Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

„Muszę i chcę żyć dłużej, bo mam powód”. Jakim ojcem jest Karol Strasburger?

Aktor zdobył się na szczere wyznanie

Gabriela Czernecka 25 lipca 2020 18:51
Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Córka Karola i Małgorzaty Strasburgerów wkrótce skończy osiem miesięcy. Laura kompletnie odmieniła ich postrzeganie świata. Jak mówili w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla viva.pl: „Wzajemnie dawaliśmy sobie dużo siły, a teraz mamy jej jeszcze więcej, bo wiemy, dla kogo żyć”. Teraz aktor udzielił wywiadu magazynowi Party, w którym opowiedział o urokach i ciemnych stronach rodzicielstwa.

Karol Strasburger o ciemnych stronach ojcostwa

W najnowszym wywiadzie dla magazynu Party, Karol Strasburger mówi wprost, że z żoną po równo dzielą się obowiązkami: „Nie pomogę Małgosi w karmieniu dziecka piersią, ale jak trzeba Laurę przewinąć, to ją przewijam, jak płacze, to ją uspokajam. Nie muszę wołać żony, sam wiem, co robić”, powiedział. 

Aktor przyznał, że chętnie opiekuje się małą Laura, ale przyznaje, że niektóre sprawy wciąż stanowią dla niego wyzwanie: „Miewam problemy z ubraniem Laury. Trudno mi się wkłada te małe rączki w rękawy. Idzie mi wolno, jestem trochę nieporadny”, mówi wprost i dodaje: „Czasem widzę, że dziecku coś doskwiera, ale nie wiem co. A żonie wystarczy rzut oka i od razu wie, że trzeba Laurę przewinąć czy nakarmić”, przyznając, że jeszcze czasami brakuje mu intuicji. Mimo to z żoną po równo dzielą się obowiązkami, a gdy nie ma jej w domu, to on zajmuje się Laurą: „Nikt nie musi zmuszać mnie do bycia aktywnym tatą”, mówi. 

Nie da się nie zauważyć, że 73-letni Karol Strasburger sprawia wrażenie człowieka, dla którego ojcostwo stało się dodatkowym motorem do działania. „Mam małe dziecko, nie mogę zakładać, że moje życie skończy się za 10 lat. Muszę i chcę żyć dłużej, bo mam powód. Chcę być świadkiem tego, jak Laura rośnie”, mówi, po czym dodaje: „To mobilizuje mnie jeszcze bardziej. Ale życie w każdym wieku jest fajne”. 

Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.