Ashley Biden, Joe Biden
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To ona wspierała ojca w wyścigu do Białego Domu! Kim jest Ashley Biden? 

To ona zostanie Pierwszą Córką USA

Olga Figaszewska 8 listopada 2020 16:48
Ashley Biden, Joe Biden
Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Ameryka wybrała już swojego prezydenta. ,,Naród tego kraju przemówił. Dał nam pewne zwycięstwo. Zwycięstwo dla nas, ludzi. Wygraliśmy największą liczbą głosów oddanych", mówił w pierwszym przemówieniu w Wilmington Joe Biden. Najważniejsze amerykańskie media ogłosiły jego zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Kandydat demokratów w wyścigu do Białego Domu mógł liczyć na ogromne wsparcie najbliższych. Media uważnie przyglądają się jego córce – Ashley. Co o niej wiemy?

Kim jest córka Joe Bidena – Ashley?

Ashley Biden ma 39 lat i jest najmłodszym dzieckiem Joe Bidena. Kandydat na prezydenta USA doczekał się czwórki dzieci. Najstarsza córka z pierwszego małżeństwa zginęła w tragicznym wypadku samochodowym razem z matką. Jeden z synów Bidena zmarł po walce z chorobą w 2015 roku. Z kolei drugi syn polityka, Hunter Biden jest doradcą inwestycyjnym i amerykańskim prawnikiem. 

Tymczasem córka Joe i Jill Bidenów poświęca się pracy na rzecz społeczeństwa. Już jako mała dziewczynka wiedziała, że chce pomagać ludziom. Obserwowała działania swoich braci i rodziców. To oni inspirowali ją do podejmowania działań na rzecz potrzebujących.

„Pasja do pracy społecznej zaczęła się w bardzo młodym wieku. Mój tata przez całe życie jest urzędnikiem państwowym; moja mama była nauczycielką w szkole publicznej - to jest w moim DNA ”, mówiła w jednym z wywiadów.

„Zawsze byłam mediatorką i nie mogłam znieść, gdy ktoś był wyśmiewany lub prześladowany. Mój tata zawsze uczył mnie, że milczenie jest przyzwoleniem na złe działania i że muszę stanąć w obronie każdego, kto jest traktowany niesprawiedliwie. Towarzyszyło mi to przez całe życie i jest zasadą przewodnią w moich działaniach zawodowych”, dodawała.

Ashley nie ukrywa, że to kim jest dziś zawdzięcza przede wszystkim wartościom, które wpoili jej rodzice.

Przez 15 lat córka Bidena była pracownikiem socjalnym w Departamencie Usług w Delaware dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin. Ashley tworzyła i prowadziła programy skupiające się na edukacji publicznej i pomocy ofiarom przemocy. W 2012 roku została zastępczynią dyrektora w Delaware Centre for Justice. Dwa lata później została dyrektorem wykonawczym. Jest autorką programu SWAGG: Student Warriors Against Guns and Gangs, który koncentruje się na zapewnianiu zasobów edukacyjnych w celu wyeliminowania brutalnych przestępstw i działalności gangów wśród młodzieży w hrabstwie New Castle.

Ashley Biden od zawsze aktywnie działa na rzecz zwierząt. W jednym wywiadów wspominała, że w dzieciństwie zorganizowała specjalną akcję przeciwko jednej z firm kosmetycznych, kiedy odkryła, że marka produkująca błyszczyki do ust testuje swoje produkty na zwierzętach. Ashley zachęciła swoje koleżanki i kolegów ze szkoły, by napisali listy do tej firmy. Przez lata angażowała się w pomoc delfinom. 

Ashley Biden z mamą, Jill Biden, 2016 rok:

Ashley Biden, Jill Biden 2016 rok
Fot. Getty Images

W 2017 roku córka Bidena założyła własną marę modową – Livelihood. Celem firmy jest pomoc w zwalczaniu nierówności rasowych i finansowych w USA Część zysków ze sprzedaży odzieży przeznaczane jest na organizacje społeczne. 

Ashley Biden jest ogromnym wsparciem dla ojca w wyścigu o prezydenturę. Uczestniczyła w wiecach wyborczych. Szerokim echem w mediach odbiło się jej przemówienie podczas wirtualnego spotkania Women For Biden. Podkreśliła, że jej ojciec każdej osobie okazuje należny mu szacunek, bez względu na to, kim jest.

„Jestem tu dzisiaj, ponieważ uwielbiam mojego ojca, ale też głęboko wierzę, że ma on charakter i wizję, by przewodzić temu krajowi. Kiedy mówię, że jestem gotowa na prezydenturę Biedna, to nie tylko dlatego, że uważam, że mój tata jest najlepszym kandydatem. Ojciec jak prezydent pomoże nam rozwiązać niektóre z wielkich wyzwań naszego pokolenia… Ma empatię i hart ducha, by pomóc nam uporać się z różnicami rasowymi i ekonomicznymi, które podkopują wszystkie społeczności… Nie popełnijcie błędu, kobiety zadecydują o tych wyborach. Kobiety koloru zadecydują o tych wyborach ”, mówiła podczas spotkania z w Wisconsin.

Prywatnie Ashley Biden jest szczęśliwą żoną. Jej mężem jest chirurg plastyczny i otolaryngolog, Howard Krein. 

Źródło: Wikipedia, Wprost.pl, Plejada.pl

Ashley Biden  i Joe Biden w 2016 roku:

Ashley Biden, Joe Biden 2016
Fot. Getty Images

Ashley Biden, Joe Biden
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.