księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kate i William oficjalnie odcięli się od Harry'ego i Meghan. Między nimi wciąż trwa konflikt?

Sprawdzamy, o co tak naprawdę chodzi!

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2019 06:43
księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Konflikt między Meghan i Harrym a Kate i Williamem wciąż trwa? Książęca para Cambridge podjęła właśnie ostateczną decyzję o rozłamie w Królewskiej Fundacji. Choć media kochały królewską czwórkę i wielu liczyło na to, że to dopiero początek ich współpracy i jeszcze nie raz będziemy mieli okazję zobaczyć ich razem publicznie, to okazuje się, że pary ostatecznie zdecydowały o rozdzieleniu swoich obowiązków. Co jest tego przyczyną i czy na pewno chodzi o konflikt między małżeństwami? Poznajcie szczegóły.

Meghan i Harry kontra Kate i William

Informacje o konflikcie między książęcą parą Cambridge a książęcą parą Sussex pojawiają się w mediach od kilku miesięcy. Pisano o poważnym kryzysie, o niechęci, a nawet o zazdrości między parami. Podobno to kiepskie relacje między paniami, czyli księżną Kate i księżną Meghan, miały poróżnić całą rodzinę. Księżne mają konkurować ze sobą nie tylko o popularność czy względy królowej, ale nawet oto, która z nich ma większe wyczucie stylu. Choć pogłoski o konflikcie między Kate i Meghan zostały oficjalnie zdementowane przez Pałac Buckingham, media wciąż bacznie obserwują relacje między parami.

Ostatnio Kate i William znów mieli zrobić coś, co odczytano jako akt złej woli. Chodzi o podróż tanimi liniami lotniczymi. Cały świat obiegły zdjęcia pary książęcej Cambridge, która korzystała z tego środku transportu, gdy w tym czasie wszyscy rozpisywali się o nieekologicznym podejściu Harry'ego i Meghan, którzy na wakacje zdecydowali się udać prywatnym samolotem. Teraz znów pisze się o królewskiej czwórce w negatywnym kontekście. 

Już w czerwcu pojawiły się pierwsze pogłoski, że Kate i William planują kompletnie oddzielić swoją pracę od tej, którą wykonują Harry i Meghan. Wygląda na to, że właśnie nastąpił definitywny rozłam między parami. Przypomnijmy, że rozłam w The Royal Foundation wiązał się z wyprowadzką Harry'ego i Meghan z Pałacu Kensington do Frogmore Cottage. Chwilę później podano, że siedzibą, w której będą mieli swoje biura będzie Pałac Buckingham, a nie tak jak jest to w przypadku Williama i Kate - Pałac Kensington.

Decyzja o podziale obowiązków została potwierdzona przez Pałac Buckingham i miała pełne poparcie królowej Elżbiety II. Magazyn Hello podaje, że Kate i William zmienili właśnie pełną nazwę instytucji, która do tej pory brzmiała: „Królewska Fundacja księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussexu”. W tej chwili, pełna nazwa fundacji Kate i Williama to po prostu pierwszy człon, czyli: „Królewska Fundacja księcia i księżnej Cambridge”.  

Przypomnijmy, że Królewska Fundacja powstała w 2009 roku. Wówczas była działalnością braci, czyli Harry'ego i Williama, którzy chcieli poprzez jej funkcjonowanie szerzyć działalność charytatywną. Chwilę później do fundacji dołączyła Kate, a od niedawna jej patronką była także Meghan. Teraz uległo to zmianie. Szybko więc powróciły spekulacje na temat rozłamu między parami. Uspokajamy, między Kate i Williamem a Harry'm i Meghan konflikt już dawno zażegnany. Rozłam między książęcymi parami jest jak najbardziej naturalny i wynika z... ich obowiązków względem korony.

William jako trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu od lat przygotowuje się do swojej roli. Harry, będąc dopiero szóstym w linii sukcesji, szans na objęcie tronu nie ma zbyt wielkich. Nic więc dziwnego, że ma możliwość spełniać się na innych polach niż jego brat. Podziałem obowiązków rodzina Windsorów sygnalizuje nam, jak w najbliższym czasie będą toczyć się ich losy, a także to, czym od tej pory każde z nich będzie się zajmować. Zaznaczmy jednak, że Kate i William oraz Harry i Meghan wciąż będą współpracować razem przy pewnych projektach i fundacjach. Wciąż są patronami wspólnej fundacji inicjującej dbanie o zdrowie psychiczne Heads Together. Wygląda na to, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję widzieć ich razem!  

Kate i William, Harry i Meghan
Fot. East News

Księżna Kate, książę William, Kate i William
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.