Królowa Elżbieta II, książę Karol
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Fani rodziny królewskiej są zszokowani. Królowa Elżbieta II niebawem abdykuje?!

Oficjalnie potwierdzenie informacji już za kilka dni!

Gabriela Czernecka 29 października 2018 20:24
Królowa Elżbieta II, książę Karol
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II abdykuje? Takie informacje właśnie pojawiły się w brytyjskiej prasie. Skąd takie wieści? Wszystko za sprawą księcia Karola. Ten nie miał w dzieciństwie z matką zbyt dobrych stosunków. Wraz z upływem czasu ich relacje uległy poprawie, ale książę wciąż pamięta, że gdy był mały, Elżbieta II niemal w ogóle się nim nie interesowała, a jej obowiązki jako matki przejęła niania oraz babcia, Królowa Matka. Teraz dla swojego syna Elżbieta II chce się zdobyć na wyjątkowy gest.

Królowa Elżbieta II abdykuje na rzecz Karola?

70. urodziny księcia Karola to nie lada okazja do małych podsumowań. Niestety mimo swojej charytatywnej działalności i pracy na rzecz ekologii i ochrony środowiska, książę Karol nie najlepiej kojarzy się Brytyjczykom. Wielu wciąż wypomina mu skandal z jego udziałem, gdy był jeszcze mężem Diany. Wówczas światło dzienne ujrzały jego rozmowy z Camillą, która była wtedy jego kochanką, a ten otwarcie marzył o tym, by być jej... tamponem.

Wielokrotnie zdradzał swoją małżonkę, czym pośrednio doprowadził ją do bulimii i problemów z akceptacją siebie. Długo odbudowywał swoje relacje z synami, jest rozwodnikiem, skandalistą i człowiekiem, którego kandydaturę na króla sam ojciec żartobliwie podsumował słowami: „Dlatego z królową żyjemy tak długo, żeby Karol królem nie został”. Choć wypowiedziane słowa miały być zabawne, każdy sam dopowiedział sobie do nich historię. Mimo to oficjalnie wiadomo, że to Karol zostanie królem po Elżbiecie II.

Według najnowszych doniesień może to nastąpić jednak wcześniej niż byśmy myśleli. Jeszcze niedawno podawano, że królowa abdykuje specjalnie na 70. urodziny Karola. W ten sposób Elżbieta II ma zamiar wynagrodzić synowi smutne dzieciństwo i lata, w których czuł się niedoceniany i pomijany. Od kilku lat książę Karol przejmuje obowiązki królowej i faktycznie, jak do tej pory, radzi sobie z tym całkiem nieźle.  

Teraz, jak podaje magazyn Mirror, królowa zamierza abdykować i uczynić swojego syna, księcia Karola, Królem Anglii za trzy lata, kiedy skończy 95 lat. Mimo tego, że jego matka żyje, miałby wówczas pełnię władzy. Czy faktycznie królowa zamierza się zrzec tronu?

Niebawem książę Karol będzie świętował 70. urodziny. Z tej okazji, jak co roku, w tym szczególnym dniu, czyli 14 listopada książę Karol będzie je obchodził w towarzystwie najbliższych. Przygotowania do tego wydarzenia już ruszyły. „Wysłano kilkaset listów, do rodziny i przyjaciół, którzy w sekrecie zjawią się na prywatnym balu, zorganizowanym w State Rooms 14 listopada”, wyjawił DailyMail

Książę Karol ma już na koncie rekord najdłużej oczekującego na koronę księcia. Czy jego marzenie o zasiadaniu na tronie niebawem się spełni? Dowiemy się już 14 listopada!  

Książę Karol, książę Karol w mundurze, oficjalny portret księcia Karola
Fot. East News

Królowa Elżbieta II
Fot. East News

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.