Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Kamil Durczok: „Tak. Jestem alkoholikiem

„Wróciłem. Dostaniecie prawdę”, dodał dziennikarz

Redakcja VIVA! 13 stycznia 2020 12:00
Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kamil Durczok w niedzielny wieczór opublikował w sieci kilka wpisów, w których postanowił wyznać całą prawdę na temat ostatnich wydarzeń ze swojego życia. Dziennikarz po długim czasie nieobecności w mediach społecznościowych powrócił do tweetowania.

Kamil Durczok w szczerych wpisach na Twitterze

„Polityka trzymania mordy na kłódkę, tylko dlatego, że ktoś w prokuraturze, wysoko, w samej Warszawie, może mi utrudnić życie, to durna polityka. Dzień dobry Kochani. Dostaniecie to, co jestem Wam winien. Dostaniecie prawdę. Dzięki, że jesteście”, napisał w jednym z wpisów.  Czy w  tej sposób odnosi się do zarzutów podrobienia podpisu żony na wekslu kredytu hipotecznego na zakup domu?

W kolejnym poście na Twitterze Kamil Durczok wprost wyznał, że ma problemy z alkoholem.

„Z tego nigdy się nie wytłumaczę. Choroba alkoholowa to potwór. Atakuje, kiedy uważamy się za wszechsilnych. I pokazuje, że nie ma mocnych. Jestem alkoholikiem. Nie piję 4 miesiąc”, zaznaczył dziennikarz w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

Internauci podziwiają go za przyznanie się do choroby. Życzą mu zdrowia i wytrwałości.  Przypomnijmy, że dziennikarz w ubiegłym roku spowodował kolizję na autostradzie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Policjanci ustalili, że miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

51-latek po wyjściu z sali sądowej zapowiedział, że nie będzie komentował postanowienia sądu. Przeprosił za to za swoje zachowanie. „Bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich, którzy we mnie wierzyli i mi ufali. To są bardzo trudne dni dla mnie. To co się wydarzyło jest karygodne”, mówił wówczas Durczok. „Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Najbardziej chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienie, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli”, dodał. 

Kamil Durczok
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.