Katarzyna Bosacka, Viva! 7/2015
Fot. Anna Zofia Powierza
O TYM JEST GŁOŚNO

Katarzyna Bosacka została zwolniona z TVN! Jest odpowiedź prezenterki

Co było przyczyną rozwiązania umowy ze stacją?

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2019 13:53
Katarzyna Bosacka, Viva! 7/2015
Fot. Anna Zofia Powierza

Portal wirtualnemedia.pl podał, że we wtorek 4 czerwca 2019 roku stacja TVN rozwiązała z Katarzyną Bosacką umowę ze skutkiem natychmiastowym. Powodem był kontrakt z jedną z marek, który pod koniec maja podpisała dziennikarka. Gdy informacja ujrzała światło dzienne, gwiazda TVN Style wystosowała oświadczenie, w którym przekonuje, że „wina leży po obu stronach”.

TVN rozwiązał umowę z Katarzyną Bosacką w trybie natychmiastowym

Sytuacja miała miejsce po tym, jak Katarzyna Bosacka pod koniec maja podpisała kontrakt z ekologicznymi markami, który będzie obowiązywał przez trzy lata. Zgodnie z wymogami umowy podpisanej z TVN, powinna mieć na takie działanie zgodę nadawcy - chodzi o udostępnienie wizerunku na potrzeby reklamowe. Niestety, nie dostosowała się do nich, dlatego też 4 czerwca 2019 roku stacja rozwiązała z nią umowę ze skutkiem natychmiastowym, o czym poinformowano w oświadczeniu.

Sama zainteresowana postanowiła ustosunkować się do decyzji byłego pracodawcy. Jakie jest jej stanowisko?

Katarzyna Bosacka o zwolnieniu z TVN Style - oświadczenie

Wedle słów dziennikarki, wina nie leży jedynie po jej stronie.

„W związku z doniesieniami o zerwaniu ze mną współpracy przez TVN, oświadczam że, tak jak w każdym rozstaniu, przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie. Ze względu na szacunek dla moich widzów oraz 13 lat pracy w TVN, powstrzymam się od dalszych komentarzy”, zastrzegła.

Katarzyna Bosacka dodała jednocześnie, że „jest to pierwsza kampania, na którą się zdecydowała i robi to z pełnym przekonaniem, ponieważ wspiera dynamiczną i innowacyjną firmę polską i jej ekologiczne, bezpieczne i w 100 proc. biodegradowalne kosmetyki”. „Nie zaprzestanę pracy dziennikarza niezależnego, wspierającego konsumentów i edukację w świecie opanowanym przez wielkie koncerny. Dzisiejsze media dają wiele możliwości dialogu z widzami. Do zobaczenia w innym okienku”, przekonuje.

Według jednego z komentarzy, być może na taką decyzję stacji wpłynęła również reklama produktów firmy, z którą Katarzyna Bosacka podpisała kontakt, w jednym z odcinków. „Pani Kasiu, kojarzę doskonale jeden odcinek. Po jego emisji wybrałam się do drogerii. Po dokładnym przewertowaniu ingrediencji wielu kosmetyków (w tym dla hipoalergików, dla dzieci) unaoczniłam sobie, jak producenci lecą sobie z nami w bambuko. Dzięki za nienachalną reklamę  i że rzuciła pani rękawice nieuczciwym producentom”, napisała fanka.

Katarzyna Bosacka była związana z TVN Style od ponad dekady. Sympatię i szacunek widzów oraz popularność przyniosły jej takie programy, jak Co nas truje, Wiem, co jem i wiem, co kupuję, czy Gwiazdy od kuchni  

Katarzyna Bosacka, VIVA!
Fot. Anna Powierza

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.