Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Kamil Durczok: „Tak. Jestem alkoholikiem

„Wróciłem. Dostaniecie prawdę”, dodał dziennikarz

Redakcja VIVA! 13 stycznia 2020 12:00
Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kamil Durczok w niedzielny wieczór opublikował w sieci kilka wpisów, w których postanowił wyznać całą prawdę na temat ostatnich wydarzeń ze swojego życia. Dziennikarz po długim czasie nieobecności w mediach społecznościowych powrócił do tweetowania.

Kamil Durczok w szczerych wpisach na Twitterze

„Polityka trzymania mordy na kłódkę, tylko dlatego, że ktoś w prokuraturze, wysoko, w samej Warszawie, może mi utrudnić życie, to durna polityka. Dzień dobry Kochani. Dostaniecie to, co jestem Wam winien. Dostaniecie prawdę. Dzięki, że jesteście”, napisał w jednym z wpisów.  Czy w  tej sposób odnosi się do zarzutów podrobienia podpisu żony na wekslu kredytu hipotecznego na zakup domu?

W kolejnym poście na Twitterze Kamil Durczok wprost wyznał, że ma problemy z alkoholem.

„Z tego nigdy się nie wytłumaczę. Choroba alkoholowa to potwór. Atakuje, kiedy uważamy się za wszechsilnych. I pokazuje, że nie ma mocnych. Jestem alkoholikiem. Nie piję 4 miesiąc”, zaznaczył dziennikarz w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

Internauci podziwiają go za przyznanie się do choroby. Życzą mu zdrowia i wytrwałości.  Przypomnijmy, że dziennikarz w ubiegłym roku spowodował kolizję na autostradzie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Policjanci ustalili, że miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

51-latek po wyjściu z sali sądowej zapowiedział, że nie będzie komentował postanowienia sądu. Przeprosił za to za swoje zachowanie. „Bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich, którzy we mnie wierzyli i mi ufali. To są bardzo trudne dni dla mnie. To co się wydarzyło jest karygodne”, mówił wówczas Durczok. „Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Najbardziej chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienie, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli”, dodał. 

Kamil Durczok
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?