O NIM JEST GŁOŚNO

To on poprowadzi Ceremonię Otwarcia Eurowziji Junior 2019! Kim jest Mateusz Szymkowiak?

To lubiany przez widzów dziennikarz

Konrad Szczęsny 25 września 2019 15:44

Ma 32 lata, pochodzi ze Skarżyska Kamiennej i już w listopadzie będzie częścią wielkiego telewizyjnego wydarzenia: organizowanej w Gliwicach Eurowizji Junior 2019. Wiadomo już, że Mateusz Szymkowiak poprowadzi 18 listopada Ceremonię Otwarcia konkursu, która odbędzie się... w Katowicach i będzie uroczystą inauguracją  tygodnia eurowizyjnego na Śląsku.

Mateusz Szymkowiak poprowadzi Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach

Mimo że widzowie znają go przede wszystkim jako zawsze uśmiechniętego i pozytywnego reportera Pytania na śniadanie, prywatnie Mateusz Szymkowiak to... wielki fan Eurowizji! Interesuje się tym największym widowiskiem telewizyjnym na świecie od 20 lat. Jak sam zaznacza, wszystko zaczęło się w 1998 roku, gdy w Birmingham Polskę reprezentował zespół Sixteen, zaś po zwycięstwo sięgnęła kontrowersyjna Dana International z Izraela.

Mateusz miał już okazję być częścią tego muzycznego widowiska. W 2018 oraz 2019 roku podawał na wizji na żywo z warszawskiego studia punkty polskiego jury w trakcie konkursów w Lizbonie i Tel Awiwie. Widział również na miejscu zwycięstwo Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Dla widzów TVP, prosto z Izraela, relacjonował także Konkurs Piosenki Eurowizji 2019! Teraz spełni się kolejne z jego marzeń: będzie częścią Eurowizji Junior 2019, organizowanej w tym roku przez Telewizję Polskę i Europejską Unię Nadawców w Gliwicach - Silesii.

Co ciekawe o prowadzeniu eurowizyjnego koncertu marzył, odkąd w telewizji po raz pierwszy obejrzał konkurs, a było to w 1998 roku. Jako dziecko zdarzało mu się stawać przed lustrem i wypowiadać legendarne „Good evening Europe!”. To niezwykłe, że jego dziecięce marzenia po latach stają się faktem. Od kilku dni bowiem znów staje przed lustrem, wypowiada „Good evening Europe!”, dodaje „Welcome to Poland!” i trenuje przed Ceremonią Otwarcia Eurowizji Junior 2019.  

Duża Eurowizja składa się z dwóch półfinałów i finału, natomiast Eurowizja Junior tylko z finału. Ceremonia Otwarcia, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak, będzie transmitowana zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Podczas niej witane są wszystkie delegacje, losowana kolejność startowa oraz są oczywiście występy specjalne. 

Kim jest Mateusz Szymkowiak?

Mateusz Szymkowiak znany jest przede wszystkim jako charyzmatyczny reporter Pytania na śniadanie i dynamiczny prowadzący magazyn kulturalny Lajk! oraz liczne koncerty stacji. Urodził się w 1987 roku, pochodzi ze Skarżyska Kamiennej. Ma 180 centymetrów wzrostu.

Pierwszy kontakt z telewizją miał w wieku zaledwie 14 lat, gdy odbywał staż w TVN przy programie Chwila prawdy. Gdy osiągnął pełnoletność, zatrudniono go w stacji muzycznej Viva. Dwa lata później natomiast trafił do TVP i ze stacją tą związany jest do dzisiaj.

Mateusz Szymkowiak studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zna podstawy języka migowego. 32-latek nie mówi w sieci zbyt wiele na temat swojego życia prywatnego.

Jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie, na którym dzieli się przede wszystkim kulisami swojej pracy, obserwuje ponad 17 tysięcy osób.

Eurowizja Junior 2019: bilety, miejsce, prowadzący, data

Telewizji Polska ma udostępnić szczegółowe informacje na temat sprzedaży biletów na Eurowizję Junior 2019 w najbliższych dniach.

Sam konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice - Silesia 24 listopada 2019 roku o godzinie 16.00 czasu polskiego. Transmitować go będzie Telewizja Polska. Prowadzącymi zostali Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Aleksander Sikora  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.