Rower Błażeja, Paulina Chylewska, Jan Szlagowski, Agnieszka Lal, 2001-2003
Fot. Mikulski/Zawada/AKPA
Ze świata telewizji

Kiedyś prowadzili kultowy Rower Błażeja. Co robią dzisiaj gwiazdy programu?

Niektórzy wciąż są obecni w show-biznesie!

Marta Nawacka 6 października 2021 15:01
Rower Błażeja, Paulina Chylewska, Jan Szlagowski, Agnieszka Lal, 2001-2003
Fot. Mikulski/Zawada/AKPA

Na przełomie XX i XXI wieku Rower Błażeja był jednym z najbardziej popularnych programów dla młodzieży. Nadawany na TVP magazyn poruszał wiele istotnych i trudnych w tamtym czasie tematów, takich jak: seks, alkohol, uzależnienia, narkotyki czy homoseksualizm. Jak dziś wyglądają i co robią gwiazdy programu? Jednego z prowadzących spotkał tragiczny los...

Rower Błażeja – jeden z najpopularniejszych programów dla młodzieży

W latach 1998-2004 Rower Błażeja był bardzo popularny wśród młodzieży. Nie bano się w nim poruszać kontrowersyjnych tematów, związanych z seksem i antykoncepcją, narkotykami czy homoseksualizmem. Młodzi ludzie mogli więc dowiedzieć się więcej o tematach, na które na przykład nie rozmawiało się w domu, lub były wstydliwe.

Odważne podejście prowadzących spotkało się jednak z krytyką bardziej konserwatywnych widzów, co doprowadziło do kontroli Roweru Błażeja przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jeden z widzów wysłał do redakcji Rzeczpospolitej list. „Prowadzący magazyn młokos przytaczał: jak wskazują badania na Zachodzie, tyle i tyle procent młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat przyznaje się do biseksualności. A Wy? Potwierdzacie tę zasadę? Piszcie do nas i dzwońcie, wysyłajcie emaile. Ciekawi jesteśmy, ilu z was ma za sobą kontakty seksualne zarówno z przeciwną, jak i własna płcią. Konkluzji nie dotrwałem, bo obiad ze mną jadł mój czteroletni syn i przełączyłem telewizor na Eurosport”, zarzucał oburzony mężczyzna.

Czytaj też: Kiedyś ulubienica widzów. Dziś kompletnie zniknęła. Co się stało z Magdaleną Mikołajczak-Olszewską?

Paulina Chylewska, Katarzyna Dydo, Rower Błażeja, prowadzący Opole czerwiec 2001
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Paulina Chylewska, Katarzyna Dydo, Rower Błażeja, prowadzący Opole, czerwiec 2001

Co dziś robią prowadzący Rower Błażeja?

W programie mogliśmy zobaczyć osobistości znane nam dzisiaj z telewizji. Wśród prowadzących Rower Błażeja byli: Dorota Szelągowska, Paulina Chylewska, Marcin Kołodyński, Daniel Zawadzki, Cyprian Ziąbski, Michał Paciorkowski, Katarzyna Dydo, Jan Szlagowski, Katarzyna Dukaczewska oraz Agnieszka Lal.

Dorota Szelągowska, córka Katarzyny Grocholi, jest dzisiaj jedną z najbardziej popularnych dekoratorek wnętrz. Prowadzi własne programy o tej tematyce, jak choćby Dorota was urządzi czy Totalne remonty Szelągowskiej.

Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Dorota Szelągowska w sesji dla VIVY!, 2020 rok

Paulina Chylewska obecnie pracuje w telewizji Polsat. Wcześniej prowadziła program Dzień dobry, Polsko w TVP.  Katarzyna Dydo pracowała w Radiowej Czwórce.

Paulina Chylewska, nagranie spotu reklamowego ramówki telewizji Polsat, 5.02.2021, Warszawa
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Paulina Chylewska, nagranie spotu reklamowego ramówki telewizji Polsat, 5.02.2021, Warszawa

Paulina Chylewska, 25.10.2003 rok, Warszawa. Dzień otwarty w Telewizji Polskiej
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Paulina Chylewska, 25.10.2003 rok, Warszawa. Dzień otwarty w Telewizji Polskiej

Paulina Chylewska, Katarzyna Dydo, Rower Błażeja, 07.07.2001 rok
Fot. Mikulski/AKPA
Paulina Chylewska, Katarzyna Dydo, Rower Błażeja, 07.07.2001 rok


Cyprian Ziąbski po zakończeniu emisji Roweru Błażeja wciąż był związany z TVP. Można było go zobaczyć m.in. w Kawa czy herbata. Bardziej spełniał się jednak po drugiej stronie kamery, w roli reżysera programów TVP i filmów dokumentalnych. Daniel Zawadzki zagrał w wielu filmach i serialach, występuje także w teatrze. Od 2004 roku najbardziej kojarzony był z roli Michała Chojnickiego w Klanie. Jan Szlagowski jest obecnie w Indiach, ale z jego profilu na Instagramie możemy się dowiedzieć co u niego słychać. Michał Paciorkowski jest dziennikarzem i producentem telewizyjnym, jest aktywny na Instagramie oraz w przestrzeni publicznej.  Agnieszka "Aggie" Lal prowadzi program Finding Prince Charming.

Daniel Zawadzki, zdjęcia do 1000 odcinka, plan serialu „Klan”, 21-22.10.2005 rok
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Daniel Zawadzki, zdjęcia do 1000 odcinka, plan serialu „Klan”, 21-22.10.2005 rok

Michał Paciorkowski, Rower Błażeja, 15.08.2001 rok
Fot. Prończyk/AKPA
Michał Paciorkowski, Rower Błażeja, 15.08.2001 rok

Niestety jedna z gwiazd Roweru Błażeja odeszła przedwcześnie. Marcin Kołodyński zginął w Zakopanem, gdy jeździł na snowboardzie. W dniu jego urodzin przez kilka lat młodzi ludzie otrzymywali nagrodę 5, 10 i dalej, za upór i pasję w poszukiwaniu swojej drogi.  

Zobacz także: Wróżono jej wielką hollywoodzką karierę. Co się stało z bohaterką filmu Cześć, Tereska?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.