halina machulska, jan machulski  rozdanie nagród Telemaski, 03.02.2006 rok
Fot. PIOTR GLAZER/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Jan Machulski miał nieślubnego syna. Prawda wyszła na jaw po wielu latach

Jakie łączyły ich relacje?

Damian Brillowski 3 lipca 2022 11:00
halina machulska, jan machulski  rozdanie nagród Telemaski, 03.02.2006 rok
Fot. PIOTR GLAZER/East News

Jan Machulski przez lata tworzył szczęśliwy związek z żoną Haliną. Para doczekała się syna Juliusza Machulskiego, który poszedł w ślady ojca i sam został reżyserem. Rodzinną idyllę przerwała śmierć Jana, w 2008 roku. Po 14. latach okazało się, że gwiazdor skrywał pewien sekret, o którym wiedzieli tylko nieliczni. Otóż doczekał się on drugiego syna, którego tożsamość niedawno została ujawniona i to za pomocą polityka Janusza Korwin-Mikkego. Aby było ciekawiej, matką dziecka wcale nie jest Halina Machulska! Co wiadomo o Wojciechu Machulskim? Jakie relacje miał z nieżyjącym już ojcem?

Jan Machulski ma nieślubnego syna Wojciecha

Jan Machulski był cenionym twórcą, zajmował się zarówno aktorstwem, jak i reżyserią. Największą rozpoznawalność zdobył jako kasiarz Henryk Kwinto z filmu swojego syna Juliusza Machulskiego „Vabank”. W życiu prywatnym był mężem Haliny, u boku której spędził 56 lat. Małżeństwo nie należało jednak do idealnych. Aktorowi często zdarzało się nie dotrzymać wierności małżeńskiej.

„Janek miał romanse na boku, ale zawsze wracał. Mieliśmy syna, wspólne projekty zawodowe, wciąż dzieliliśmy najważniejsze pasje. Może się to wydać dziwne, ale z czasem udało mi się do tego przywyknąć... Odmówiłam na zawsze relacji fizycznej. Ale jako ludzie zawsze byliśmy razem. Byłam jego partnerką, siostrą, opiekunką, tak jak on był mi przyjacielem. Dopiero jego śmierć stała się prawdziwym rozejściem”, ujawniła Halina Machulska w książce o sobie pt. „Byłam wierna sobie”. Z kolei w rozmowie z „Gazetą Wyborczą" tak opowiadała: „Po pewnym czasie byliśmy już jak rodzeństwo: Janek i Halina. Nie mąż i żona. Dzięki temu małżeństwu nauczyłam się rozumieć człowieka, który był zupełnie inny niż ja”.

Po 14. latach od śmierci Jana Machulskiego wyszło na jaw, że miał on dziecko z nieprawego łoża. Syn o imieniu Wojciech miał być owocem miłości Jana z pewną znaną aktorką. O tym, że gwiazdor miał nieślubne dziecko, wiedzieli tylko najbliżsi. Fakt ten był ukrywany przez lata w tajemnicy, ze względu na dobro dziecka. Mama Wojtka nie chciała wystawiać syna na osąd publiczny i niepochlebne komentarze. Prawda jednak w końcu wyszła na jaw, a wszystko to za sprawą Janusza Korwin-Mikkego.

Polityk Konfederacji kilka miesięcy temu został zapytany przez jednego z użytkowników Twittera, czy aby przypadkiem jego asystent Wojciech Machulski nie jest czasem synem znanego aktora i reżysera. „Czy to prawda, że pana asystentem społecznym i współtwórcą programu na pana kanale jest ukryty syn śp. Jana Machulskiego?”, zapytał internauta. 

Na odpowiedź polityka nie trzeba było długo czekać. Janusz Korwin-Mikke bez zbędnej kurtuazji potwierdził owe rewelacje.  „Tak, no i co z tego? I brat przyrodni pana Juliusza Machulskiego”, odpowiedział polityk, po czym dodał: „Najwyraźniej odziedziczył zdolności do zajmowania się filmem. Ale ja się kulturą nie zajmuję, od tego mam żonę”, stwierdził. Informację ujawniającą rodzinną tajemnicę Machulskich opatrzył wtedy linkiem do programu z udziałem Machulskiego i matki swoich dzieci.

Czytaj także: Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów

machulscy H i J
Fot. Halina i Jan Machulscy na benefisie 50-lecia pracy aktora, 2005 rok. Fot. Warda/AKPA

Jan i Halina Machulscy

Wojciech Machulski potwierdza, że jest synem Jana Machulskiego

Serwis Pudelek dotarł do domniemanego dziecka Jana Machulskiego z prośbą o potwierdzenie owych rewelacji. „Potwierdzam prawdziwość słów prezesa”, oznajmił Wojciech Machulski.

Jednocześnie opowiedział portalowi, jakie relacje łączyły go z ojcem, który zmarł w 2008 roku. „Miałem z ojcem bardzo dobre relacje aż do jego śmierci, spędziliśmy wspólnie wiele wyjazdów czy świąt i cieszę się, że te wspomnienia we mnie zostały”, zdradził. 

„Wspominam ojca bardzo dobrze. To był radosny człowiek, bardzo lubił spędzać czas ze mną, moją mamą i moją babcią. Mimo tego, że osiągnął duży sukces, nigdy nie wywyższał się przed innymi, traktował obcych zawsze z uśmiechem. W tamtych latach był w moim życiu na co dzień, byliśmy wspólnie w wielu krajach (Bułgaria, Grecja, Austria, Niemcy, Tunezja, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie), to podróże z 2008 roku, gdy miałem 5 lat), w kinie na różnych bajkach, a kiedyś pokazał mi film „Krzyżacy” z 1960, czym rozbudził moją pasję do historii, która później ciągnęła się przez całą moją edukację. Opowiadał dużo, czytał ze mną scenariusze produkcji, w których miał zagrać, zabierał na próby”, wspominał w lutym 2022 roku w rozmowie z  Faktem.

Czytaj też: Życie w cieniu sekty. Skomplikowana historia miłości Katie Holmes i Toma Cruise'a

Jak podawał Pudelek, kilka lat temu zakończyła się sprawa sądowa dotycząca spadku po śp. Janie Machulskim. Sąd uznał bowiem, że nieślubnemu synowi należy się zachowek po ojcu. W konsekwencji przyrodni brat Wojciecha, Juliusz Machulski, zmuszony był podzielić się majątkiem.

„Nie komentuję spraw spadkowych ani relacji z Juliuszem Machulskim, to sprawy prywatne”, dodał Wojciech Machulski. Juliuszowi Machulskiemu podobno do dziś trudno zaakceptować, fakt, że ma młodszego brata.

Czym, się zajmuje Wojciech Amadeusz Machulski? W ub. roku ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, a następnie rozpoczął studia na SGH (Szkoła Główna Handlowa) również w Warszawie. Ponadto należy do partii Korwina, w której pełni funkcję prezesa Młodych dla Wolności. Jak można przeczytać na Facebooku partii, Wojciech Machulski to: „człowiek niewątpliwie ambitny oraz pracowity, doświadczony medialnie za sprawą reprezentowania Młodych dla Wolności w programach TVP Info, czy Konfederacji w audycji radiowej "Radio Dla Ciebie" ścierając się z Posłami na Sejm RP. Pasjonat sztuki filmowej, współprowadzący programy filmowe dla telewizji "wRealu" czy "KORWIN TV". Wojciech Machulski, sekretarz warszawskich Młodych dla Wolności oraz Lider struktur podwarszawskich MdW”. 

Niedawno Wojciech Machulski został rzecznikiem prasowym partii KORWiN. 

Zobacz, jak obecnie wygląda nieślubny syn Jana Machulskiego. 

Czytaj także: Bogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Na planie serialu potrzebował zastępstwa 

juliusz machulski
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Juliusz Machulski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.