książę Filip ma infekcję
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jest oświadczenie Pałacu Buckingham w sprawie stanu zdrowia księcia Filipa! Co mu dolega?

99-latek przebywa w szpitali siódmy dzień

Rafał Kowalski 23 lutego 2021 20:44
książę Filip ma infekcję
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Tydzień temu, we wtorek 16 lutego, 99-letni książę Edynburga trafił niespodziewanie do szpitala. O zdrowie i życie księcia Filipa drżeli nie tylko najbliżsi, ale tez dziennikarze i fani brytyjskiej rodziny królewskiej rozsiani po całym świecie. Przez ostatnich siedem dni na zmianę docierały od nas zapewnienia, że mąż królowej Elżbiety II czuje się dobrze i niepokojące plotki o tym, że jego stan jest poważny. Jaka jest prawda?

Co dolega księciu Filipowi? Oświadczenie pałacu

Siódmą dobę książę Filip spędza pod nadzorem lekarzy w prywatnej klinice im. króla Edwarda VII w Londynie. Wielbiciele brytyjskiej monarchii obawiali się, że 99-latek mógł zakazić się koronawirusem, który dla wielu starszych osób okazuje się śmiertelny.

W utrzymaniu nerwów na wodzy i spokoju w głowie nie pomagały też zdjęcia paparazzi, którzy sfotografowali księcia Karola wracającego z odwiedzin ojca. Książę Walii wyglądał na załamanego – jego oczy szkliły się tak, jak gdyby chwilę wcześniej płakał.

Czy te obrazki mogły zwiastować najgorszy scenariusz? Na szczęście prawda jest zupełnie inna. „Książę Edynburga pozostaje w szpitalu Króla Edwarda VII, gdzie otrzymuje pomoc medyczną w związku z infekcją. Czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale nie oczekuje się, że opuści szpital w ciągu kilku najbliższych dni", czytamy w wydanym dziś oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Ochrona przed londyńskim szpitalem

Książę Filip w szpitalu, ochrona
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Bliscy księcia Filipa o jego zdrowiu

Wcześniej o dobrym samopoczuciu ojca mówił książę Edward. „O ile mi wiadomo, a rozmawiałem z nim któregoś dnia, czuje się o wiele lepiej - dziękuję bardzo - i nie może się doczekać wyjścia, co jest najbardziej pozytywną rzeczą. Więc trzymamy za niego kciuki”,  mówił stacji Sky News, ale wielu nie uwierzyło w te słowa. Nawet po tym, jak później dobre informacje potwierdził wnuk księcia Edynburgu, William.

Trzykrotnie zapewnienie, że 99-letni mąż królowej Elżbiety wraca do zdrowia powinny uspokoić emocje Brytyjczyków. 

książę Filip ma infekcję, oświadczenie pałacu
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.