Katarzyna Pakosińska, Viva! 2016
Fot. AGNIESZKA KULESZA I ŁUKASZ PIK
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Pakosińska opowiedziała o stracie ciąży. Największe wsparcie otrzymała od rodziny męża 

"U nas to było takie wstydliwe", wyznała

Dorota Falkowska 3 czerwca 2023 15:00
Katarzyna Pakosińska, Viva! 2016
Fot. AGNIESZKA KULESZA I ŁUKASZ PIK

Znana artystka kabaretowa i aktorka, Katarzyna Pakosińska, w najnowszym wywiadzie opowiedziała o swoim osobistym dramacie, jakim było poronienie. W wyniku tej straty zaczęła dostrzegać wyraźne różnice w podejściu do tego tematu między Polkami a Gruzinkami. 

Katarzyna Pakosińska o utracie ciąży 

Katarzyna Pakosińska wystąpiła w internetowym programie "Po macoszemu", w którym opowiadała o życiu w rodzinie patchworkowej i relacjach, jakie łączą ją z dziećmi swojego partnera. Artystka od 2017 roku jest żoną Gruzina, Irakliego Basilaszewiliego. Para wspólnie wychowuje córkę z pierwszego małżeństwa artystki, 20-letnią Maję, oraz dwoje dzieci Irakliego.

Podczas najnowszego wywiadu 51-latka wyznała, że niedługo po ślubie okazało się, że wraz z ukochanym spodziewają się dziecka. Ciąży nie udało się jednak utrzymać, Katarzyna Pakosińska miała wówczas 47 lat. "Kiedy stała się najstraszniejsza rzecz, jaka kobietę może spotkać i tę ciążę straciłam, to wsparcie, jakie otrzymałam z Gruzji, było kluczowe", opowiadała Katarzynie Gargol i Hannie Jewsiewickiej w programie "Po macoszemu".

Zobacz też: Pierwszy mąż Katarzyny Pakosińskiej był artystą. Nie byli jednak sobie pisani

Kasia Pakosińska i Irakli Basilaszwili

Kasia Pakosińska, Irakli Basilaszwili
Fot. Instagram Kasi Pakosińskiej

Katarzyna Pakosińska: znalazła oparcie w rodzinie męża

Reakcje osób z otoczenia pary, które ujawniły się w obliczu tej tragedii, były bardzo różne. Największe różnice artystka spostrzegła pomiędzy jej polską rodziną a bliskimi ze strony męża. "U nas to było takie trochę wstydliwe: Niech Kasia przecierpi. A tam te kobiety mnie otoczyły troską, zrozumieniem, jeszcze większą miłością".

"Potem tłumaczyłam sobie racjonalnie, że może wiedziały, że tak bardzo kocham Irę, że chcę wejść w tę relację i rzutem na taśmę zostać mamą. (...) Ta tradycyjna kultura gruzińska stanęła murem, ta Gruzja jest zawsze przy mnie, daje skrzydła i daje siłę" — dodała.

51-latka po utracie ciąży starała się prowadzić swoje życie, jak dawniej, nadal pozostawała aktywna zawodowo. W tamtym czasie wiedziała, że może liczyć na swoje bliskie kobiety z Gruzji, zwłaszcza na teściową, która nieustannie okazuje jej swoje wsparcie.  

Czytaj też: Mąż Katarzyny Pakosińskiej jest księciem, uratował jej życie. Oto ich historia

Katarzyna Pakosińska z córką Mają, 2006 r. 

katarzyna pakosinska pokazala corke
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.