Poznajcie bliżej Lidię Niedźwiedzką-Owsiak

Olga Figaszewska 30 stycznia 2022 14:07

Kim jest żona Owsiaka? Kim jest Dzidzia? - pytają internauci. Bez niej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie grałaby niemal 30 lat! Co wiemy o kobiecie, która stoi za Jurkiem Owsiakiem? Jaka jest prywatnie? Czym się zajmuje? Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak? Oto wszystkie tajemnice żony Jurka Owsiaka! Małżeństwem są od ponad 40 lat...

Żona Jurka Owsiaka: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak 

Działalność Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak została doceniona w 2017 roku przez jury plebiscytu Twojego Stylu. Wraz z mężem od niemal 30 lat pracują dla dobra społeczeństwa. Niewielu jednak wie, że to właśnie bez niej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie grałaby tak długo. Jerzy Owsiak wielokrotnie w wywiadach podkreśla ogromny wkład żony w działania WOŚP-u. Dotychczas laureatkami nagrody Kobiet Roku były: m.in. Jolanta Kwaśniewska, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Martyna Wojciechowska czy Dorota Wellman.

Laureatka zadedykowała nagrodę wszystkim mądrym, silnym, zdecydowanym kobietom, które twardo stoją na ziemi. „Przede wszystkim tym, które walczą o prawa kobiet, które na co dzień zajmują się swoimi chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi, co w polskiej rzeczywistości jest niezwykle trudne. Dla mnie te kobiety są bohaterkami każdego dnia. Dedykuję ją wszystkim kobietom, które są odważne i wspólnie ze swoimi mężami, czy partnerami, podejmują działalność, wspomagają innych i razem osiągają swoje sukcesy, małe i wielkie. XXI wiek to wiek kobiet”, mówiła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

„To niesamowite uczucie, jestem bardzo wzruszona, zdenerwowana i szczęśliwa. Oboje z Jurkiem nie wyobrażaliśmy sobie te czterdzieści parę lat temu, od kiedy jesteśmy razem, a od 26 lat na pewno, że tak potoczą się nasze losy. Jurkowi udało się stworzyć fantastyczną Fundację.

I chyba nie przypuszczał, że w ten sposób stworzy też dla mnie nieprawdopodobnie fantastyczną przestrzeń, w której mogę się realizować, podejmować bardzo ważne i potrzebne działania na rzecz drugiego człowieka, które są ogromnym sensem mojego życia. Chciałabym podziękować wszystkim Polkom i Polakom, którzy okazują nam zaufanie i z roku na rok coraz hojniej zasilają konto WOŚP i w ten sposób pozwalają nam na coraz większe działania”, dodała.

Czytaj także: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Kim jest Lidia-Niedźwiedzka Owsiak?

Z Jerzym Owsiakiem tworzą zgrane małżeństwo od ponad 40 lat. „Dzidzię” -  bo tak pieszczotliwie nazywa swoją żonę, Jerzy Owsiak poznał jeszcze w liceum. „Pomyślałem, że trzeba się ustatkować, znaleźć swoje miejsce w życiu, pomyśleć o nim na serio. I ogólnie mamy się dobrze, to znaczy przechodzimy burze i wypływamy na przejrzyste wody oceanu”, mówił Jerzy Owsiak w wywiadzie dla VIVY!.

O niej samej wiemy niewiele. Para chroni swoją prywatność i unika medialnego szumu. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak nieprzerwanie trwa u boku męża od początku istnienia WOŚP-u i zasiada w zarządzie fundacji. Pełni również funkcję dyrektora medycznego. Usprawnia, dopilnowuje, nadaje nowy porządek działaniom fundacji. Utrzymuje stały kontakt z oddziałami pediatrycznymi, które korzystają z przeznaczonego im sprzętu medycznego. Jurek Owsiak o żonie opowiada niezwykle czule. Czy po tylu latach wciąż można kochać tak płomiennie jak na początku wspólnej drogi? Przypominamy fragmenty wywiadu, którego „dyrygent” największej orkiestry w Polsce udzielił Krystynie Pytlakowskiej w 2015 roku.

Czytaj także: Trzymają się z dala od mediów, nie udzielają się publicznie. Kim są córki Jurka Owsiaka? Na co dzień pomaga dzieciom, ale sam też jest ojcem

Jerzy Owsiak o żonie w wywiadzie VIVIY!

Ile lat już jesteście razem?

Oj, chyba czterdzieści kilka. I ogólnie mamy się dobrze, to znaczy przechodzimy burze i wypływamy na przejrzyste wody oceanu. Ja nie wierzę w związki, które ociekają słodkością, bo słodkość oznacza, że nie ma w nich prawdziwego życia.

Twoja żona ma wielką zaletę – empatię.

Ogromną. Nieraz złoszczę się na nią: „Z kim ty gadasz tak długo?”. A ona, że zadzwonił jakiś facet, czyby z konta bankowego nie przelała mu pieniędzy. „Jezus Maria, Dzidzia, odłóż telefon”. „No wiesz, jeśli on dzwoni, to ja mu odpowiadam. Nie mogę mu powiedzieć, że mnie to nie interesuje”. Dzidzia przejmuje się wieloma ludźmi i ich sprawami, co u nich w pracy, jak dzieci, co w szkole. I to też jest temat naszych rozmów. Ostatnio napisał do mnie znajomy: „Mijałem cię na Krakowskim, szliśmy z żoną, chcieliśmy się z wami przywitać, ale tak byliście zagadani, że nie mogliśmy wam przeszkadzać”.

Drugiej takiej Dzidzi nie znajdziesz.

Ale ja nawet nie szukam. Żeby było jasne, tylko z nią mogę być kilkadziesiąt lat i czuć, że cały czas nadajemy na tych samych falach. Nie mógłbym nadużyć jej zaufania, ciągle się boję, żeby czegoś nie schrzanić.

Niedawno Jerzy Owsiak z żoną wzięli udział w wyjątkowej sesji VIVY! Zapraszamy do galerii.  

Czytaj także: Najsłynniejszy wolontariusz po raz 10. gra z WOŚP! Łukasz Berezak mimo okropnego bólu nie poddaje się 

1/6
Copyright @East News
1/6

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak na gali Twojego Stylu

2/6
Jerzy Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
2/6

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! grudzień 2015

3/6
Jerzy Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
3/6

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! grudzień 2015

4/6
Jerzy Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
4/6

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! grudzień 2015

5/6
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiecka-Owsiak, 29. finał WOŚP, Warszawa, 31.01.2021 rok
Copyright @Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
5/6

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, 29. finał WOŚP, Warszawa, 31.01.2021 rok

6/6
Lidia Niedźwiecka-Owsiak, żona Jerzego Owsiaka, 30. finał WOŚP, Warszawa, 30.01.2022 rok
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
6/6

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona Jerzego Owsiaka, 30. finał WOŚP, Warszawa, 30.01.2022 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?