Marzena Trybała, Jan Greber, walentynkowe przyjęcie, 2001 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Pożegnanie

Marzena Trybała w żałobie. Nie żyje jej mąż, Jan Greber, znany z serialu „07 zgłoś się”

Aktor miał 83 lata

Marta Nawacka 17 sierpnia 2023 10:03
Marzena Trybała, Jan Greber, walentynkowe przyjęcie, 2001 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Znana widzom z serialu „Barwy szczęścia”, Marzena Trybała jest w żałobie. W wieku 83 lat zmarł mąż aktorki, Jan Greber. On także był aktorem, mogliśmy oglądać jego kreacje aktorskie na przykład w serialu „Zmiennicy” czy „07 zgłoś się”. W latach 2002-2005 pełnił również funkcję p.o. Dyrektora Generalnego Związku Artystów Scen Polskich. To właśnie ZASP poinformował o śmierci artysty.

Nie żyje mąż Marzeny Trybały. Kim był Jan Greber?

Jan Greber był aktorem teatralnym i filmowym, a także menadżerem kultury, kierownikiem artystycznym, reżyserem, impresario, dyrektorem teatrów, między innymi w Poznaniu, w Łodzi, w Warszawie czy Krakowie. W latach 2002-2005 był również p.o. Dyrektora Generalnego Związku Artystów Scen Polskich. Widzom jest doskonale znany z takich serii jak „07 zgłoś się”, „Lalka”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Zmiennicy” czy „Pensjonat pod różą”. Od 1980 roku artysta związany był z Marzeną Trybałą, aktorką znaną głównie z rolni Elżbiety Żeleńskiej, matki Marty Walawskiej w „Barwach szczęścia”.

Czytaj też: Wdowa po Witoldzie Pyrkoszu wciąż tęskni za mężem. W jednym odnajduje ukojenie

Marzena Trybała, Jan Greber, walentynkowe przyjęcie, 2001 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Marzena Trybała, Jan Greber, walentynkowe przyjęcie, 2001 rok

Marzena Trybała, nagrody PSC 2017
Fot. Niemiec/AKPA

Marzena Trybała, nagrody PSC 2017

Jan Greber nie żyje

Przykrą informację o śmierci artysty podał Związek Artystów Scen Polskich. „Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że zmarł Jan Greber - aktor, menadżer kultury, reżyser, kierownik artystyczny, impresario, dyrektor teatrów m.in. w Łodzi, w Poznaniu, w Krakowie i w Warszawie. W latach 2002-2005 pełnił funkcję p.o. Dyrektora Generalnego ZASP. Od 1966 roku był członkiem Związku Artystów Scen Polskich ZASP- Stowarzyszenia. Zawsze pomocny i wrażliwy na potrzeby środowiska artystycznego. Będzie nam Go bardzo brakowało”, czytamy w oświadczeniu.

Jana Grebera pożegnał także jego przyjaciel, Krzysztof Deszczyński, scenarzysta i reżyser. „Przyjaciel. Ojciec. Dziadek. Niezwykle spokojny, cierpliwy człowiek z ogromnym temperamentem. Żeglarz. (...) Mój serdeczny kolega. Mąż mojej kochanej świadkowej na moim ślubie — Marzeny Trybały. (...) Brat łata. 16 sierpnia 2023 r. odszedł w niedostępne przestrzenie dla żywych. Marzena straciła mur, betonowy mur, o który zawsze mogła się oprzeć, na niego wypłakać. Jednak zdarza się, że mury, nawet betonowe, ale utkane z człowieczej troski i zaufania któregoś dnia kruszeją i nie dają rady ogarnąć swoją ukochaną przestrzeń. Odchodzą... Marzena… Tulę...”, czytamy we wzruszającym wpisie. Bliskim Jana Grebera składamy najszczersze kondolencje.  

Zobacz także: Kilka miesięcy temu straciła pracę. Katarzyna Dowbor ujawnia kulisy rozstania ze stacją

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.