Katarzyna Zielińska, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM się mówi!

Katarzyna Zielińska cierpiała na depresję pocovidową. Ma za sobą trudny czas... 

Jak dziś czuje się aktorka?

Gabriela Czernecka 20 października 2021 08:51
Katarzyna Zielińska, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Katarzyna Zielińska ma za sobą trudny rok. Aktorka przeszła zakażenie koronawirusem, ale gdy zaczęła powoli dochodzić do siebie musiała zmierzyć się z ogromną stratą. Zmarła jej ukochana mama. O swoich przeżyciach gwiazda opowiedziała właśnie w jednym z wywiadów. To nie był dla niej łatwy czas…

Katarzyna Zielińska o depresji covidowej

Katarzyna Zielińska ma za sobą trudny czas. W ubiegłym roku zmagała się z koronawirusem. Aktorka skutki choroby odczuwała jeszcze przez kilka miesięcy. W jej przypadku choroba była dość ciężka: „Zachorowaliśmy z Wojtkiem na COVID, który przeszliśmy bardzo ciężko. Długo czuliśmy skutki uboczne. Nie mogłam dojść do siebie. Każdy spacer mnie męczył”, przyznała w rozmowie z magazynem Pani

Zobacz: Katarzyna Zielińska straciła bliską osobę. „To takie trudne Mama. Ciężko ogarnąć głowę”

Katarzyna Zielińska, VIVA! wrzesień 2011
Fot. Piotr Porębski/Metaluna

To nie był dla niej łatwy okres, ale postanowiła przekuć go w coś dobrego i zaangażowała się w akcję promującą oddawanie osocza: „Ja już pokonałam COVID-19. Teraz pragnę pomóc innym. Solidarnie, mamy wielką siłę. Wykorzystajmy ją w walce z epidemią. Jako aktorka, ale przede wszystkim jako matka, żona i córka apeluję, by ozdrowieńcy zgłaszali się do pobliskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W naszych żyłach płynie lek. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które są skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia chorych na COVID-19. Podarujmy zdrowie, oddajmy osocze”, pisała na swoim Instagramie.

Niestety okazało się, że pozytywne nastawienie i próby odzyskania sił przerwała rodzinna tragedia. Kilka miesięcy później zmarła ukochana mama Kasi Zielińskiej. Anna Zielińska miała 76 lat. Jak cytował portal starosadeckie.info, tak aktorka wspominała mamę podczas pogrzebu: „Byłaś bardzo skromna. Miałaś do siebie ogromny dystans. Będzie nam tego bardzo brakowało. (…) Kochamy cię za naszych przyjaciół. Dla ciebie liczył się każdy człowiek. (…) Nie usiądziesz już w kawiarni Karoliny ani na mojej premierze. (…) Patrz tam z góry na nas i naszego tatę. My wszyscy musimy teraz to sobie poukładać”. 

Jak dziś czuje się Katarzyna Zielińska?

To był dla niej wyjątkowo trudny czas. Aktorka jest ambasadorką Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Nie podejrzewała, że sama będzie musiała się z nią zmagać, a jej stan zdrowia psychicznego podupadnie właśnie przez koronawirusa: „Jeśli ktoś mówi, że chorzy po covidzie czują rodzaj depresji pocovidowej, to ja wiem, o czym mówią”, wyznała.

Zobacz: Katarzyna Zielińska podzieliła się intymnym zdjęciem z czasu ciąży: „Płakałam, czekając na dobre wieści”

Strata matki z pewnością nie ułatwiła jej powrotu do zdrowia: „Pełnej formy nie odzyskałam do dziś”, dodała w magazynie Pani. Od niedawna aktorka powoli odzyskuje radość życia. Wciąż przyznaje, że nosi w sercu smutek, ale stara się myśleć pozytywnie, bo jak mówiła w rozmowie z Twoim Stylem: „Gdy spada mi coś nagle na głowę, muszę się trochę nad sobą poużalać, ale potem zabieram się do roboty. Tata zawsze mi powtarzał, żeby się za bardzo nie lubować w przykrych zdarzeniach, tylko sobie z nimi radzić”. 

Katarzyna Zielińska, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Katarzyna Zielińska, VIVA! sierpień 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.