Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Justyna Steczkowska zdobyła się na piękny gest! Artystka wsparła finansowo dzieci z Ukrainy 

„Żeby znowu mogły być dziećmi, bawić się, cieszyć i wrócić do domu”

Olga Figaszewska 27 lutego 2022 20:22
Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

W niedzielę odbył się specjalny koncert zorganizowany przez Telewizję Polską i Caritas pt. Solidarni z Ukrainą. Na scenie pojawiły się największe polskie gwiazdy, wśród nich m.in: Maryla Rodowicz, Natasza Urbańska, Edyta Górniak, Viki Gabor, Ryszard Rynkowski czy Izabela Trojanowska. Nie zabrakło także Justyny Steczkowskiej, która zdobyła się na piękny gest. Artysta postanowiła przekazać swoje wynagrodzenie za koncert dzieciom z Ukrainy.

Justyna Steczkowska zdobyła się na ważny gest. Trudno było ukryć wzruszenie

Podczas niedzielnego koncertu pt. Solidarni z Ukrainą zorganizowano zbiórkę środków na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. „Solidarni z Ukrainą" wielki koncert live Telewizji Polskiej i Caritas, gest wsparcia Ukrainy ze zbiórką dla ofiar agresji i wyraz sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji, otwarty dla widzów - w niedzielę o 17:30 w TVP1. Artyści z PL, UA i inni. Szczegóły wkrótce. Bądźmy razem!”, informował Jacek Kurski.

W trakcie wydarzenia prowadzącym trudno było powstrzymać łzy. Wciąż nie można pogodzić się z tym, że Rosja dokonała brutalnej napaści na naszych wschodnich sąsiadów. Ważny jest każdy gest… Justyna Steczkowska poruszył widzów i publiczność zgromadzoną przed gmachem Telewizji Polskiej. Wokalistka wykonała utwory Wracam do domu i Dopóki ziemia kręci się.

Zobacz też: Bohater i mąż stanu. Oto wszystkie tajemnice prezydenta Wołodymyra Zełenskiego

Justyna Steczkowska na koncercie Pomoc dla Ukrainy - specjalny koncert TVP
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

W pewnym momencie, artystka wyznała, że zrzeka się swojego honorarium, które miała otrzymać za udział w wydarzeniu. Gwiazda chce przekazać je dla dzieci z Ukrainy, wojennych uchodźców. Artystka pragnie, by „znowu mogły być dziećmi”, by cieszyły się beztroskim dzieciństwem. Wojna zachwiała ich poczucie bezpieczeństwa, zabrała dom…

„Dom to piękne miejsce dla nas wszystkich. Dlatego życzę wszystkim tym, którym przyszło żyć w owładniętym wojną kraju, żeby jak najszybciej i najbezpieczniej wrócili do domu, ale same życzenia nie wystarczą. Liczy się każda pomoc. Swoje dzisiejsze honorarium przeznaczam dla dzieci, bo to dla nich wojna jest rzeczą trudną do zrozumienia. Żeby znowu mogły być dziećmi, bawić się, cieszyć i wrócić do domu”, mówiła.  

Zobacz też: Wspaniały gest Kuby Błaszczykowskiego. Piłkarz przekazał pieniądze na pomoc Ukrainie 

Justyna Steczkowska na koncercie Pomoc dla Ukrainy - specjalny koncert TVP
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Justyna Steczkowska na koncercie Pomoc dla Ukrainy - specjalny koncert TVP
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.