Kinga Duda
Fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum
VIVA! Tylko u nas

Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta. Politolog: „Miała odegrać rolę i pokazać, że…”

Jak córkę Andrzeja Dudy zapamiętali jego współpracownicy?

Redakcja VIVA! 15 stycznia 2021 11:14
Kinga Duda
Fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum

Pięć miesięcy pracy, trzy wydarzenia z jej udziałem i jedna publiczna wypowiedź – tak można podsumować działalność Kingi Dudy na stanowisku doradcy społecznego prezydenta Andrzeja Dudy. 25-latka od kilku dni nie pełni już wyżej wymienionej funkcji. Dlaczego? I jak zapamiętali ją inni doradcy głowy państwa?

Współpraca Kingi Dudy z Andrzejem Dudą. Powody odejścia

Na próżno na stronie internetowej prezydenta Polski szukać nazwiska Kingi Dudy pośród doradców społecznych. Córka Andrzeja Dudy nie pełni już bowiem tej funkcji. Jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski „ma to związek z nowym etapem życia zawodowego” 25-latki.

Pośród aktywności opisanych na oficjalnej stronie Prezydent.pl można znaleźć trzy, w których wzięła udział Kinga Duda. Były to spotkania w ramach cyklu Młodzi w Pałacu, podczas których omawiano m.in. kwestię edukacji w dobie koronawirusa czy sytuację młodych na rynku pracy. Przez pięć miesięcy media odnotowały także jedną publiczną wypowiedź Kingi Dudy. Dotyczyła ona Strajku Kobiet i postulatu, by aborcja eugeniczna nie była w naszym kraju zakazana. „Wybór a nie przymus. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży powinna być pozostawiona kobiecie”, napisała w swoim oświadczeniu córka prezydenta.

Jak funkcję Kingi Dudy oceniają politolodzy? „Taką też miała rolę odegrać, a więc stworzyć reprezentację młodych kobiet i pokazać, że dzięki niej prezydent rozumie tą trudną sytuację”, mówił TVN24 jeden z nich, profesor Piotr Pawełczyk, odnosząc się do postulatów Strajku Kobiet i wypowiedzi córki Andrzeja Dudy.

Według informatora portalu powody odejścia córki głowy państwa są zgoła inne od tych, które podano oficjalnie.

„Pan prezydent jest bardzo czuły na punkcie Kingi. A wszyscy ministrowie czy doradcy w mediach są pytani o jego córkę i to działa na szefa jak płachta na byka”, twierdzi osoba z bliskiego otoczenia Andrzeja Dudy. To z kolei sprawiało, że opinia publiczna i media bardziej interesowały się córką prezydenta niż realizowaną przez niego polityką...

„Powstaje wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego. Dlatego wszyscy urzędnicy muszą uważać na to, co mówią”, twierdził mężczyzna w rozmowie z Interią.

Z oficjalnej strony internetowej Prezydent.pl usunięto już biogram Kingi Dudy. Jej ostatnią działalnością w kancelarii taty w ramach pełnionej funkcji było spotkanie z Jakubem Lewandowskim, pełniącym funkcję przewodniczącego V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP.

Kinga Duda z rodzicami
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Współpracownicy prezydenta o Kindzie Dudzie

Objęcie przez Kingę Dudę stanowiska doradcy ojca wywołało w mediach wiele kontrowersji. Przedstawiciele opozycji nazwali tę sytuację nepotyzmem, a tysiące internautów zastanawiało się, ile 25-latka zarabia na pomocy tacie. Ostatecznie okazało się, że absolwentka prawa wykonywała pracę bezpłatnie, a inni doradcy Andrzeja Dudy wspominają ją bardzo dobrze.

„Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie”, mówiła tygodnikowi Wprost Zofia Romaszewska, etatowa doradczyni głowy państwa.

Podobną pozytywną ocenę wystawił 25-latce inny doradca. „Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Wspólnie wymyśliliśmy formułę spotkań, zarówno tych odbywających się on-line, jak i stacjonarnie. Oczywiście wszystko przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. […] Kinga Duda jest doradczynią społeczną i pracuje zawodowo, więc wymaga to od niej dużej zręczności, aby wszystko pogodzić. Mimo to zawsze znajduje czas na omówienie najważniejszych spraw – czy to telefonicznie, czy w Pałacu Prezydenckim. Konsultujemy się na bieżąco”, mówił jeszcze kilka dni temu Interii Łukasz Rzepecki.

Życzymy pani Kindze samych zawodowych sukcesów. 

Kinga Duda z ojcem, Andrzej Duda
Fot. MACIEJ GOCLON / FotoNews / Forum

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-40% na wszystkie produkty
-40% na wszystkie produkty
Rabat 40% na wszystkie nieprze... więcej»
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
+
-40% na wszystkie produkty
Online

Rabat 40% na wszystkie nieprzecenione produkty dostępny na christianlaurent.eu. Wpisz w polu kod rabatowy tuż przed finalizacją zamówienia. Szczegóły na stronie. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
do -25% w sklepie basiclab.shop
do -25% w sklepie basiclab.shop
Rabat na wszystko dostępny na... więcej»
Zobacz
+
do -25% w sklepie basiclab.shop
Online

Rabat na wszystko dostępny na www.basiclab.shop. Promocje nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% przy zakupach za_min 200 zł
-20% przy zakupach za min 200 zł
Rabat na całą kolekcję, zarówn... więcej»
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min 200 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat na całą kolekcję, zarówno rzeczy pełnowartościowych jak i przecenionych. Warunkiem skorzystania z promocji jest minimalny paragon o wartości 200 zł oraz okazanie/wpisanie kuponu dostępnego w wersji elektronicznej (online) Szaleństwa Zakupów oraz na stronach www partnerów  Elle; Glamour; Viva.

Akcja nie łączy się z innymi akcjami/promocjami. Oferta i szczegóły dostępne w sklepach stacjonarnych i na diversesystem.com.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 250 zł
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 250zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.intimissimi.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.