Krzysztof Penderecki, 13.06.2013
Fot. Stepan Rudik / Forum
POŻEGNANIE

Poinformowano o szczegółach pogrzebu Krzysztofa Pendereckiego

Gdzie i kiedy obędzie się uroczystość pożegnalna?

Redakcja VIVA! 30 marca 2020 11:01
Krzysztof Penderecki, 13.06.2013
Fot. Stepan Rudik / Forum

W niedzielę, 29 marca dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Penderecki, najwybitniejszy kompozytor i dyrygent muzyki klasycznej w Polsce. Miał 86 lat. Gdzie i kiedy odbędzie się pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego? 

Krzysztof Penderecki: data pogrzebu 

Krzysztof Penderecki odszedł 29 marca 2020 w swoim domu pod Krakowem. W ostatnim czasie walczył z poważną chorobą. Rodzina ujawniła, że dwukrotnie przeszedł test na obecność koronawirusa. Oba dały wynik negatywny. 

„Po długiej, ciężkiej chorobie zmarł #KrzysztofPenderecki - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał 86 lat”, napisało na oficjalnym profilu na Twitterze Ministerstwa Kultury. 

W sieci pojawiła się informacja o pogrzebie wybitnego twórcy. Krzysztof Penderecki zostanie pochowany w Panteonie Narodowym w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła w Krakowie. Wiadomo, że uroczystość odbędzie się po ustąpieniu pandemii.  

„Uroczysta ceremonia pogrzebowa i złożenie prochów w sarkofagu, który zostanie zbudowany w Panteonie Narodowym, nastąpi po ustąpieniu przeszkód związanych z pandemią koronawirusa”, informację przekazał profesor Franciszek Ziejka,  przewodniczący Rady Fundacji Panteon Narodowy.  

Krzysztof Penderecki, Elżbieta Penderecka, VIVA! kwiecień 2011, 11/2011
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.