Śmierć, noworodek, śmierć dziecka
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Para straciła dwanaścioro dzieci w ciągu trzech lat... Teraz walczy o dofinansowanie badań

Kobieta ujawniła dramatyczne okoliczności

Redakcja VIVA! 19 listopada 2019 19:53
Śmierć, noworodek, śmierć dziecka
Fot. AdobeStock

Amanda Gordon i Robert Beaton z miasteczka Dreghorn w North Ayrshire, stracili dwanaścioro dzieci w ciągu trzech lat. Kobieta wyznała, że poroniła jedenaście razy. Przez to stała się „praktycznie pozbawiona uczuć” wobec tak smutnych okoliczności. Ze względu na osobiste doświadczenia, para wzywa do przyznania większych funduszy na specjalistyczne badania.

Para ze Szkocji straciła 12 dzieci w wyniku poronień

Para postanowiła podzielić się swym bolesnym doświadczeniem. Podczas niedawnych badań ginekologicznych okazało się, że kobieta spodziewa się bliźniaków. Niestety, poroniła po sześciu tygodniach. Robert Beaton opisał to doświadczenie określeniem „tortury”. „Ten ostatni raz był naprawdę trudny. Lekarze powiedzieli, że szansa na podwójną ciążę pozamaciczną wynosi jeden na 100 000”.

„Spokojnie siedzieliśmy w poczekalni, ponieważ byliśmy tu już wiele razy. Tak często przekazywano nam okropne wieści, że nie spodziewasz się niczego innego”, wyznała Amanda Gordon w rozmowie z Mirror. „To przerażające, bo zrozumienie i akceptacja kiedyś zajmowały więcej czasu”, dodała.

„Teraz straciliśmy dwoje dzieci. To była moja jedenasta ciąża i nadal jesteśmy zdruzgotani. [...] Jest to najgorsza możliwa wiadomość, więc w tym momencie wiem, co będzie dalej. Chcę mieć to z głowy”, przyznała Amanda.

Para, która ma już czwórkę dzieci, wystosowała petycję wzywającą do zwiększenia funduszy na badania dotyczące przyczyn poronień. „Przeszliśmy przez piekło i po prostu czujemy, że potrzebujemy odpowiedzi. [...] Musimy zainwestować więcej pieniędzy we wszystkie rodzaje utraty dziecka, abyśmy mogli dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje”, przekonuje Robert. „Jedna na cztery ciąże kończy się poronieniem. Myślę, że to szokująca liczba”, dodaje mężczyzna.

Para planuje wysłać petycję do Jeane Freeman, sekretarz zdrowia w Szkocji. Pomysł popiera już ponad 700 osób. „Mamy nadzieję, że dzięki tej petycji inne pary nie będą musiały przechodzić przez to, co my”, przyznają Amanda i Robert. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…