Jerzy i Anna Starakowie
Fot. ViPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Farmaceutyczni giganci, jedni z najbogatszych Polaków. Oto Anna i Jerzy Starakowie

Na ile szacowany jest ich majątek?

Redakcja VIVA! 19 sierpnia 2019 12:28
Jerzy i Anna Starakowie
Fot. ViPHOTO/East News

Właściciele największego producenta leków i lidera rynku farmaceutycznego w Polsce. On zajął szóste miejsce na tegorocznej liście najbogatszych Polaków tygodnika Wprost, ona jest właścicielką firmy Belvedere Łazienki Królewskie, gdzie mieści się ekskluzywna restauracja Belvedere. Poznajcie bliżej Annę i Jerzego Staraków.

Kim jest małżeństwo Staraków?

Jerzy i Anna Starakowie są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. Tygodnik Wprost umieścił ich na 6. miejscu w rankingu. Na ich imperium wyceniane na 5,9 mln złotych składają są trzy branże. Jerzy Starak zajmuje się gałęzią farmaceutyczną. Jest właścicielem Polpharmy, największego w Polsce producenta leków i I Polfy oraz Herbapolu, producenta preparatów ziołowych. W latach 90. Wprowadzał na polski rynek koncerny międzynarodowe, m.in. Bols, Colgate-Palmolive czy Sanofi-Aventis. Żona Jerzego Staraka, Anna Woźniak-Starak prowadzi restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jest także właścicielka kilku innych lokali oraz firmy caterignowej. 

Jerzy i Anna Starakowie są także wielbicielami sztuki. Mają sporą kolekcję dzieł XX wieku, na które składają się prace Wilhelma Sasnala, Magdaleny Abakanowicz, Henryka Stażewskiego, Wojciecha Fangora, a także Xawerego Dunikowskiego. Małżeństwo posiada kilka posiadłości, m.in. na Mazurach, w Konstancinie, w Zakopanem i pod Genewą.

Zaznaczmy, że Jerzy Starak był dwukrotnie żonaty: z pierwszą żoną ma syna Patryka, a z drugą, restauratorką i bizneswoman Anną Woźniak-Starak - córkę Julię. Julia Starak ukończyła szwajcarski Aiglon College, a także amerykański Uniwersytet Browna. Pasierbem Jerzego Staraka, a synem z pierwszego małżeństwa Anny Starak, jest Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak, gwiazdy telewizyjnej. W przeciwieństwie do rodziców skupił się na produkcji filmowej. Na swoim koncie ma m.in. film Bogowie o Zbigniewie Relidze czy Sztukę kochania o Michalinie Wisłockiej. Piotr Woźniak-Starak asystował także przy filmie Katyń Andrzejowi Wajdzie.  

Lista najbogatszych Polaków WPROST Jerzy Starak
Fot. ONS

Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak na premierze Powstania Warszawskiego
Fot. ONS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?