To lubiany przez widzów dziennikarz

Konrad Szczęsny 25 września 2019 15:44

Ma 32 lata, pochodzi ze Skarżyska Kamiennej i już w listopadzie będzie częścią wielkiego telewizyjnego wydarzenia: organizowanej w Gliwicach Eurowizji Junior 2019. Wiadomo już, że Mateusz Szymkowiak poprowadzi 18 listopada Ceremonię Otwarcia konkursu, która odbędzie się... w Katowicach i będzie uroczystą inauguracją  tygodnia eurowizyjnego na Śląsku.

Mateusz Szymkowiak poprowadzi Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach

Mimo że widzowie znają go przede wszystkim jako zawsze uśmiechniętego i pozytywnego reportera Pytania na śniadanie, prywatnie Mateusz Szymkowiak to... wielki fan Eurowizji! Interesuje się tym największym widowiskiem telewizyjnym na świecie od 20 lat. Jak sam zaznacza, wszystko zaczęło się w 1998 roku, gdy w Birmingham Polskę reprezentował zespół Sixteen, zaś po zwycięstwo sięgnęła kontrowersyjna Dana International z Izraela.

Mateusz miał już okazję być częścią tego muzycznego widowiska. W 2018 oraz 2019 roku podawał na wizji na żywo z warszawskiego studia punkty polskiego jury w trakcie konkursów w Lizbonie i Tel Awiwie. Widział również na miejscu zwycięstwo Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Dla widzów TVP, prosto z Izraela, relacjonował także Konkurs Piosenki Eurowizji 2019! Teraz spełni się kolejne z jego marzeń: będzie częścią Eurowizji Junior 2019, organizowanej w tym roku przez Telewizję Polskę i Europejską Unię Nadawców w Gliwicach - Silesii.

Co ciekawe o prowadzeniu eurowizyjnego koncertu marzył, odkąd w telewizji po raz pierwszy obejrzał konkurs, a było to w 1998 roku. Jako dziecko zdarzało mu się stawać przed lustrem i wypowiadać legendarne „Good evening Europe!”. To niezwykłe, że jego dziecięce marzenia po latach stają się faktem. Od kilku dni bowiem znów staje przed lustrem, wypowiada „Good evening Europe!”, dodaje „Welcome to Poland!” i trenuje przed Ceremonią Otwarcia Eurowizji Junior 2019.  

Duża Eurowizja składa się z dwóch półfinałów i finału, natomiast Eurowizja Junior tylko z finału. Ceremonia Otwarcia, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak, będzie transmitowana zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Podczas niej witane są wszystkie delegacje, losowana kolejność startowa oraz są oczywiście występy specjalne. 

Kim jest Mateusz Szymkowiak?

Mateusz Szymkowiak znany jest przede wszystkim jako charyzmatyczny reporter Pytania na śniadanie i dynamiczny prowadzący magazyn kulturalny Lajk! oraz liczne koncerty stacji. Urodził się w 1987 roku, pochodzi ze Skarżyska Kamiennej. Ma 180 centymetrów wzrostu.

Pierwszy kontakt z telewizją miał w wieku zaledwie 14 lat, gdy odbywał staż w TVN przy programie Chwila prawdy. Gdy osiągnął pełnoletność, zatrudniono go w stacji muzycznej Viva. Dwa lata później natomiast trafił do TVP i ze stacją tą związany jest do dzisiaj.

Mateusz Szymkowiak studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zna podstawy języka migowego. 32-latek nie mówi w sieci zbyt wiele na temat swojego życia prywatnego.

Jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie, na którym dzieli się przede wszystkim kulisami swojej pracy, obserwuje ponad 17 tysięcy osób.

Eurowizja Junior 2019: bilety, miejsce, prowadzący, data

Telewizji Polska ma udostępnić szczegółowe informacje na temat sprzedaży biletów na Eurowizję Junior 2019 w najbliższych dniach.

Sam konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice - Silesia 24 listopada 2019 roku o godzinie 16.00 czasu polskiego. Transmitować go będzie Telewizja Polska. Prowadzącymi zostali Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Aleksander Sikora  

1/4
Mateusz Szymkowiak
Copyright @Archiwum prywatne
1/4

Mateusz Szymkowiak ma 32 lata. Od 12 lat jest związany z Telewizją Polską.

2/4
Mateusz Szymkowiak
Copyright @Archiwum prywatne
2/4

Już w listopadzie Mateusz poprowadzi Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019.

3/4
Mateusz Szymkowiak
Copyright @Archiwum prywatne
3/4

Eurowizja to od 20 lat wielkie hobby Mateusza Szymkowiaka.

4/4
Mateusz Szymkowiak
Copyright @Archiwum prywatne
4/4

Dwa razy podawał punkty polskiego jury na żywo ze studia w Warszawie: w trakcie Eurowizji 2018 oraz 2019.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.