Katarzyna Nosowska
Fot. Reporter
ZE ŚWIATA MUZYKI

Zespół Hey zawiesza karierę po 25 latach działalności. Tymi pięcioma przebojami formacja zmieniła oblicze polskiej muzyki

Konrad Szczęsny 12 października 2017 15:45
Katarzyna Nosowska
Fot. Reporter

Po 25 latach Hey zawiesza karierę do odwołania – poinformowała w wywiadzie Katarzyna Nosowska. „Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jesteśmy jako ludzie, kim jesteśmy jeśli nie z Heya?”, wyznała wokalistka zespołu. Jak długo potrwa przerwa?

Zobacz też: Katarzyna Nosowska została królową Instagrama! W krótkich filmikach rozprawia się z show-biznesem, swoją wagą i...

Hey zawiesza karierę po 25 latach działalności – komentarz Katarzyny Nosowskiej

Okazuje się, że przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia grupy to okazja nie tylko do muzycznych podsumować, lecz także... zrobienia sobie przerwy w działalności.

Fakt, że istniejemy, stał się pewnością – "Hey po prostu jest". Możliwość zobaczenia nas w ciągu roku zawsze była nieograniczona i tak było przez 25 lat. I to „rozleniwienie” dotyczy również nas. Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jesteśmy jako ludzie, kim jesteśmy jeśli nie z Heya?”, powiedziała Katarzyna Nosowska w trakcie rozmowy z fanami, przeprowadzonej na antenie OPEN FM w studio Wirtualnej Polski.

Przyznała, że była inicjatorką tej decyzji i choć nie jest pewne, ile potrwa rzeczona przerwa, na pewno nie będzie ona krótka.

Artystka podziękowała jednocześnie fanom za wsparcie zaznaczając, że „jej życie było dzięki nim piękne” i zachęciła do pojawienia na najbliższych koncertach grupy, gdyż „nie wiadomo” (w domyśle: co będzie dalej).

Zobacz też: Katarzyna Nosowska wciąż żartuje z siebie i innych gwiazd na Instagramie. I to w mistrzowskim stylu! Oto naszym zdaniem 5 jej najlepszych filmików

Ostatnia trasa koncertowa i płyta zespołu HEY

Zatem trasa FAYRANT (której nazwa dla wszystkich stała się wreszcie jasna), która ruszy późną jesienią, będzie w najbliższym czasie ostatnią okazją, by usłyszeć zespół na żywo. Także płyta „CDN”, która na sklepowe półki trafi 27 października i będzie podsumowaniem 25-letniej działalności grupy, to forma pożegnania z publicznością – przynajmniej na jakiś czas.

Gdzie będzie można usłyszeć zespół w najbliższym czasie?

Oto terminy najbliższych koncertów grupy:

24 listopada 2017, godz. 20:00 (piątek) Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa

25 listopada 2017, godz. 20:00 (sobota) Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin

26 listopada 2017, godz. 19:00 (niedziela) Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław

2 grudnia 2017, godz. 20:00 (sobota) Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

3 grudnia 2017, godz. 19:00 (niedziela) Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk

6 grudnia 2017, godz. 19:00 (środa) Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków

8 Grudnia 2017, godz. 20:00 (Piątek) Spodek, aleja Korfantego 35, Katowice

5 największych przebojów grupy HEY

Zespół Hey swoją karierę rozpoczął w 1992 r. w Szczecinie. Jego założycielem jest gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia wizytówką grupy jest charyzmatyczna i skromna wokalistka, o jedynym w swoim rodzaju, zachrypniętym głosie: Katarzyna Nosowska. Wiele osób uważa ja zresztą za Agnieszkę Osiecką XXI wieku z uwagi na teksty, które pisze nie tylko na kolejne wydawnictwa zespołu, lecz także dla innych wykonawców rodzimej sceny muzycznej. Grupa do tej pory wydała 12 albumów studyjnych i 6 koncertowych. Poniżej prezentujemy 5 piosenek Hey, które zmieniły oblicze polskiej muzyki.

1. „Teksański” - bo czy można wyobrazić sobie bardziej charakterystyczny utwór z wątkiem autotematycznym?

2. „Zazdrość”, gdyż stał się hymnem szaleńczo zakochanym (i nie tylko!) nastolatek buntowniczego pokolenia lat 90.

3. „[sic!]”, ponieważ zawsze jest idealną odpowiedzią na uporczywe pytania „co się stało?”, gdy ktoś ma gorszy dzień

3. „Moja i twoja nadzieja” z racji tego, że dla wielu osób to piosenka-symbol empatii i chęci niesienia pomocy potrzebującym

4. „Mimo wszystko”, bo uratował niejeden związek i zażegnał wiele konfliktowych sytuacji, zaś cytat „i choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę – powrotów nie będzie” jest uważany za esencję dojrzałych relacji międzyludzkich

Zgadzacie się z naszym wyborem?

Przeczytaj też: Katarzyna Nosowska – artystka, która ostatnio podbija Instagram, kończy 46 lat! EKSKLUZYWNE VIDEO!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.