Damian Michałowski
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Helenka i Henryk są dla niego całym światem. Sprawdzamy, jakim ojcem jest Damian Michałowski!

Nowy prowadzący chętnie mówi o swoich pociechach

Gabriela Czernecka 1 marca 2020 16:52
Damian Michałowski
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Nowym prowadzącym Dzień Dobry TVN został Damian Michałowski. Sam o sobie mówi „Jestem radioholikiem”. Faktycznie, trudno się z nim nie zgodzić. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął w 2006 roku w Akademickim Radiu Index w Zielonej Górze. I choć świetnie radzi sobie z mikrofonem, to zawsze podkreśla, że najważniejszą rolą w jego życiu jest... ojcostwo! Gdyby miał się przedstawić powiedziałby: „Ojciec, mąż, prezenter radiowo-telewizyjny. W takiej kolejności. Jestem urodzonym optymistą, a moje motto brzmi: nie ma złych doświadczeń”, czytamy na jego stronie. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się temu, jakim ojcem jest Damian Michałowski!

Damian Michałowski jako ojciec

Damian Michałowski, dziennikarz Radia Zet i od marca nowy prowadzący Dzień Dobry TVN działa w sieci jako Ojciec Redaktor. O żonie Damiana Michałowskiego niewiele wiadomo. W jednym z wywiadów prezenter zdradził, że ma na imię Pola. Prywatnie Damian Michałowski jest ojcem dwójki dzieci – Heleny i Henryka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

Syn Damiana Michałowskiego, Henryk, przyszedł na świat w sierpniu 2016 roku. Co ciekawe, prezenter dokładnie pamięta, kiedy dowiedział się, że zostanie ojcem: „Udało się!”. A pierwszą osobą, której o tym powiedziałem, była… pani w aptece. Byłem u niej tego wieczoru chyba ze trzy razy kupować testy ciążowe, żeby się upewnić, że to nie pomyłka”, powiedział w wywiadzie z Kasią Karaim dla ladnebebe.pl. „Wtedy pojawił się na świecie i pokochałem go miłością bezinteresowną, mimo że przez niego nie było mnie na bardzo dobrej imprezie. Urodził się tego samego dnia co mój przyjaciel i jednocześnie świadek na ślubie”, napisał w swoim felietonie dla kobieta.pl.

Drugie dziecko Damiana Michałowskiego, córeczka Helenka przyszła na świat w maju 2019 roku. „Byłem obecny przy dwóch porodach i wspierałem Polę jak tylko mogłem. Rozpierała mnie wtedy duma, że jest taka dzielna. A jak zobaczyłem Henia, a później Helę… to jest nie do opisania. Najpiękniejszy był moment tuż po porodach. Zostaliśmy wtedy z dziećmi sam na sam. Przytuleni do siebie w trójkę, przez kilka godzin”, wyznał w rozmowie z Kasią Karaim dla ladnebebe.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

Gdy Damian Michałowski został ojcem, jego życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni: „Świadomie podjęliśmy decyzję o rodzicielstwie i byliśmy na to gotowi. Zaskoczyło mnie to, że czerpię z ojcostwa jeszcze więcej radości niż się spodziewałem. Wiedziałem, że moje życie się zmieni, ale oczekiwałem dobrej zmiany. I się nie rozczarowałem. Oczywiście są momenty trudne, są zwątpienia, ale to przechodzi. Życie to w końcu nie piękne foty na Instagramie, ale czasami szara rzeczywistość. Najcenniejszą wartością jest umiejętność pokonywania tych gorszych dni, bez uszczerbku na zdrowiu całej rodziny”, powiedział dla ladnebebe.pl

„Dzieci dają mnóstwo siły i motywacji do działania. To moje paliwo”, mówi wprost. Nie da się nie zauważyć, że prezenter spełnia się w roli ojca. Często w swoich wpisach opisuje etapy dorastania swoich dzieci. Pisze o ząbkowaniu, nieprzespanych nocach czy zadawaniu ciągłych pytań przez dzieci. W jednym z postów podkreślał, że nie przeraża go kolor różowy: „Tatusiowie córeczek, różu się nie boją”, napisał pod zdjęciem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

Fani są zachwyceni, uważają Damiana za wzorowego ojca. Na Instagramie Damiana Michałowskiego mamy okazję nieco bliżej przyjrzeć się jego życiu prywatnemu. Prezenter chętnie zamieszcza w sieci zdjęcia z Helenką i Henrykiem. Zobaczcie ich wspólne zdjęcia. Piękne, prawda? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Damian Michałowski (@ojciecredaktor)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.