Weronika Kostyra 10 lutego 2018 20:00
1/7
Spice Girls
Copyright @East News, Instagram @victoriabeckham
1/7

Chociaż złośliwi twierdzili, że głównym atutem „spicetek” jest totalny brak kompleksów, zespół Spice Girls jest niekwestionowaną ikoną barwnych lat 90. Pierwszy singiel grupy – kultowa piosenka „Wannabe” miała swoją premierę już ponad 21 lat temu. Był jednym z największych hitów lat 90. i dotarł do pierwszego miejsca list przebojów w ponad 32 krajach.

 

Zespół Spice Girls: ikona lat 90.

Na czym polegał fenomen pięciu zupełnie różnych i dość przeciętnych dziewczyn?  Wszystko zaczęło się w 1994 roku. Menadżer Chris Herbert szukał zespołu muzycznego, który mógłby powtórzyć sukces żeńskiego tria lat osiemdziesiątych – Bananaramy. Po opublikowanym w prasie ogłoszeniu zgłosiły się setki początkujących tancerek i piosenkarek. Były wśród nich Emma Lee Bunton, która na swym koncie miała tylko małą rólkę w serialu telewizyjnym, Melanie Brown – była sekretarka i niedoszła aktorka, Melanie Chisholm – początkująca baletnica ze sceny operowej, Victoria Adams – wokalistka nikomu nie znanego zespołu, oraz Geri Estelle Halliwell, sprzątaczka, tancerka i striptizerka. Każda z nich reprezentowała inny typ urody i osobowości. Razem miały przypaść do gustu wszystkim.

 

Żadna z dziewczyn nie potrafiła dobrze tańczyć ani śpiewać. Nazwa „Spice Girls” została wymyślona przez Geri Halliwell, która w czasie przygotowywania pierwszego albumu wręczyła koleżankom pierścionkami z napisem „spice”. Do debiutu przygotowywały się przez rok, ale efekt przerósł wszelkie oczekiwania – debiutancki album „Spice” sprzedał się w nakładzie 18 milionów egzemplarzy, a dziewczyny zgarnęły wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody.

 

„Myślę, że młodzi ludzie mogą się z nami identyfikować”, tak Emma wyjaśniała najważniejszy powód sukcesu grupy. Spice Girls zarabiały miliony dolarów i biły rekordy popularności, bo… nie różniły się niczym od swoich wielbicielek. Nie były ani wybitnie piękne, ani wyjątkowo utalentowane, z czego uczyniły swój największy atut. „Nie jesteśmy pięknościami, ale właśnie dlatego inspirujemy nasze rówieśnice. Nie trzeba być ideałem, by czegoś dokonać”, tłumaczyła Geri. „Nasze przesłanie brzmi: »Nam się udało, więc wy też możecie!«”.

 

Niedawno pojawiły świat obiegła informacja, że zespół reaktywuje się, aby wziąć udział w nowych projektach. Jak wyglądają teraz członkinie zespołu?

 

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

2/7
Geri Halliwell metamorfoza
Copyright @Instagram @therealgerihalliwell
2/7

Najstarsza i najbardziej ekstrawagancka była ruda Ginger Spice, czyli Geri Estelle Halliwell, urodzona w Anglii, córka Szweda i Hiszpanki. To ona, była striptizerka, nosiła najkrótsze i najseksowniejsze stroje, w tym słynną mini z brytyjskiej flagi. I do niej należało ostatnie słowo w zespole. Po jego rozpadzie próbowała swoich sił w różnych dziedzinach – wznawiała solową karierę, wydała kilka książek (w tym także dla dzieci) oraz dvd z programem jogi. Poza tym projektuje ubrania i jest ambasadorką dobrej woli UNICEF i mamą dwójki dzieci. Ginger Spice okazała się bardzo wszechstronną osobą...

 

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

3/7
Mel B, Melanie B, Melanie Brown metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @officialmelb
3/7

Najwięcej szumu wokół siebie robiła ciemnoskóra Melanie Janine Brown, czyli drapieżna Scary Spice ze słynną burzą loków na głowie. Mel B zrobiła karierę w telewizji –  wystąpiła w amerykańskiej edycji programu Taniec z gwiazdami – Dancing with the Stars, w którym zajęła drugie miejsce. Od 2011 roku jest jurorem australijskiej edycji programu The X Factor. Została także instruktorką fitness i wydała własne płyty dvd z ćwiczeniami znane na całym świecie. Niedawno głośno było o jej burzliwym rozwodzie.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

4/7
Victoria Beckham metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @victoriabeckham
4/7

Najelegantszą „spicetką” była Posh Spice – Victoria Adams. Jej możliwości wokalne nie były imponujące, ale stworzyła wyjątkowy i rozpoznawalny wizerunek. Nosiła tylko markowe ciuchy od najlepszych projektantów, a swoje serce oddała piłkarzowi Davidowi Beckhamowi. Gdy 20 lat temu pojawiły się plotki, że spodziewa się dziecka, „elegantka” powiedziała: „W ciążę zajdę dopiero wtedy, gdy Gucci, zaprojektuje stroje dla młodej mamy…”. O tym jak dalej potoczyły się jej losy nie trzeba chyba wspominać. Jej małżeństwo z Davidem Beckhamem kwitnie, mają trzech synów i córkę, a ona sama realizuje się jako projektantka mody.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

5/7
Melanie C metamorfoza
Copyright @Instagram @melaniecmusic
5/7

Wysportowana Sporty Spice to Melanie Jayne Chisholm. Uwielbiała gimnastykę i zdrowy styl życia. Na scenie pojawiała się w dresie Adidasa. W teledysku do największego przeboju zespołu, „Wannabe”, to właśnie ona wykonywała salto do tyłu. Mel C od lat kontynuuje karierę i solową – wydała aż sześć albumów.  Chociaż nie słyszy się u nas zbyt często o jej sukcesach, jej gwiazda nadal mocno świeci.

 

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

6/7
Emma Bunton metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @emmaleebunton
6/7

Zupełnie inna była najmłodsza Baby Spice, czyli jasnowłosa i błękitnooka Emma Lee Bunton. Ubierała się w jaskraworóżowe stroje, włosy wiązała w kitki na czubku głowy. Deklarowała wtedy, że jej jedyną słabością były słodycze, a ideałem mężczyzny – George Clooney, który podobno był tą informacją zachwycony. Po rozpadzie zespołu Spice Girls wydała trzy solowe albumy oraz została prezenterką radiową i telewizyjną. Wzięła też udział w brytyjskiej edycji „Tańca z gwiazdami” i wychowuje dwóch synów.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

7/7
Spice Girls
Copyright @East News
7/7

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.