książę Filip ma infekcję
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jest oświadczenie Pałacu Buckingham w sprawie stanu zdrowia księcia Filipa! Co mu dolega?

99-latek przebywa w szpitali siódmy dzień

Rafał Kowalski 23 lutego 2021 20:44
książę Filip ma infekcję
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Tydzień temu, we wtorek 16 lutego, 99-letni książę Edynburga trafił niespodziewanie do szpitala. O zdrowie i życie księcia Filipa drżeli nie tylko najbliżsi, ale tez dziennikarze i fani brytyjskiej rodziny królewskiej rozsiani po całym świecie. Przez ostatnich siedem dni na zmianę docierały od nas zapewnienia, że mąż królowej Elżbiety II czuje się dobrze i niepokojące plotki o tym, że jego stan jest poważny. Jaka jest prawda?

Co dolega księciu Filipowi? Oświadczenie pałacu

Siódmą dobę książę Filip spędza pod nadzorem lekarzy w prywatnej klinice im. króla Edwarda VII w Londynie. Wielbiciele brytyjskiej monarchii obawiali się, że 99-latek mógł zakazić się koronawirusem, który dla wielu starszych osób okazuje się śmiertelny.

W utrzymaniu nerwów na wodzy i spokoju w głowie nie pomagały też zdjęcia paparazzi, którzy sfotografowali księcia Karola wracającego z odwiedzin ojca. Książę Walii wyglądał na załamanego – jego oczy szkliły się tak, jak gdyby chwilę wcześniej płakał.

Czy te obrazki mogły zwiastować najgorszy scenariusz? Na szczęście prawda jest zupełnie inna. „Książę Edynburga pozostaje w szpitalu Króla Edwarda VII, gdzie otrzymuje pomoc medyczną w związku z infekcją. Czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale nie oczekuje się, że opuści szpital w ciągu kilku najbliższych dni", czytamy w wydanym dziś oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Ochrona przed londyńskim szpitalem

Książę Filip w szpitalu, ochrona
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Bliscy księcia Filipa o jego zdrowiu

Wcześniej o dobrym samopoczuciu ojca mówił książę Edward. „O ile mi wiadomo, a rozmawiałem z nim któregoś dnia, czuje się o wiele lepiej - dziękuję bardzo - i nie może się doczekać wyjścia, co jest najbardziej pozytywną rzeczą. Więc trzymamy za niego kciuki”,  mówił stacji Sky News, ale wielu nie uwierzyło w te słowa. Nawet po tym, jak później dobre informacje potwierdził wnuk księcia Edynburgu, William.

Trzykrotnie zapewnienie, że 99-letni mąż królowej Elżbiety wraca do zdrowia powinny uspokoić emocje Brytyjczyków. 

książę Filip ma infekcję, oświadczenie pałacu
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…