Melania Trump, Amalija Knavs
Fot. Douliery Olivier/ABACA/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kim jest teściowa prezydenta USA? Jej życie nie było usłane różami...

Matka Melanii Trump miała ciekawą przeszłość

Sabina Zięba 14 sierpnia 2020 08:05
Melania Trump, Amalija Knavs
Fot. Douliery Olivier/ABACA/EAST NEWS

Jeszcze kilka lat temu nikt się nie spodziewał, że prezydentura Donalda Trumpa może stać się prawdą - biznesmen i milioner naprawdę szybko zrobił błyskotliwą karierę w polityce, zostając najważniejszą osobą w USA. Choć posiada wielu zwolenników, ma równie wielu przeciwników, nie tylko przez kontrowersyjne decyzje, ale również swoją małżonkę. U jego boku bowiem na dobre i na złe od lat znajduje się Melania Trump. Byłą modelkę początkowo krytykowano za milczenie i brak podobnej otwartości, jak u Michelle Obamy, z czasem jednak obywateli zaczęli ją doceniać, podobnie, jak jej gust, dzięki któremu już jest uznawana za ikonę stylu. Teraz okazuje się, że w amerykańskiej drodze cały czas towarzyszy Melanii matka. Podobno jest ona szarą eminencją Białego Domu! Co wiemy o Amaliji Knavs?

Kim jest Amalija Knavs? Informacje

Wiadomo, że to Donald i Melania Trump są na ciągłym świeczniku mediów na całym świecie, lecz zainteresowaniem cieszy się także osoba bardziej w cieniu, Amalija Knavs. Matka małżonki prezydenta USA jest jedną z najbardziej znanych osób w amerykańskiej stolicy, jednak jej życie nie zawsze było synonimem luksusu. Choć obecnie ma na wyciągnięcie ręki Biały Dom, przez lata mieszkała w skromnym bloku w Słowenii. Kim jest?

Amalija Knavs urodziła się w Austrii w miejscowości Judendorf-Straßengel, a potem przeniosła się do Sevnicy (miasteczka liczącego zaledwie około 5 tysięcy mieszkańców), w byłej Jugosławii, którą rządził wówczas Jospia Tito. Po zakończeniu wojny domowej na początku lat 90., miasto oddalone zaledwie godzinę drogi od Lublany, zostało przydzielone do Słowenii.

Amalija wraz z mężem, Viktorem, nadal jest właścicielką domu w Sevnicy. Wspólnie odwiedzają go nawet kilka razy w roku. To właśnie w tym miejscu w 1966 roku rozpoczęła się ich miłość. Wtedy ojciec Melanii był szoferem burmistrza a Amalija pracowała w tamtejszej fabryce odzieży. Po ślubie mieszkali w bloku, w dwupokojowym mieszkaniu.

Mają dwójkę dzieci, młodszą Melanię, a także starszą, Ines Knauss. W momencie powiększenia rodziny Victor zaczął robić karierę w motoryzacji oraz sprzedawać samochody, Amalija natomiast zajęła się wychowaniem dzieci i poświęciła szyciu ubrań - do dziś zachodnie media podkreślają, że potrafiła ubrać się perfekcyjnie, bez względu na zasobność rodzinnego portfela. Bez przerwy wspierała również młodszą pociechę w międzynarodowej karierze, choć robiła to na odległość. W USA odwiedziła ją dopiero w 2004 roku, kiedy to Melanii oświadczył się Donald Trump. Od tamtej pory coraz częściej rodzice przyszłej pierwszej damy bywali w Stanach Zjednoczonych, by w końcu przenieść się tam na stałe.

Od 2005 roku rodzice Melanii zamieszkali wraz z córką i jej mężem w wieżowcu miliardera na nowojorskim Manhattanie, dzięki czemu stworzyli niezwykłą więź z wnukiem, Barronem, który od dziecka płynnie porozumiewa się językiem słoweńskim. Mimo tego, że mieszkają tam już od 15 lat, dopiero dwa lata temu stali się pełnoprawnymi obywatelami USA - wcześniej przebywanie na miejscu umożliwiała im tzw. zielona karta. Obecnie amerykańskie media przypuszczają, że Amalija i Viktor wraz z najbliższymi mieszkają w Białym Domu. Choć rzecznicy prasowi nigdy informacji nie potwierdzili, ani jej nie zaprzeczyli, wiadomo, że to stała praktyka -  wcześniej z tego prawa skorzystała między innymi Michelle Obama, która wprowadziła do rezydencji swoją mamę. 

Co ciekawe, matka Melanii przyszła na świat w 1945 roku, czyli rok wcześniej niż Donald Trump, który mógłby być jej kolegą ze szkolnej ławki. Został jednak jej zięciem. Prezydenta USA zbytnio nie ciekawi jednak przeszłość i pochodzenie małżonki - w jednej z rozmów przyznał, że w miejscu, skąd pochodzi Melania, był tylko raz na kolacji.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.