Kariera 29-latka nabiera tempa...

Redakcja VIVA! 20 października 2019 12:00

Telewizja Polska stawia od czasu do czasu na nowe twarze i to właśnie dlatego już w listopadzie Eurowizję Junior poprowadzi wraz z Idą Nowakowską i Roksaną Wegiel – Olek Sikora. Aleksander ma dopiero 29 lat, ale w telewizji robił już jedno… Sprawdźcie, co wiemy o prywatnym i zawodowym życiu prezentera.

Kim jest Olek Sikora? Początki, telewizja, życie prywatne

Aleksander Sikora urodził się 25 dnia czerwca 1990 roku. Jako nastolatek uczęszczał do krakowskiego XII Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, a następnie w tym samym mieście ukończył Uniwersytet Jagielloński. Zgłębiał tam tajniki biologii, geografii i zarządzania. Jego zawodowa kariera zaczęła się od programu Hot or Not emitowanego w stacji VIVA Polska w roku 2011. Chwilę później Aleksander Sikora rozpoczął w tym samym kanale staż. Następnie pracował też dla MTV czy 4funTV. Ostatnie lata związany był też z redakcją Plotka, gdzie rozmawiał z gwiazdami, a także odpowiedzialny był za realizację programu Koło Plotka. 29-latek rozstał się jednak z redakcją i zaczął stawiać pierwsze kroki w TVP2.

Dzięki udziałowi w programie Lajk, dyrekcja zauważyła potencjał prezentera i od sierpnia prowadzi on Pytanie na śniadanie. Jego ekranową partnerką jest Monika Zamachowska. Jak doświadczona dziennikarka oceniła pracę młodszego kolegi? „Powiem wam, że była to przyjemność. Czy wam również było miło? Uważam, że Olek to kulturalny, inteligentny, dobrze przygotowany młody dziennikarz, który absolutnie sprostał arcytrudnemu zadaniu poprowadzenia siedmiu programów na żywo. Miał milion powodów do zablokowania się i nadmiernej autocenzury. A mimo to, dał radę”, pisała Monika Zamachowska na swoim Instagramie. Do sukcesów, 29-latek będzie mógł sobie dopisać jeszcze prowadzenie programu Wkręceni w randkę oraz Eurowizji Junior 2019, która odbędzie się 24 listopada w Gliwicach. Olek Sikora będzie gospodarzem wydarzenia wraz z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel.

A co Aleksander lubi robić prywatnie? Z Instagrama prezentera (@oleksikora) wnioskujemy, że dziennikarz jest ogromnym fanem podróży. Do tej pory odwiedził między innymi Stany Zjednoczone, Hiszpanię czy Singapur. Olek Sikora uwielbia też śpiewać. W 2013 roku ulubieniec widzów wydał nawet własny singiel do autorskiej piosenki Budzę się. Teledysk ma na dziś dzień 100 tysięcy odsłon.

Wiele fanek i fanów przystojnego prezentera zastanawia się, czy jest on z kimś w związku. To jednak na razie pozostaje tajemnicą, ponieważ Aleksander Sikora nie udziela zbyt wielu wywiadów, a w mediach społecznościowych, mimo dużej liczby dodawanych postów, nigdy nie wspomina i nie pokazuje swoich bliskich.

Dla nas ważne, że świetnie sprawdza się na wizji! Lubicie programy, które prowadzi Olek Sikora? 

1/8
Olek Sikora, Monika Zamachowska
Copyright @Instagram
1/8

Olek Sikora i Monika Zamachowska prowadzą razem Pytanie na śniadanie

2/8
Olek Sikora
Copyright @Instagram
2/8

Aleksander Sikora - czy jest z kimś w związku? Prezenter nie mówi o swoim życiu prywatnym

3/8
Olek Sikora
Copyright @Instagram
3/8

Olek Sikora 2019

4/8
Olek Sikora, stare zdjęcia
Copyright @Instagram
4/8

Stare zdjęcia Olka Sikory

5/8
Olek Sikora bez koszulki
Copyright @Instagram
5/8

Olek Sikora bez koszulki

6/8
Olek Sikora w dzieciństwie
Copyright @Instagram
6/8

Olek Sikora w dzieciństwie

7/8
Olek Sikora, Roksana Węgiel, Ida Nowakowska
Copyright @Instagram
7/8

 Olek Sikora, Roksana Węgiel, Ida Nowakowska - oni poprowadzą Eurowizję Junior 2019

8/8
Olek Sikora, Aleksander Sikora
Copyright @EAST NEWS
8/8

Aleksander Sikora - czy ma Instagrama? Tak

TAGI #TVP #Instagram

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.