Księżna Kate i książę William wybierają imię dla trzeciego dziecka
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Książę William o tym, jaką matka jest Kate i jak on sam radzi sobie z rodzicielskimi obowiązkami!

Damian Duda 16 listopada 2017 08:55
Księżna Kate i książę William wybierają imię dla trzeciego dziecka
Fot. East News

 

Księżna Kate i książę William nie mają łatwego życia. Książęca para musi łączyć obowiązki związane z reprezentacją brytyjskiej rodziny królewskiej z wychowaniem dwójki dzieci. Syn księżnej Diany i księcia Karola żartował ostatnio, że potrzebuje wykałaczek, które włoży do oczu, żeby nie zasnąć. Czy obowiązki rodzicielskie tak bardzo pochłaniają następcę tronu?

 

Przeczytaj też: „Para książęca daje zły przykład!” Kto sądzi, że Kate i William nie powinni mieć więcej dzieci?

 

Jakimi rodzicami są księżna Kate i książę William?

Następca brytyjskiego tronu podkreśla, że jest szczęśliwy będąc ojcem dwójki dzieci: Kocham moje dzieci i dzięki nim wiele się o sobie nauczyłem”. Ale nie ukrywa też, że nie zawsze jest różowo…  „Są cudowne wzloty i cudowne upadki”, mówił w jednym z wywiadów. A brytyjski magazyn „Hello!’’ przytacza historię z ostatniego meczu rugby, gdzie Walia grała z Australią, podczas którego książę William żartował, że potrzebuje wykałaczek, żeby nie zamykały mu się oczy.

 

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że dla Kate i William dzieci są najważniejsze. Dlatego starają się każdą wolną chwilę spędzać z czteroletnim Georgem i dwuletnią Charlotte. Jeszcze przed narodzinami małego księcia deklarowali, że nie zamierzają zatrudniać sztabu niań, które za nich będą wychowywały dziecko. Oczywiście, niania im pomaga, ale tylko w takim zakresie w jakim jest to niezbędne.

 

Dla Williama największym wsparciem w wychowywaniu dzieci jest Kate. „Jest niesamowitą matką i fantastyczną żoną’’, deklaruje książę. A jakim on jest ojcem? Być kawalerem, a być głową rodziny – to całkowicie zmienia podejście do życia. Jestem skoncentrowany na roli ojca. Traktuję moje obowiązki bardzo serio”, mówi William. „George jest małym urwisem, trzyma mnie zawsze w gotowości, ale jest słodkim dzieckiem. A jeśli chodzi o Charlotte to widzę, że posiadanie córki to zupełnie inna sprawa. Uczę się więc, jak to jest mieć córkę, jak to jest mieć dziewczynkę w rodzinie’’

 

Książęca para nie podchodzi do wychowania dzieci według tradycyjnych zasad dworskiej etykiety. To zapewne nie podoba się królowej, która swoje dzieci traktowała zawsze dość chłodno. Z drugiej strony, George i Charlotte są takimi słodziakami, że nawet surowa Elżbieta II musi ulegać ich urokowi.

 

Momenty z życia księcia George'a i księżniczki Charlotte
Fot. East News

Kate, William, George i Charlotte, czyli rodzina w komplecie

 

Przeczytaj też: Z ust przyszłego króla Wielkiej Brytanii padły mocne słowa! Książę William groził niani... chłostą?!

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.