Jerzy i Anna Starakowie
Fot. ViPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Farmaceutyczni giganci, jedni z najbogatszych Polaków. Oto Anna i Jerzy Starakowie

Na ile szacowany jest ich majątek?

Redakcja VIVA! 19 sierpnia 2019 12:28
Jerzy i Anna Starakowie
Fot. ViPHOTO/East News

Właściciele największego producenta leków i lidera rynku farmaceutycznego w Polsce. On zajął szóste miejsce na tegorocznej liście najbogatszych Polaków tygodnika Wprost, ona jest właścicielką firmy Belvedere Łazienki Królewskie, gdzie mieści się ekskluzywna restauracja Belvedere. Poznajcie bliżej Annę i Jerzego Staraków.

Kim jest małżeństwo Staraków?

Jerzy i Anna Starakowie są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. Tygodnik Wprost umieścił ich na 6. miejscu w rankingu. Na ich imperium wyceniane na 5,9 mln złotych składają są trzy branże. Jerzy Starak zajmuje się gałęzią farmaceutyczną. Jest właścicielem Polpharmy, największego w Polsce producenta leków i I Polfy oraz Herbapolu, producenta preparatów ziołowych. W latach 90. Wprowadzał na polski rynek koncerny międzynarodowe, m.in. Bols, Colgate-Palmolive czy Sanofi-Aventis. Żona Jerzego Staraka, Anna Woźniak-Starak prowadzi restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jest także właścicielka kilku innych lokali oraz firmy caterignowej. 

Jerzy i Anna Starakowie są także wielbicielami sztuki. Mają sporą kolekcję dzieł XX wieku, na które składają się prace Wilhelma Sasnala, Magdaleny Abakanowicz, Henryka Stażewskiego, Wojciecha Fangora, a także Xawerego Dunikowskiego. Małżeństwo posiada kilka posiadłości, m.in. na Mazurach, w Konstancinie, w Zakopanem i pod Genewą.

Zaznaczmy, że Jerzy Starak był dwukrotnie żonaty: z pierwszą żoną ma syna Patryka, a z drugą, restauratorką i bizneswoman Anną Woźniak-Starak - córkę Julię. Julia Starak ukończyła szwajcarski Aiglon College, a także amerykański Uniwersytet Browna. Pasierbem Jerzego Staraka, a synem z pierwszego małżeństwa Anny Starak, jest Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak, gwiazdy telewizyjnej. W przeciwieństwie do rodziców skupił się na produkcji filmowej. Na swoim koncie ma m.in. film Bogowie o Zbigniewie Relidze czy Sztukę kochania o Michalinie Wisłockiej. Piotr Woźniak-Starak asystował także przy filmie Katyń Andrzejowi Wajdzie.  

Lista najbogatszych Polaków WPROST Jerzy Starak
Fot. ONS

Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak na premierze Powstania Warszawskiego
Fot. ONS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.