Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kamil Durczok został zatrzymany przez policję!

Dziennikarz miał podrobić weksel

REDAKCJA VIVA! 2 grudnia 2019 20:14
Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dziennikarz Kamil Durczok znów został zatrzymany przez policję. Po problemach z oskarżeniami o mobbing, molestowanie i jazdę autem po wypiciu alkoholu, 51-latek usłyszał tym razem zarzut sfałszowania weksla. Do zdarzenia miało dojść 10 lat temu. Za ten czyn grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

Kamil Durczok zatrzymany za sfałszowanie weksla

Informację o tym, że zdarzenie faktycznie miało miejsce przekazała agencji PAP rzeczniczka Krajowej Prokuratury.Znany dziennikarz Kamil Durczok został zatrzymany w śledztwie dotyczącym fałszerstwa weksla. Potwierdzam, że to zatrzymanie miało miejsce”, mówiła Ewa Bialik chwilę temu przedstawicielowi PAP. Poprosiła też, by o szczegóły dopytywać Prokuraturę Regionalną w Katowicach, która zajmuje się aktualnie sprawą.

Informacje o kłopotach Kamila Durczoka potwierdził też jego przedstawiciel. „Do zatrzymania doszło po południu w mieszkaniu mojego klienta w Katowicach. Wkrótce ma mu zostać postawiony zarzut. Więcej informacji będę miał rano”, mówił WP pan Łukasz Isenko i dodał, że tak jak w przypadku poprzednich spraw dziennikarz nie chce być w mediach anonimowy.

Jak informuje TVP Info dziennikarz został zatrzymany po tym, jak jego była żona Marianna Dufek zgłosiła, że "jej" podpis na złożonym przez Kamila Durczoka dekadę temu wekslu nie jest prawdziwy. 51-latek miał w 2009 roku złożyć w jednym z banków weksel opiewający na kwotę ponad 2 milionów franków szwajcarskich. Miał być to rodzaj poręczenia kredytu na zakup jednej z nieruchomości - prawdopodobnie, według WP, domu w Szczyrku. Dziennikarze telewizji publicznej zebrali nieoficjalne informacje o tym, że do byłej partnerki Kamila Durczoka miał zgłosić się bank z prośbą o wykupienie weksla, ponieważ kredytobiorca nie uiścił do tej pory należności. Kobieta wytłumaczyła, że nigdy nie podpisywała wskazanego weksla. Podpis miał zostać sfałszowany.

Wniosek o możliwości popełnienia przez 51-latka wpłynął do Prokuratury według TVP Info już w lipcu, teraz jednak po przeanalizowaniu sprawy, dziennikarz został zatrzymany. Będziemy monitorować dynamiczny przebieg sprawy. 

Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?