Kinga Duda
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda jako doradczyni prezydenta. Tak wygląda jej praca

Córka Andrzeja Dudy w akcji...

Redakcja VIVA! 13 grudnia 2020 13:00
Kinga Duda
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W sierpniu tego roku córka Andrzeja Dudy została obsadzona w roli doradczyni prezydenta RP ds. młodzieży. Do tej pory obywatele mieli wątpliwości nie tylko, co do zasadności objęcia przez nią stanowiska, ale i zakresu jej obowiązków. Czym dokładnie zajmuje się Kinga Duda? Światło rzuca zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych przez Kancelarię Prezydenta RP. 

Kinga Duda jako doradczyni prezydenta. Tak wygląda jej praca

Kiedy ogłoszone zostało, że córka prezydenta Andrzeja Dudy obejmie stanowisko jego doradczyni, wielu obywateli uznało decyzję jako akt nepotyzmu. Falę krytyki złagodziła jednak informacja, że z funkcją tą nie wiąże się wynagrodzenie finansowe. Argumentem przemawiającym za obsadzenie Kingi Dudy w roli doradczyni prezydenta RP ds. młodzieży ma być także jej doświadczenie. "Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne", napisano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Nadal nie było jednak do końca jasne, co będzie wchodziło w zakres obowiązków Kingi Dudy jako doradczyni swojego ojca. Wątpliwości w pewnym stopniu rozwiewa zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych. Po raz pierwszy można ujrzeć ją w akcji. 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenckich doradców ds. młodzieży - Kingi Dudy i Łukasza Rzepeckiego z przedstawicielami zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. "Aktualne problemy młodych i badania prowadzone przez PROM były tematem spotkania", napisała Kancelaria Prezydenta RP. Zebranie przeprowadzone zostało w ramach inicjatywy Młodzi w Pałacu. Akcja zainaugurowana została m.in. właśnie przez Kingę Dudę. "To cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia –  poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. Młodzi w Pałacu to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi", napisano na stronie Kancelarii Prezydenta RP.  

Kinga Duda
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!