dowiedziała się o śmierci męża Elżbiety II i przez przypadek opublikowała nagranie. Z kolei część osób twierdzi, że media dopiero przygotowują się na najgorszą informację...

„Nagranie wydaje się być nekrologiem księcia Filipa...”, ,,Książę pewnie nie żyje, ale się pośpieszyli z komunikatem", „Widzieliśmy kawałek nekrologu księcia Filipa?”, „Pewnie oficjalnie ogłoszą śmierć Filipa po emisji wywiadu z Meghan i Harrym”, pisano w komentarzach.

Jak widać, materiał opublikowany przez stację wywołał lawinę teorii spiskowych. Na razie, według informacji podanych przez pałac, wiadomo, że książę dochodzi do siebie po operacji serca. „Wczoraj książę Edynburga przeszedł udaną operację z powodu wcześniejszej choroby serca w szpitalu St Barts”, napisano kilka dni temu. Książę miał zostać przewieziony do innego szpitala. Wszyscy mają nadzieję, że wkrótce opuści placówkę i wyczekują kolejnych informacji opublikowanych przez Pałac Buckingham. 

Książę Filip, 2020 rok
Fot. POOL / SplashNews.com/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…