Chris Norman
Fot. Materiały prasowe/TVP
Z ŻYCIA GWIAZD

Tragiczna śmierć dziecka i... wielka kariera. Życie nie szczędziło ciosów Chrisowi Normanowi

Poznaj jego niezwykłą historię

Konrad Szczęsny 31 grudnia 2019 17:14
Chris Norman
Fot. Materiały prasowe/TVP

Na koncie ma niezliczone przeboje, które wylansował m.in. z grupą Smokie. W 2020 roku będzie obchodził 50-lecie małżeństwa. Jak podkreśla w wywiadach, już przy pierwszym spotkaniu z przyszłą żoną wiedział, że to ta jedyna. Niestety, życie boleśnie ich doświadczyło. Syn pary zginął w tragicznym wypadku. Oto wyjątkowa i wzruszająca historia Chrisa Normana.

Chris Norman: największe przeboje, wielka kariera i rozstanie ze Smokie

Lata 70. bez wątpienia należały do Chrisa Normana i zespołu Smokie. Charyzmatyczny lider brytyjskiej formacji uwodził spojrzeniem, długimi włosami i głosem, na punkcie którego kobietom uginały się kolana. W zaledwie 10 lat nagrali ponad 10 płyt, na których znalazły się takie przeboje jak m.in.: „Living Next Door to Alice”, „If You Think You Know How To Love Me”, „It's Your Life” czy „Oh Carol”. Większość z nich królowała na brytyjskich listach przebojów, zaś singiel Chrisa z Suzi Quatro „Stumblin ‘In” z 1978 roku zajął 4. miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy!

Na początku lat 80. Chris postanowił jednak odejść z cieszącego się niezwykłą popularnością zespołu i rozpoczął karierę solową. Powód? Sam Norman zawsze odpowiadał na to pytanie wymijająco. Zagraniczne media twierdziły, że Chrisowi nie odpowiadał rockowy styl życia, który prowadzili jego koledzy z zespołu. Zamiast zakrapianych imprez do białego rana, muzyk wolał poświęcać każdą chwilę swojej żonie Lindzie. ...

Chris Norman: życie prywatne, żona Linda, śmierć syna, dzieci

Poznali się w czasach, kiedy Norman i zespół Smokie nie byli jeszcze znani. Był rok 1968. Podczas koncertu w szkockim mieście Elgin Chris zobaczył Lindę, i jak mówił w późniejszych wywiadach, zakochał się od pierwszego wejrzenia. W 1970 roku para wzięła ślub i do dziś są małżeństwem. W 2020 roku będą świętowali 50. rocznicę ślubu! A przyznać trzeba, że w show-biznesie małżeństwa z tak długim stażem to prawdziwa rzadkość. Niestety, także oni doświadczyli bólu i zwątpienia.

Sielskie życie pary przerwała tragedia. W październiku 2001 roku najstarszy syn Chrisa i Lindy - Brian – zginął w wypadku motocyklowym. Państwo Normanowie bardzo przeżyli dramat, ale wiedzieli, że muszą być silni dla czwórki pozostałych dzieci - Paula, Michaela, Stevena i najmłodszej córki Susan.

Chris Norman w Polsce na Sylwestrze Marzeń z Dwójką

Chris Norman ma dziś prawie 70 lat, wspaniałą rodzinę, wnuczęta a nawet prawnuki! Mimo tego nie zwalnia tempa. Artysta cały czas jeździ po świecie i rocznie gra kilkadziesiąt koncertów, a Nowy Rok przywita na scenie na Równi Krupowej w Zakopanem.

Przypomnijmy, że na „Sylwestrze Marzeń z Dwójką” wystąpią również m.in.: Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Zenon Martyniuk & Akcent, Weekend, Golec uOrkiesra, Gromee, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies, Thomas Anders & Modern Talking Band, Bayer Full oraz Piękni i Młodzi, zaś gwiazdą zagraniczną będzie... Natalia Oreiro!

„Sylwester Marzeń z Dwójką” już 31 grudnia od godziny 20:00 w TVP2.  

Chris Norman & Suzi Quatro - Stumblin’ In:

Smokie - Living Next Door to Alice:

Chris Norman przeżył rodzinną tragedię. W 2001 w wypadku zginął jego syn:

Chris Norman
Fot. Materiały prasowe/TVP

Chris Norman od 50 lat tworzy udany związek z Lindą:

Chris Norman
Fot. Materiały prasowe/TVP

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.