Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda ma nową pracę. Córka prezydenta wróciła do kancelarii prawnej

Nadal będzie doradcą społecznym Andrzeja Dudy

Olga Figaszewska 8 października 2020 11:45
Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Kinga Duda niedawno objęła funkcję społecznego doradcy prezydenta. Teraz jedna z gazet podała, że córka Andrzeja Dudy została zatrudniona w jednej z prestiżowych kancelarii prawnych w Warszawie. Była związana z nią już wcześniej.

Kinga Duda została zatrudniona w kancelarii prawnej

Jej CV jest imponujące, mimo młodego wieku. Kinga Duda ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie.

Niedawno wróciła z Londynu, gdzie przebywała na stażu w jednej z najlepszych kancelarii prawnych, zajmującej się arbitrażem gospodarczym. Córka Andrzeja Dudy została niedawno doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenckiej. Za swoją pracę nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. Jak podała gazeta Fakt, Kinga Duda będzie zajmowała się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju.

„Przygotowała doskonałe opracowanie. Była nadzwyczajna, niezwykle kompetentna, zaangażowana, sympatyczna i bardzo normalna”, mówiła Zofia Romaszewska.

Fakt podał, że Kinga Duda wróciła także do pracy w jednej z kancelarii prawnych Maruta Wachta. Córka prezydenta była w niej zatrudniona zaraz po ukończeniu studiów. To miejsce jest uważane za prestiżowe i zapewniające młodym prawnikom zdobycie cennego doświadczenia, które stanowi świetną podstawę pod dalszy rozwój kariery.  Kancelaria specjalizuje się w zamówieniach publicznych, własności intelektualnej i nowych technologiach.

Fakt opublikował zdjęcia, na których widać, jak Kinga Duda wysiada z limuzyny w asyście ochroniarza i wchodzi do budynku kancelarii. Kancelaria nie żadnych informacji dotyczących charakteru pracy Kingi Dudy. Potwierdzenie uzyskał tygodnik Newsweek

,,Dzień później przychodzi e-mailem informacja, że córka prezydenta dostała pracę w kancelarii na stanowisku prawnika "po kilkumiesięcznym stażu, który odbyła na początku roku". Kinga Duda nie odpowiada ani na e-maila wysłanego na prywatny adres, ani na prośbę o kontakt", napisała dziennikarka, Renata Grochal.

Rok temu Super Express szacował, że na stanowisku młodszego prawnika, córka pary prezydenckiej mogła liczyć na pensję równą siedmiu tysiącom złotych. Wysokość zarobków Kingi Dudy nie została ujawniona.

Życzymy jej dalszych sukcesów i rozwoju kariery! 

Agata Duda, Andrzej Duda,Kinga Duda, wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News

TAGI #Kinga Duda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.