Kim są dzieci Joe Bidena? Ashley Biden, Hunter Biden
Fot. Getty Images
O NICH SIĘ MÓWI

Dzieci nowego prezydenta USA popłakały się podczas zaprzysiężenia. Kim są Hunter i Ashley Bidenowie?

Z tatą łączy ich szczególna więź...

Rafał Kowalski 20 stycznia 2021 19:49
Kim są dzieci Joe Bidena? Ashley Biden, Hunter Biden
Fot. Getty Images

Dotychczasowe życie Joe Bidena pełne było wzlotów i upadków. Jeśli jednak 46. Prezydent Stanów Zjednoczonych miałby wybrać chwile, które najbardziej rozdarły jego serce, jesteśmy pewni, że wskazałby te dwie. Tragiczną śmierć pierwszej żony i córeczki Naomi z 1972 roku oraz przegraną walkę z rakiem syna Josepha w 2015 roku. Dziś Joe Biden jest ojcem dwójki żyjących dzieci i to właśnie Robert Hunter Biden (syn z pierwszego małżeństwa) oraz Ashley Bidem (owoc związku z obecną ukochaną Jill) kibicowali tacie podczas uroczystości zaprzysiężenia. W ich oczach pojawiły się nawet łzy wzruszenia…

Kim są Ashley i Robert Hunter Bidenowie?

Najmłodsze dziecko Joe Bidena – córka Ashley – ma 39 lat i zarabia jako pracownik socjalny. Absolwentka University of Pennsylvania School of Social Policy and Practice od dziecka była czuła na krzywdę innych. Za wzór do naśladowania stawiała swoich rodziców – mama dawała jej świetny przykład jako nauczycielka, a ojciec jako urzędnik państwowy. „Zawsze byłam mediatorką i nie mogłam znieść, gdy ktoś był wyśmiewany lub prześladowany. Mój tata zawsze uczył mnie, że milczenie jest przyzwoleniem na złe działania i że muszę stanąć w obronie każdego, kto jest traktowany niesprawiedliwie. Towarzyszyło mi to przez całe życie i jest zasadą przewodnią w moich działaniach zawodowych”, mówiła w jednym z wywiadów dodając, że równie ważny jak ludzi jest dla niej los zwierząt. Ashley Biden od lat pomaga delfinom.

Karierę zawodową 39-latka rozpoczęła w Departamencie Usług w Delaware dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin, gdzie przez 15 lat skupiała się na pomocy ofiarom przemocy i na edukacji publicznej. Od 2012 roku związana jest z Delaware Centre for Justice. Stworzyła też specjalny program, który koncentruje się na eliminacji brutalnych przestępstw i działalności gangów w hrabstwie New Castle. W ramach programu młodzież otrzymuje potrzebną edukację.

Czy jako córka prezydenta USA 39-latka zmieni swoje życie? Już zapowiedziała, że nie. „Mam nadzieję, że skorzystam z tego, aby opowiedzieć się za sprawiedliwością społeczną, zdrowiem psychicznym, zaangażowaniem w rozwój i rewitalizacją społeczności”, powiedziała wczoraj w telewizji NBC. Dodała jednak, że bardzo ceni swoją prywatność i to się nie zmieni. Córka Joe Bidena nie ma nawet kont na portalach społecznościowych. O jej życiu osobistym wiemy tylko, że od 2012 roku jest żoną amerykańskiego otolaryngologa, chirurga plastycznego Howarda Davida Kerina.

Kim są dzieci Joe Bidena? Ashley Biden, Hunter Biden
Fot. Getty Images

Z kolei Robert Hunter Biden (powszechnie nazywany po prostu Hunter Biden) ma 50 lat i zajmuje się doradztwem inwestycyjnym, a także jest adwokatem. Wielu obserwatorów rodziny Bidenów mówi o nim jako o czarnej owcy rodziny. Dlaczego? Syn nowego prezydenta USA uwikłany był w nie jeden skandal: głośny rozwód, romans z wdową po zmarłym bracie, dziecko ze striptizerką czy uzależnienie od alkoholu i narkotyków. „W każdej rodzinie jest uzależnienie. Byłem w tej ciemności. Byłem w tym tunelu To niekończący się tunel. Nie pozbędziesz się tego”, mówił o swoim dawnym problemie w jednym z wywiadów.

Hunter Biden, poza nieślubnym dzieckiem, jest ojcem trzech córek z pierwszego małżeństwa także syna z drugiego – obecnego – małżeństwa. Synek biznesmana w marcu będzie obchodził pierwsze urodziny. Z kolei w maju syn nowego przywódcy USA i jego żona Melissa radować się będą z okazji drugiej rocznicy ślubu.

Zarówno Ashley jak i Hunter bardzo mocno wzruszyli się kilka godzin temu, gdy ich tata składał najważniejszą amerykańską przysięgę. Od czasu śmierci rodzeństwa są w końcu poza żoną jego największym oparciem. Z ojcem łączy ich wyjątkowa więź... Zobaczcie zdjęcia. 

Dzieci Joe Bidena, zaprzysiężenie 2021
Fot. getty images

Dzieci Joe Bidena Ashley Biden, Hunter Biden
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.