Katarzyna Nosowska
Fot. Reporter
ZE ŚWIATA MUZYKI

Zespół Hey zawiesza karierę po 25 latach działalności. Tymi pięcioma przebojami formacja zmieniła oblicze polskiej muzyki

Konrad Szczęsny 12 października 2017 15:45
Katarzyna Nosowska
Fot. Reporter

Po 25 latach Hey zawiesza karierę do odwołania – poinformowała w wywiadzie Katarzyna Nosowska. „Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jesteśmy jako ludzie, kim jesteśmy jeśli nie z Heya?”, wyznała wokalistka zespołu. Jak długo potrwa przerwa?

Zobacz też: Katarzyna Nosowska została królową Instagrama! W krótkich filmikach rozprawia się z show-biznesem, swoją wagą i...

Hey zawiesza karierę po 25 latach działalności – komentarz Katarzyny Nosowskiej

Okazuje się, że przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia grupy to okazja nie tylko do muzycznych podsumować, lecz także... zrobienia sobie przerwy w działalności.

Fakt, że istniejemy, stał się pewnością – "Hey po prostu jest". Możliwość zobaczenia nas w ciągu roku zawsze była nieograniczona i tak było przez 25 lat. I to „rozleniwienie” dotyczy również nas. Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jesteśmy jako ludzie, kim jesteśmy jeśli nie z Heya?”, powiedziała Katarzyna Nosowska w trakcie rozmowy z fanami, przeprowadzonej na antenie OPEN FM w studio Wirtualnej Polski.

Przyznała, że była inicjatorką tej decyzji i choć nie jest pewne, ile potrwa rzeczona przerwa, na pewno nie będzie ona krótka.

Artystka podziękowała jednocześnie fanom za wsparcie zaznaczając, że „jej życie było dzięki nim piękne” i zachęciła do pojawienia na najbliższych koncertach grupy, gdyż „nie wiadomo” (w domyśle: co będzie dalej).

Zobacz też: Katarzyna Nosowska wciąż żartuje z siebie i innych gwiazd na Instagramie. I to w mistrzowskim stylu! Oto naszym zdaniem 5 jej najlepszych filmików

Ostatnia trasa koncertowa i płyta zespołu HEY

Zatem trasa FAYRANT (której nazwa dla wszystkich stała się wreszcie jasna), która ruszy późną jesienią, będzie w najbliższym czasie ostatnią okazją, by usłyszeć zespół na żywo. Także płyta „CDN”, która na sklepowe półki trafi 27 października i będzie podsumowaniem 25-letniej działalności grupy, to forma pożegnania z publicznością – przynajmniej na jakiś czas.

Gdzie będzie można usłyszeć zespół w najbliższym czasie?

Oto terminy najbliższych koncertów grupy:

24 listopada 2017, godz. 20:00 (piątek) Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa

25 listopada 2017, godz. 20:00 (sobota) Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin

26 listopada 2017, godz. 19:00 (niedziela) Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław

2 grudnia 2017, godz. 20:00 (sobota) Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

3 grudnia 2017, godz. 19:00 (niedziela) Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk

6 grudnia 2017, godz. 19:00 (środa) Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków

8 Grudnia 2017, godz. 20:00 (Piątek) Spodek, aleja Korfantego 35, Katowice

5 największych przebojów grupy HEY

Zespół Hey swoją karierę rozpoczął w 1992 r. w Szczecinie. Jego założycielem jest gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia wizytówką grupy jest charyzmatyczna i skromna wokalistka, o jedynym w swoim rodzaju, zachrypniętym głosie: Katarzyna Nosowska. Wiele osób uważa ja zresztą za Agnieszkę Osiecką XXI wieku z uwagi na teksty, które pisze nie tylko na kolejne wydawnictwa zespołu, lecz także dla innych wykonawców rodzimej sceny muzycznej. Grupa do tej pory wydała 12 albumów studyjnych i 6 koncertowych. Poniżej prezentujemy 5 piosenek Hey, które zmieniły oblicze polskiej muzyki.

1. „Teksański” - bo czy można wyobrazić sobie bardziej charakterystyczny utwór z wątkiem autotematycznym?

2. „Zazdrość”, gdyż stał się hymnem szaleńczo zakochanym (i nie tylko!) nastolatek buntowniczego pokolenia lat 90.

3. „[sic!]”, ponieważ zawsze jest idealną odpowiedzią na uporczywe pytania „co się stało?”, gdy ktoś ma gorszy dzień

3. „Moja i twoja nadzieja” z racji tego, że dla wielu osób to piosenka-symbol empatii i chęci niesienia pomocy potrzebującym

4. „Mimo wszystko”, bo uratował niejeden związek i zażegnał wiele konfliktowych sytuacji, zaś cytat „i choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę – powrotów nie będzie” jest uważany za esencję dojrzałych relacji międzyludzkich

Zgadzacie się z naszym wyborem?

Przeczytaj też: Katarzyna Nosowska – artystka, która ostatnio podbija Instagram, kończy 46 lat! EKSKLUZYWNE VIDEO!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.