Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jaka jest prywatnie Kinga Duda? 

Koleżanka zdradziła jej tajemnice

Redakcja VIVA! 18 lipca 2020 08:44
Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Kinga Duda na początku roku wyjechała za granicę. Córka prezydenta odbywała staż w jednej z prestiżowej kancelarii prawniczych w Londynie. Wróciła na kilka dni przed końcem kampanii prezydenckiej, by wesprzeć tatę w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Do tej pory chroniła swoją prywatność i nie wypowiadała się publicznie? Czy po wieczorze wyborczym się to zmieni? Co o niej wiadomo? Jaka jest prywatnie Kinga Duda?

Jaka jest Kinga Duda? 

Kinga Duda skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podjęła także studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. Odnosi kolejne sukcesy i wciąż się rozwija. Niedawno wróciła z kilkumiesięcznego stażu w prestiżowej londyńskiej kancelarii. Odbyła go w nagrodę za reprezentowanie UJ i zajęcie trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie prawniczym z zakresu prawa międzynarodowego. Wróciła do Polski, by tutaj zacząć aplikację prawniczą.  

„Jestem niesamowicie dumny z mojej wnuczki. Kinga zaczyna aplikację w Polsce. Zakończyła już prawie staż zagraniczny i już nie jedzie za granicę. Coś tam ma jeszcze do zrobienia, ale to już końcówka i wykona ją zdalnie. Cieszę się, że Kinga będzie na miejscu. Bardzo jej kibicuję i trzymam za nią kciuki”, zdradził niedawno w rozmowie z Super Expressem jej dziadek, prof. Jan Tadeusz Duda.

Sama Kinga Duda do tej pory rzadko zabierała głos. Nie wypowiadała się publicznie na temat taty. Ale w niedzielę, 12 lipca wystąpiła podczas wieczoru wyborczego.

„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego tatę, którzy wspierali go w trakcie tej kampanii dobrym słowem, uśmiechem, uściskiem dłoni. To naprawdę wiele dla niego znaczyło, bo to Państwo dawali mu siłę do tego, żeby dotrwać do końca. Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeśli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to znaczy, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, kocha ludzi i kocha ten kraj. Zrobi wszystko, żeby dla Polski było jak najlepiej”, mówiła.

Kinga Duda, Andrzej Duda, Wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

„Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt”, apelowała 25-latka. Jej wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach. Czy w ten sposób próbowała uspokoić nastroje po wypowiedzi swojego taty na temat „ideologii LGBT”? Andrzej Duda w jednym z wywiadów podkreślał, że do dziś w wielu sprawach mają odmienne zdania. Prezydent odniósł się także do niskiego poparcia wśród młodych osób. 

„Myślę, że młodzi zawsze są tacy trochę „anty” tym, którzy akurat rządzą. Taka jest natura młodych, że oni zawsze są trochę zbuntowani, zawsze trochę kontestują. Przecież ja też wychowałem córkę, która już dzisiaj jest dorosła, ale pamiętam jej młode lata. Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach, ona ma swoje zdanie, ja mam swoje, więc doskonale to rozumiem”, mówił prezydent w Polsat News.

Internauci, publicyści, aktywiści zarzucają Kindze Dudzie, że zbyt późno zabrała głos w tej sprawie. Ale większość jest zgodna co do tego, że to jeden z najpozytywniejszych akcentów kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Czy to dopiero początek i Kinga Duda postanowi częściej zabierać głos, także w sprawach politycznych? Jaka jest prywatnie? Córka prezydenta jest ambitna, sumienna i ma artystyczną duszę. Kinga Duda angażowała się w działalność w kołach naukowych i nigdy się nie wywyższała. W trakcie studiów nie mogł liczyć też na specjalne względy ze strony wykładowców. 

,,Niektórzy profesorowie traktowali ją ostrzej niż pozostałych studentów, chociaż byli też tacy, którzy woleli nie robić problemów córce prezydenta. Kinga zawsze była przygotowana, więc radziła sobie w każdej sytuacji. Najlepiej odnajdywała się w międzynarodowym prawie handlowym i prywatnym oraz w postępowaniu cywilnym", Onet Kultura cytuje wypowiedź koleżanki Kingi Dudy.

Po tym, jak w 2015 roku Andrzej Duda został po raz pierwszy wybrany na prezydenta Polski, Kinga Duda zdecydowała się zostać w Krakowie i poświęciła się nauce. Wolny czas spędza z przyjaciółmi. Niczym nie różni się niczym od swoich rówieśników.  

Źródło: Super Express, Onet Kultura 

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

TAGI #Kinga Duda

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.