Kim jest córka Małgorzaty Pieńkowskiej
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej robi zawrotną karierę. Ina Sobala idzie w ślady mamy

„Bardzo pilnowała, bym mogła sama odnaleźć swoją drogę i nie czuła się do niczego zmuszana”

Olga Figaszewska 4 grudnia 2021 10:51
Kim jest córka Małgorzaty Pieńkowskiej
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej zachwyca na ekranie. Ina Sobala poszła w ślady mamy i związała swoją przyszłość z aktorstwem. Teraz możemy podziwiać ją w nowym filmie „To musi być miłość”. Na ekranie pojawiła się obok Małgorzaty Kożuchowskiej, Tomasza Karolaka, Jana Englerta czy Rafała Królikowskiego. Jak wyglądała jej droga? Co mówi o aktorstwie?

Ina Sobala – córka Małgorzaty Pieńkowskiej poszła w jej ślady

Ina Sobala jest córką, uwielbianej przez fanów M jak miłość aktorki, Małgorzaty Pieńkowskiej i dziennikarza Jacka Sobali. 30-latka poszła w ślady mamy i została aktorką. Jednak ta miłość do filmu i teatru pojawiła się dopiero po pewnym czasie. Wcześniej Ina Sobala sądziła, że poświęci się swojej pasji do sportu.

„Moja mama w żadnym stopniu nie pchała mnie do zawodu. Jako nastolatka chodziłam na basen i tenisa, bo kochałam sport. Długo sądziłam, że właśnie z nim zwiążę swoją przyszłość. Mama nie zabierała mnie na plany seriali, a gdy pojawiały się propozycje, bym gdzieś zagrała, to pukała się w głowię i odmawiała”, zwierzała się córka Małgorzaty Pieńkowskiej.

forum-0424097700, Małgorzata Pieńkowska, Ina Sobala,  Gala jubileuszowa 50-lecia miesiecznika Zwierciadlo, 2007 rok
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Małgorzata Pieńkowska, Ina Sobala na gali 50-lecia miesięcznika Zwierciadło, 2007 rok

Aktorka uwielbiana z roli Marii Zduńskiej w serialu M jak miłość nie chciała, by córka odczuwała na sobie presję. Zależało jej na tym, by pociecha odnalazła w swoim życiu zawód, który będzie sprawiał jej satysfakcję.

Bardzo pilnowała, bym mogła sama odnaleźć swoją drogę i nie czuła się do niczego zmuszana – bym miała wybór i swój odrębny świat, w którym będę Iną, a nie córką Małgorzaty Pieńkowskiej. Może właśnie dzięki temu, gdy w końcu zapisałam się do kółka teatralnego, to mama dowiedziała się o tym dopiero po roku. Po prostu któregoś dnia zaprosiłam ją na mój spektakl. Myślała, że żartuję”, mówiła w jednym z wywiadów.

Małgorzata Pieńkowska jest dumna z osiągnięć swojej córki. Czy udziela jej rad? „Po pierwsze, mama jest dla mnie mamą, a nie recenzentką. Po drugie, choć może głupio się do tego przyznać, moja mama sądzi, że w życiu jest o wiele więcej ważnych i zajmujących spraw niż życie zawodowe. Jak w końcu udaje nam się zgrać kalendarze i możemy się spotkać, to wolimy ten czas wykorzystać na rozmowy o nas, naszych emocjach, planach i marzeniach. Oczywiście, mama szalenie cieszy się moimi sukcesami, ale nie wycina moich zdjęć z gazet i nie ogląda wszystkiego, w czym gram. Za to śledzi wszystkie moje relacje na Instagramie i zdarzaj się jej komentować moje zdjęcia, co mnie szalenie bawi”, zwierzała się aktorka.

Sprawdź też: Joanna Sydor była gwiazdą serialu M jak miłość. Jak dziś wygląda jej życie?

Ina Sobala - życie prywatne

Ina Sobala jest szczęśliwym związku z aktorem, Kamilem Szeptyckim. „Ten Pan jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu, codziennie sprawia, że budzę się najszczęśliwsza pod słońcem. Kami, jestem z ciebie dumna nieprzerwanie od paru lat", pisała o swoim wybranku w jednym z postów na Instagramie.

W mediach społecznościowych obserwuje ją ponad 30 tysięcy osób. Tam dzieli się z internautami kulisami swojej pracy, a także fragmentami codzienności. „Staram się być sobą, kocham naturę, moją pracę i warzywa na talerzu Czasem jestem zen, a czasem nie”, pisze o sobie samej.

Sprawdź też: Córka Joanny Kurowskiej idzie w ślady mamy! Niedawno 20-latka osiągnęła duży sukces

Ina Sobala debiutuje na dużym ekranie

Ina Sobala ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Do tej pory mogliśmy podziwiać ją w produkcjach: Chyłka, Zakochani po uszy, Komisarz Mama, Żmijowisko, M jak miłość czy Najlepszy. Na początku listopada do kin weszła świąteczna komedia romantyczna „To musi być miłość” w reżyserii Michała Rogalskiego, w której 30-latka wciela się Violę Wiej – singielkę, blogerkę, infulencerkę zafascynowaną karierą na Instagramie. Jak dowiadujemy się z opisu filmu, jej bohaterka „widzi świata poza mediami społecznościowymi. Łatwo się nakręca, jest emocjonalna, a gdy zacznie mówić, trudno jej przerwać. Z oczami wpatrzonymi w ekran, nie zauważa, że przyciągnęła uwagę przystojnego lekarza (w tej roli Mateusz Rusin). Mimo że wydaje się być niezwykle pewna siebie, w głębi serca jest wrażliwa i samotna”.

Ina Sobala bardzo dobrze wspomina czas spędzony na planie produkcji. W większości scen pojawiała się u boku Małgorzaty Kożuchowskiej, Anny Smołowik, Małgosi Zajączkowskiej czy Mateusza Rusina. „Dużo się śmialiśmy i rozmawialiśmy między ujęciami, czasem trudno było nas uspokoić. Cieszę się, że swój debiut na dużym ekranie mogłam przeżyć właśnie z nimi”, mówiła Ina Sobala.

Życzymy kolejnych sukcesów! 

Ina Sobala, córka Małgorzaty Pieńkowskiej, Uroczysta premiera filmu To musi być miłość, 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.