Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin stanęła w obronie WOŚP. „Bezcześci wieloletnią, wspólną, piękną inicjatywę”

Dziennikarka skomentowała słowa Krystyny Pawłowicz

Ksenia Krasko 17 stycznia 2021 18:03
Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku Kinga Rusin oświadczyła, że po piętnastu latach odchodzi z programu Dzień Dobry TVN, fani nie kryli rozczarowania. Nie pożegnała się z telewizją na zawsze, ale ostatnio rzadko udzielała się nie tylko w mediach, ale i na swoich portalach społecznościowych. W odpowiedzi na pytania obserwatorów postanowiła ujawnić, że od kilku tygodni nie mieszka w Polsce, tylko na małej wysepce na Oceanie Indyjskim. Pomimo odległości, dziennikarka nie jest obojętna na to, co dzieje się w kraju. Właśnie skomentowała słowa Krystyny Pawłowicz, która po raz kolejny uderzyła w Jurka Owsiaka i WOŚP.

Kinga Rusin broni WOŚP po krytyce Krystyny Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz znana jest z kontrowersyjnych opinii i wypowiedzi, ale jeden z jej ostatnich postów na Twitterze doczekał się wyjątkowo wielu głosów sprzeciwu. Polityk ponownie krytykuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pisząc, że Jerzy Owsiak „będzie zbierał pieniądze na swą upolitycznioną lewicową fundację” przy „wykorzystaniu dzieci”. Jak dodała, nie wpłaci na WOŚP, ponieważ „wspiera dobroczynność CARITAS”.

Nie jest tajemnicą, że Kinga Rusin co roku angażuje się w działalność WOŚP, dlatego ostro zareagowała na te słowa, dołączając do grona osób, którym nie podoba się postawa polityczki. „Napluła na WOŚP i Jurka Owsiaka. Szczuje ludzi na człowieka-instytucję, który czyni dobro, co jej najwyraźniej nie w smak. Uderzając w WOŚP bezcześci nasze dobro narodowe – wieloletnią, wspólną, piękną inicjatywę milionów Polaków! Inicjatywę unikalną”, podkreśliła dziennikarka. Przypomniała też, że Krystyna Pawłowicz jest jedną z sędzin, które przyjęły wyrok TK, zaostrzający prawo aborcyjne w Polsce.

W rozległym wpisie na Instagramie przypomina, jak wiele zyskały szpitale dzięki Orkiestrze. „[...] Bez sprzętu WOŚP ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek oddział neonatologii i pediatrii. Przez 28 lat Polacy przekazali na sprzęt szpitalny dzięki WOŚP gigantyczną kwotę ponad MILIARDA złotych – trudno znaleźć w Polsce szpital bez sprzętu oznaczonego czerwonym serduszkiem”, zwróciła słuszną uwagę dziennikarka.

„WOŚP od lat skutecznie pomaga, działa jak szwajcarski zegarek, rozlicza się publicznie, robi otwarte przetargi. Pawłowicz dzieli ludzi, których WOŚP na jeden dzień w roku łączy. W dniu Finału WOŚP Polacy, w kraju i zagranicą, stają się innym narodem, chcą być razem i wspólnie dokonywać czegoś naprawdę dobrego”, dodała i zaapelowała do fanów i osób, które przeczytają jej post, aby takie opinie nie wpływały na chęć udziału w corocznej ogólnokrajowej zbiórce. Finał WOŚP zaplanowany jest na 31 stycznia.

Zgadzacie się z tym, co napisała Kinga Rusin? 

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.