O NIM JEST GŁOŚNO

Miłośnik kina i art of living. Kim jest Piotr Wojtasik, dziennikarz Dzień Dobry TVN?

Co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Konrad Szczęsny 18 sierpnia 2019 11:37

Zawsze powtarza, że woli być najgorszym z najlepszych niż najlepszym z najgorszych. Ambitny dziennikarz, pasjonat życia, który od ponad roku jest członkiem redakcji Dzień Dobry TVN. Niedawno poinformowano, że dołączy do tych prezenterów, którzy poprowadzą wakacyjne wydanie programu w sierpniu 2019 roku. Kim jest Piotr Wojtasik? Co go pasjonuje, czym się do tej pory zajmował?

Piotr Wojtasik: wiek, życie osobiste, czy jest rodziną trębacza Piotra Wojtasika

Urodził się 25 października 1986 roku, w tym roku skończy 33 lata. Pochodzi z Kozienic. Mimo że nosi takie same nazwisko, jak słynny polski trębacz jazzowy, nie są spokrewnieni. 

Piotr Wojtasik z show-biznesem związany jest od 13 lat. Swoją przygodę zaczynał jako producent sesji: najpierw w Gali (5 lat), później w dwutygodniku VIVA! (4 lata). Od 2016 roku do lutego 2018 – przez dwa lata – był szefem działu wideo serwisu viva.pl.

Od marca 2018 roku związany z redakcją Dzień Dobry TVN. Jest autorem wielu oryginalnych i autorskich materiałów dziennikarskich, m.in. o... lataniu pierwszą klasą w samolotach!

Nie ma żony. Jego mama jest pielęgniarką, zaś tata całe życie spędził we Włoszech. Brat Piotra Wojtasika jest związany ze służbami mundurowymi.

Piotr Wojtasik: taniec, hobby, podróże, festiwale

Interesuje się tańcem towarzyskim, który trenował sam przez 10 lat (tańce latynoamerykańskie), także turniejowo. W wolnym czasie podróżuje, jego ulubionym kierunkiem są Włochy, zaś miastem - Rzym. Nic dziwnego, w związku z pracą zawodową taty bywał tam od najmłodszych lat.

Poza tańcem, pasjonuje go szeroko pojęta sztuka – art of living oraz film. Bywał na prestiżowych festiwalach, m.in. w Cannes (w towarzystwie Małgorzaty Kożuchowskiej i Agnieszki Dygant) i Wenecji.

Deklaruje, że uwielbia kobiecą energię, zaś najbardziej ceni sobie tak ważne dla polskiej kinematografii postacie, jak Ewa Kasprzyk, Katarzyna Figura czy Aleksandra Konieczna.

Ostatnio odbył podróż do USA, która – jak sam mówi – była podróżą jego życia. Szczególne wrażenie zrobił na nim Nowy Jork.

O tym, bez czego nigdy nie wyjdzie z domu, od czego rozpoczyna dzień i czego najbardziej się boi, przeczytasz w kwestionariuszu na stronie Dzień Dobry TVN.

Zdjęcia Piotra Wojtasika prezentujemy w naszej galerii, zaś poniżej okładki sesji, które produkował dla dwutygodnika VIVA!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Kinga Rusin, luty 2016:  

Małgorzata Kożuchowska, grudzień 2015:

Ewa Wachowicz, Aneta Kręglicka, Bogna Sworowska, VIVA! lipiec 2015:

Beata Tyszkiewicza, VIVA! luty 2015:

Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!